• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Cfare po ndodh me njerezimin? Imami 41 vjeçar merr për grua të tretë 11-vjeçaren

Endrra

VIP
Si zakonisht pastrohen oborret e huaja...
Kur është puna për t‘i vrarë, atëherë si për çudi
të gjithë bëhen të verbër.
Po nejse, kryesore ka material për diskutim, se
përndryshe iu mbyt monotonia.
Ah dmth me mire ti martosh ( te abuzosh sexualisht) se ti vrasesh.. hmm goxha lligjike
 

ricky_ch

******
Ah dmth me mire ti martosh ( te abuzosh sexualisht) se ti vrasesh.. hmm goxha lligjike

Tani e pashë dhe më bërë vërtetë për të qeshur me logjikën tënde?

Je e sigurtë se më ke kuptuarë, apo si gjithë kërcen gardhin pa bërë hop?
 

Violinisti

Anëtar i ri
Fakti qe ky i degjeneruari ,kjo qenia njerezore qe vetem i tille nuk eshte ka nje cope letre apo i vetquajtur imam ,uroj dhe shpresoj te mos ket lidhje me fene muslimane apo cilado feje qofte sepse edhe pse nuk besoj ne asnje lloj feje kete gje nuk arrij ta lidh dot me asnje gje,as me nje kafshe sepse do ishte mungese rrespekti ndaj tyre.
 

Violinisti

Anëtar i ri
Emigrantet shqiptar qe ta gjejne te virgjer duhen te marrin shembull nga ky

Ghaaaaaaa lol

Apo seshte per qeshur?
Po he pra te shkreten dhe ti ku ishe me par se me.plase..P
Moj goc,meqe jemi ne teme..ta bej kerkesen une apo t ka fut ndenjeri ne liste..P

Ps, jo po imami ,jo po prifti ,prifteresha e murgesha..ketu problemi eshte aq i thelle sa qe ne si qenie jemi aq injorant sa qe nuk arrijme ta kuptojme !!!

Kam pershtypjen qe nese kisha dhe xhamia do drejtoheshin nga prostitutat sdo kishte perdhunime ndaj minoreve as gjak do derdhej....e spo shkoj me tej.

E ktu na dalin me konkluzionin qe...ju te krishteret beni me keq apo e kundeta !!
Pika qe sju bie .
 
Last edited:

Drejtori

Ju hengert Karanovirusi te tenave....🤪🤪
Edhe aq e madhe eshte .... a ka me te vogel se keshtu e kane keta sa me te vogel aq me mire..... yyyt jazek.... sic thone vellezerit tuaj turq...
 

Passion

Banned
Ktij imamit ketu ku jetoj i'a mori gruan nje vlla i tij me mjeker.

4 femijt ngelen me te atin.
E tradhetonte korba. :)

E ai vllai tjeter e kish lene.

Kish ik ne qytetin e lindjes.
Inshallah i del ndonje vullnetar nga vllaznit. :)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ktij imamit ketu ku jetoj i'a mori gruan nje vlla i tij me mjeker.

4 femijt ngelen me te atin.
E tradhetonte korba. :)

E ai vllai tjeter e kish lene.

Kish ik ne qytetin e lindjes.
Inshallah i del ndonje vullnetar nga vllaznit. :)
Mos i rri shum afer ti..!se ujkut te plagosur nuk i zihet bes
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ti i di se je mes tyre?

Sa mir i njeh. :D


Ik Arfe mos behesh pishman,se vet fillove. :D
E pra qef qef eshte dynjaja..nje imam merr shum gra..nje prift dhunon femiun 9vjeq keshtu sillet jeta ne kete bot te pist ku vet njeriu e ndot.
 

