• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare na provokon???

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Si gjithnje temat e mia kuptohen fare lehte qe nga titulli...:D Jemi qenie prej mishi dhe gjaku dhe mund te provokohemi lehte ose me veshtiresi.Varet nga personi..Cfare na provokon ne?? Si ne rruge,si ne ambjente te ndryshme,ne diskutime te ndryshme..

Shkrim te kendshem te gjitheve....:ciaoo:
 

xhebrail

Mangup me Licenc
me provokon kur dikush tenton te behet dikush tjeter?
 

eldi

trafikante
cfar me provokon?????? kur me zen robt e shpis ne goje, qe bejne shakara me thon te drejten behesh hasem me mu. dhe kur me dhemb koka, qe do fillojn te hane cumcakiz me gojen hapur dhe te bejne poca me acaron shum jo me provokon, kur skam nerva per te degjaur dhe kur i them dikujt boll mos vazhdo me, kur e shoh qe nuk pushon acarohem shume.
ja te them nje ndodhi reale, kam qene me cunat e xhaxhait ne lokal, po benin nje muhabet qe mua spo me terhiqte fare fare fare, dhe i them boll i them se ma shpife, ai me keq, ore i thash boll mos me provoko se kam per ta derdh kete goten e birres ne surrat, ai me keq, dhe une pa nje e pa dy ja hodha dhe i thash tani qepe mos fol fare.
me pak fjal po me provokove shum, do te detyrohem qe te acarohem shum, do te ket pasoja me vone.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Zakonisht me provokojne njerezit qe genjejne :ciaoo:ne keto raste beje te pamunduren permes menyrave indirekte tja bej me dije se s'eshte ne te fare :lexim:jo rralle kete e beje edhe ne menyre direkte :ciaoo:thjeshte e kam semundje :lexim:e smunde te rri pa reaguar :)
 

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
mbahem si mjeshtri i genjeshtrave dhe nuk me pelqejne kur me provokojne me genjeshtra
 

Sara

Antar Aktiv
kr me zgjojn nga gjumi
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Me acarojne njerezit qe vazhdojne te flasin edhe kur une u kam thene "me ler rehat." Harxhojne fryme kot, dhe mendoj si nuk kane pak respekt per veten, ne vend qe te mbyllin gojen ose te flasin me dike tjeter, vazhdojne te flasin.

Edhe njerezit qe duan te duken, por nuk kane inteligjencen e duhur per ta bere kete ne menyre qe mos te biejne ne sy. Me kete me duket se futen shumica e shqiptareve, se ne e kemi fiksim o do te dukemi ose nuk behet. Po ja, ata duan te duken, te shesin mend, ndersa une ne keto raste u therrmoj keshtjellen e realitetit fallco. Nuk durohen, plumbi do plumb ka thene populli.
 

vlora

PeJaNeZe
me acarojne njerezit qe i perserisin fjalet 10000000000000000here...
ose qe fillojne te flasin 1000000 here per te njejten teme!!
bohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh..vdekje!!!!!!!
 
Me provokojne dhe me acarojne tej mase ata te cilet duan ne cdo menyre te jene ne qender te vemendjes. E poashtu edhe ata persona qe shtiren se i duan te gjithe dhe shkojne mire me te gjithe pfffff
 

neri

Antarë i ri
HI

mua me provokon i dashuri psh njehere kur ai ishte mbrapa deres te shtepise time dhe une e dija se ishte ne pune dhe i bera tel ta pyesj ku ishte ai u pergjigj dhe me tha jam larg nuk vij dot per nje ore une u merzita dhe ja fika tel.ne ate moment ai hyn brenda dhe per pak shpetoi nga nje shuplake e mire sepse sa hyri me perqafoi.E pyeta pse me genjeve e me tha vetem nje provikim i vogel.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
mua me provokon i dashuri psh njehere kur ai ishte mbrapa deres te shtepise time dhe une e dija se ishte ne pune dhe i bera tel ta pyesj ku ishte ai u pergjigj dhe me tha jam larg nuk vij dot per nje ore une u merzita dhe ja fika tel.ne ate moment ai hyn brenda dhe per pak shpetoi nga nje shuplake e mire sepse sa hyri me perqafoi.E pyeta pse me genjeve e me tha vetem nje provikim i vogel.

