• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare na mesoi 2020!

Marla

On my way..
1. Të lajmë duart.
2. Të shplajmë trutë.
3. Të mos puthemi e përqafohemi me këdo.
4. Të lahemi pasi puthemi e takohemi me këdo.
5. Të thajmë duart.
6. Të bëjmë duart plagë nga larja dhe dezinfektanti.
7. Të përdorim krem duarsh.
8. Të harxhojmë si budallenj...jo, këtë e dinim..edhe njëherë... 8. Të blejmë budalliqe që s'na duhen...jo, edhe këtu jemi me master, prapë... 8. Të bëjmë bukë!
9. Të bëhemi alergjik pa qenë.
10. Të mbajmë maskë edhe pse akoma s'dimë nga e ka të përparmen.
11. Të kuptojmë sa nevojë kemi për vitamina dhe t'i hamë e t'i pijmë pa kriter.
12. Të bëjmë analiza se kaloi covid komshiu i pallatit përballë.
13. Të trembemi nga një tështimë.
14. Ta bëjmë në brekë nga një e kollitur.
15. Të na bie të fikët nga temp 37.5 e shokut.
16. Të mblidhemi në Zoom.
17. Të gënjejmë për të mos u mbledhur në Zoom.
18. Të chatojmë njëkohësisht në 100 grupe në Whatsapp.
19. Të shohim me dyshim sho-shoqin.
20. Të jemi pozitivë që mos na ulet imuniteti e të qëndrojmë negativë!


Anisa Kushta
 

Ber

Antarë i Respektuar
Mua personalisht edhe familjarisht, 2020 me mesoi se jeten dhe vdekjen e ndan nje fije e "holle"! O njerez mos rendni pas gjerave materiale, duajeni familjen tuaj, ne veçanti prinderit tuaj! Jemi perhumbur ne internet e me vogelsira, aq sa edhe kur jemi ne shtepi shume pak bisedojme me ta.
Une desh i humba prinderit nga ky virus i mallkuar, por tashme e quaj nje "bekim" sepse kuptova qe duhet te jem me "prezent" ne familje, te mos shkruaj ne telefon kur flas me ta, t'i nxherr ata per shetitje, askush nuk do t'iu behet nene e babe!
 

Endrra

VIP
1. Të lajmë duart.
2. Të shplajmë trutë.
3. Të mos puthemi e përqafohemi me këdo.
4. Të lahemi pasi puthemi e takohemi me këdo.
5. Të thajmë duart.
6. Të bëjmë duart plagë nga larja dhe dezinfektanti.
7. Të përdorim krem duarsh.
8. Të harxhojmë si budallenj...jo, këtë e dinim..edhe njëherë... 8. Të blejmë budalliqe që s'na duhen...jo, edhe këtu jemi me master, prapë... 8. Të bëjmë bukë!
9. Të bëhemi alergjik pa qenë.
10. Të mbajmë maskë edhe pse akoma s'dimë nga e ka të përparmen.
11. Të kuptojmë sa nevojë kemi për vitamina dhe t'i hamë e t'i pijmë pa kriter.
12. Të bëjmë analiza se kaloi covid komshiu i pallatit përballë.
13. Të trembemi nga një tështimë.
14. Ta bëjmë në brekë nga një e kollitur.
15. Të na bie të fikët nga temp 37.5 e shokut.
16. Të mblidhemi në Zoom.
17. Të gënjejmë për të mos u mbledhur në Zoom.
18. Të chatojmë njëkohësisht në 100 grupe në Whatsapp.
19. Të shohim me dyshim sho-shoqin.
20. Të jemi pozitivë që mos na ulet imuniteti e të qëndrojmë negativë!


Anisa Kushta
Mua mesoj ate I dont give a shit .. prap do fluturoj 🤣🤣
 

Desa

Temet Nosce
Shumicën e pikave në fillim i praktikoja kur u bëra nënë dhe nga OCD e trashëguar. 2020 mua më mësoi të kundërtën dhe ta jetoj jetën, pa rrezikuar të tjerët.
 