Hope

◕‿◕
E pra qef qef eshte dynjaja..nje imam merr shum gra..nje prift dhunon femiun 9vjeq keshtu sillet jeta ne kete bot te pist ku vet njeriu e ndot.
Une se kuptoj kete krahesim, ose me mire thene kete mundim te permisojme nje imazh katastrofik te kafshes radhes (i ashtu quajturi imam) duke e krahesuar me nje figure tjeter fetare (prifti).
Cfare beson, qe nqs e kraheson me priftin, fakti qe ai mer nje 11 vjecare te martohet, behet me pak e rendesishme, sepse ky po e marton e ai tjetri vetem e perdhunoj?
Apo per te treguar qe as komshiu (feja e krishter) s'eshte me e hajrit?
Besoj qe keto raste jane per te gjykuar individualisht, e jo duke thene "e ca po e bere ai, dhe ai tjetri bere nje gje me te keqe"!

Rrofte llogjika!
 

Drejtori

Ju hengert Karanovirusi te tenave....🤪🤪
E kujt i drejtohesh me vllezrit e tuaj turq!?
Ty jo njehere, ti hyn tek motrat turkesha.....:p

Ne radhe te pare nuk I jam drejtuar njeriu por fenomenit...por si gjithmone dikush do reagoje dhe do ti qe asnjehere se kuptoj pse..... ndoshta nga dashuria per vllaun e mash.:p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Njerezimi vazhdon ashtu sic ka ndodh perhere. Per mua eshte e pafalshme e para te martohet 1 femije pa arrit moshen e pjekurise. Plus kjo diferenca e madhe ne 30 vjet. Nuk e duroj dot kur degjoj filan aktor 60 vjec merr filan vajze 30 vjec apo 20 vjec. Po hajd me ne kete rast 20-vjecarja e di vete cfare ben. Nuk e martojne me zor si femijet. Kjo sa i perket fenomenit iher.

Nese do u kapnim a eshte imam apo prift apo thjesht 1 burre shqiptar apo i huaj eshte gje tjeter. Nuk shbehet problemi nga profesioni qe ka dikush. Eshte gabim dhe pike!
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Njerezimi vazhdon ashtu sic ka ndodh perhere. Per mua eshte e pafalshme e para te martohet 1 femije pa arrit moshen e pjekurise. Plus kjo diferenca e madhe ne 30 vjet. Nuk e duroj dot kur degjoj filan aktor 60 vjec merr filan vajze 30 vjec apo 20 vjec. Po hajd me ne kete rast 20-vjecarja e di vete cfare ben. Nuk e martojne me zor si femijet. Kjo sa i perket fenomenit iher.

Nese do u kapnim a eshte imam apo prift apo thjesht 1 burre shqiptar apo i huaj eshte gje tjeter. Nuk shbehet problemi nga profesioni qe ka dikush. Eshte gabim dhe pike!
Te njejten mendoj, sepse peshorja anon njesoj nga te dy krahet.
Mos harrojme qe ne krye te institucioneve fetare , jane po aq njerez sa ne.
Qenie prej mishi e shpirti.....
Maskohen me petkun e persosmerise, por jo domosdoshmerisht jane te tille.
Sigurisht cdo besimtare duhet te distancohet nga situata te tilla, dhe jo te bej analogji midis te tjereve.
Kemi te bejme me krim, dhe mekat , pra ne te dyja anet ta gjykosh eshte e pafalshme.
Kemi imam te tille, kemi po aq prifterinj te tille, nuk jemi ketu te ndajme se kush gabon apo mekaton me shume.
Kete ne fund e vendos Zoti e jo njeriu ( per nga ana besimit).
Ne si njerez te fe apo te pafe duhet thjesht te ndajme njeriun e jo ta bejme ate pjese te se gjithes.
Se del nje hu , jo gjithe stiva duhet shkelur e hedhur balte mbi te.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Them te drejten se njerezimi, apo nje pjese e tij, ka bere hapa mjafte te rendesishem te permiresimit ne kete drejtim.

Pra, jo larg apo deri vone kjo ceshtje as qe diskutohej fare ndersa sot jo pak vende me legjislacion e kane rregulluar, jo keq kete ceshtje.

Gjithmon ka kohe per tu permiresuar. Veq vullneti dhe guximi mungon.
 
Top