Po ky paska qene nje provokim i bukur fare mi,ka gje me te bukur te mendosh se ndodhet larg por nderkohe shfaqet aq afer :)
 

eldi

trafikante
mua me provokon i dashuri psh njehere kur ai ishte mbrapa deres te shtepise time dhe une e dija se ishte ne pune dhe i bera tel ta pyesj ku ishte ai u pergjigj dhe me tha jam larg nuk vij dot per nje ore une u merzita dhe ja fika tel.ne ate moment ai hyn brenda dhe per pak shpetoi nga nje shuplake e mire sepse sa hyri me perqafoi.E pyeta pse me genjeve e me tha vetem nje provikim i vogel.

vec provokim nuk mund ta quaj une ate, une mund ta quaj SUPRIZAAAA.....:ciaoo:
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
vec provokim nuk mund ta quaj une ate, une mund ta quaj SUPRIZAAAA.....:ciaoo:

Femra mund ta marre si surprize por mashkulli provokim e ka bere ,hehe.
 

Lou Lou

Witch
Pe: Cfare na provokon???

Me provokon nje sjellje e paedukate dhe ne pergjithsi njerzit qe me sjelljen e tyre kalojne kufinjte!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: Cfare na provokon???

Konkurenca me provokon qe te jap me shume nga vetja.
 

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: Cfare na provokon???

Indiferenca dhe injorimi, eshte arma me e forte per te luftuar "provokimet"....!!
 

sensuu

sweet
Pe: Cfare na provokon???

ahhaahha provokohesh kur ske shume eksperience.
 

ShkodranNe

Dwell in possibility
Pe: Cfare na provokon???

Epo shqiptar jemi aman,nje e dy ku te kunderpergjigjemi,te nxjerrim thonjte... te coptojme njeri tj !
jane te pakte personat qe i marrin me qetesi dhe injorim provokimet e pa nevojshme :(
 

Didi

C'est la vie.
Pe: Cfare na provokon???

Varet ne cfare situate ndodhemi.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Cfare na provokon???

Faktikisht asgje...Edhe nqs mundohen te me provokojne nervash,une hesht...Edhe kur flasin dicka qe duhet te te acaroje,une prap hesht....Edhe kur shtiren dhe i kuptoj shume mir,prap hesht...Edhe kur flasin budallalliqe,prap hesht...Kam frike po fillova e fola,keshtu qe i bie qe sdo me provokoje dicka por shume gjera,ose ose asgje fare....Qetesia sme mungon,madje kam me teprice,durimi jo qe jo,kam durim shume,ndoshta me mungon provokimi mua...
 

Katara

Antarë i Respektuar
Titulli: Cfare na provokon???

duhet te jesh gjakftoht pasi ka njerez qe tprovokojn m nje tek fjal :(
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pyetjet, pergjigjet e te cilave ose i di, ose beson se tjet ne gjendje ti pranoje edhe nese tlendojne apo te bejne nervoz.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
njerezit qe shkruajne si ky ... i ben te gjitha vete ..pyet e di pergjigjen.. po pse me stresso atehere..
"""""Parafrasando il Vangelo è più facile che un cammello passi per la cruna di un ago?""...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Ne rruge, ne kete vere, per zoten veq kur e shof qe kam humbe rrugen
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Pyetjet, pergjigjet e te cilave ose i di, ose beson se tjet ne gjendje ti pranoje edhe nese tlendojne apo te bejne nervoz.
Pse sthu ti qe paskim te njejtin provokim.. :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mjafton me 1 like nganjehere :d
 
Top