Baboon

Be a voice not an echo.
That eventually no body gives a sh!t, for nothing 🤣
 

MaYaDa

Don’t touch!
Mesova qe te fle jashte ne natyre nuk esht vetem romantike por se ke frike se e nesermja te gjen nen rrenoja

Mesova te shaj me fjalorin me te ndyre aty ku ste jepet e drejta apo ste degjohet fjala ne bashki,komune etj..

E dija qe te vdesesh esht normale dhr natyrale dhe spitalet ndonjeher jan shpresa e fundit por jo se vdekja ne duart e nje mjeku esht e sigurt

Natyra e njeriut esht krijuar te mesohet te jetoje me cfardo dhe me kedo thjesht i duhet pak koh te ambjentohet

Lumturia ndodhet ne grimca te vogla,qofte nje buzeqeshje nje telefonate apo dhe nje takim me berryl
 

Katil

Antarë i Respektuar
2020 na mësoj se sa e leht është që nesër të zgjohemi në diktaturë.
 

jana80

Super Moderator
Na beri te vetedijeshem se sa vlen nje pushtet ...cdo shtet...ku perpara nje fenomeni natyral....Zero! Po ashtu na zgjoj instiktin frike dhe na hapi rrugen e te nesermes se turbullt, ku me siguri ndahet ne rruge me xhevahir per ca e rruge me gjemba per shumicen qe po ju zbathin kembet tani ...
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Qe duhet te behem e forte para cdo sprove sepse me mori dy njererzit me te shtrenjte. Ama babain tim e percolla si deshi vet comme un roi.
kur shikoj se ca ndodh me te Tjeret.....

e dyta dhe me kryesorja te bejm mire , te falim ( ska gje se lexojme apo degjojme dicka te keqe si e ka ajo shprehja e mira dhe e verteta nuk vonon do dale nje dite ) . Ndaj te mos prishim gojen e zemren .
te japim shume dashuri , te mos jemi vetem per bythen ton .
Ti ruajm maredheniet me te afermit . Te mos jemi egoista E materialista se jemi sot e sjemi neser.
Plot gjera ! Dhe jo vetem 2020 po thjeshte po i permend tani sepse ky ka qen dhe do mbetet viti me i veshtire per mua .
 

Hope

◕‿◕
- qe njerzit nuk ndryshojne, biles eshte humbje kohe te mundosh ta besh, nqs se pranon dike sic eshte me mire rrij larg
- qe personi i 1 ku duhet te kesh besim eshte vetevetja, e me tej tek tuk ndonje i aferm.
- qe humbjet krijojne nje boshllek kolosal ne zemer e koha sben asgje tjeter pervec se te tapetoj muret e boshllekut pa mundur asnjehere ta mbylli komplet
- qe idealet e pretendimet mund ti arish dhe mos te te sjellin asnje satisfaksion
- qe jeta varet ne nje fije peri, e qe jemi aq egoist te shikojme veten tone dhe prezentin, pa menduar per te afermit dhe te ardhmen
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
- qe njerzit nuk ndryshojne, biles eshte humbje kohe te mundosh ta besh, nqs se pranon dike sic eshte me mire rrij larg
- qe personi i 1 ku duhet te kesh besim eshte vetevetja, e me tej tek tuk ndonje i aferm.
- qe humbjet krijojne nje boshllek kolosal ne zemer e koha sben asgje tjeter pervec se te tapetoj muret e boshllekut pa mundur asnjehere ta mbylli komplet
- qe idealet e pretendimet mund ti arish dhe mos te te sjellin asnje satisfaksion
- qe jeta varet ne nje fije peri, e qe jemi aq egoist te shikojme veten tone dhe prezentin, pa menduar per te afermit dhe te ardhmen
gjithcka mire?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Shume sene, po pertoj ti shkruaj bile
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Te mos i besojme kujtdo ka njerez qe nuk e meritojne miresine qe ti i fal .
Jo vetem 2020 po mua kte vit me ndodhen pas mâle de choses .
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Qe do festojme Krishtelindje brenda ,mbyllur ne shpi.
 
Private conversations
Help Users
    Top