• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Status
E mbyllur për postime të tjera.

sepse

Anëtar i ri
Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

sepse

Anëtar i ri
Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

sepse

Anëtar i ri
Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

sepse

Anëtar i ri
Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

sepse

Anëtar i ri
Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

sepse

Anëtar i ri
Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

sepse

Anëtar i ri
Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

sepse

Anëtar i ri
Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

sepse

Anëtar i ri
Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

sepse

Anëtar i ri
Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

sepse

Anëtar i ri
Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot natyra me beri nje dhurate, me fali bore, shume bore, dhe kjo me beri vertete pershtypje, sepse natyra gjithmone me ben supriza pikerisht ne castin kur un nuk e pres. Ndersa po shetisja m'bi gjithe ate bardhesi, ju afrova me shume te qenit njeri, arrita dhe ta prek ate, natyralitetin e qenies time. Sepse fatkeqesisht ne shpeshhere harrojme se jemi pjese e natyres, por fatmiresisht natyra nuk na harron kurre, dhe jo rralle na e kujton kete gje.


Dhe ndersa po ecja, lexova disa vargje thelle ne qenien time.


Nese qielli nuk do kishte me yje...
nese floret e bores nuk do ta puthnin me token...
nese oazet nuk do frymonin me ne shkretetire...
nese deti nuk do kishte me dallge...
atehere vertete qe do tet doja kaq shume e dashur...


Kjo ishte ajo qe buroi nga pershtypja ime e sotme.

Ju pershendes!
 

eldi

trafikante
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

cfar me ka bere me shum pershypje, qe po bie nje shi i shtruar qe mendoj se ska ndermend te pushoj, dhe qe me ka bere qull si per dite te pare te viti qe shkoj ne pune, dhe qe po marr nje te ftohur.
me ka bere pershtypje qe sot eshte shum me shum ftohte ne krahasim me dje, dhe qe pertoja te dilja nga shpia.
Njerezit jan mbeshtjelle me xhupa, kapuca, shalle, dorashka, por prap kan ftohte.
EHHHHHHHhhh kjo ishte primarja qe me ka lene pershtypje.
 

LePuRuShI

Stafi Teknik
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Pershtypje me ka ber qe kam qen tu thy turit rruges tani qe dola pak se kishte ngrir cdo gje.... :D me pelqen dimri e pa bore sikur ska kuptim.... mbreme temperaturat arriten - 8 e sot do ulen me shume.... shpresoj te bie me shume bore se me te ftohtin un vallahi skam problem se jam mesuar e si - 8 apo - 15 sme bejne shume pershtypje
 

sepse

Anëtar i ri
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot me kane bere pershtypje njerezit, ndersa i shihja qe ecnin, disa ishin te lumtur, disa te trishtuar, disa qendronin ne ndonje cep, dhe veshtronin te tjeret, por shume njerez kam pare qe kane ndjenjen e frikes ne sy, kane shume frike, u mundova te kuptoj se kujt i frikesohen keta njerez, qe ecnin ne heshtje jo shume larg meje, a jane ato te vetedijshem per friken e tyre, a e dine se kujt i frikesohen, u mundova te kuptoj dicka, dhe mendoj se shume prej tyre nuk jane te vetedijshem per ate qe u ndodh, nuk arrijne ta kuptojne si duhet realitetitin, jane viktima te nje lufte te heshtur, qe ndodh kudo neper bote, ndoshta, akoma nuk e kane gjetur ate qe kerkojne, dhe pritja i frikeson.
Por pershtypja ime rritet, ndersa shoh qe mjerimi dhe injoranca lulezon kudo ne kopshtet e shqiperise, keto lule po perhapin nje arome te erret, nje ajer qe nuk percohet lehte, dhe ajo qe e habit me shume, eshte se shume njerez tashme jane bere skllever te deshirave te tyre, dhe mendojne vetem per veten, jane hije qe thjesht bejne hije, eshte e trishtueshme por nje e vertete, kush eshte shkaku, ndoshta padija, mosbesimi, mendjemadhesia, apo dhe aroma qe percjellin lulet e injorances.


Ditet po shkojne, e njerezit duhet te jene te vetedijshem per kete.
 

vitlandi

Anëtar i ri
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot me ka bere pershtypje se si nuk pushon se reni bora,kishte te pakten 4vjet qe nuk binte debora keshtu ne Pogradec,nuk eshte ftohte,mund te jete -2 ose -3,vetem ta shikoni sa fantastike eshte edhe mua me kishte marre malli ta shikoja keshtu,e dini si duket si ne kartoline te levizshme,me pak fjale eshte mrekulli.
 

angel boy

cun i veshtire
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

me ka bere pershtypje qe kam 4 dit qe po rri ne shtepi i mbyllur brena se jam semure dhe po plassssss....vdiqa ..
 

Adrenalina

GoC TiR0né
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Me beri pershtypje njera ne palester.... po me fliste ne nje menyre sikur te me kishte shoqe te ngushte, un shkoj per stervitje atje jo per bla bla bla ;)
 

Gjermoni

Antar Internacional
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Ne beri pershtypje rruga sot kishte ngri komplet .
 

PAZUZU

Dark Knight
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

sot me ka bere pershtypje njerezimi....sa shum flitet per racizem..sa shum shikohet ky racizem..sa shum ndjehet..dhe me pare pata bindjen se racizmi egziston me shume sa sa duket..se sa degjohet dhe se sa ndihet....urren njeriu njeriun dhe po ne flasim dhe pretendojme paqe...
 

sepse

Anëtar i ri
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Zgjohesh ne mengjes, dhe endrra jote vdes.

Del ne rruge, dhe sheh per rreth, por njerezit vrapojne, nuk dine te ndalen, shume prej tyre thjesht vrapojne, dhe pse nuk e dine se per ku, ulesh te pish nje kafe, dhe fillon te mendosh per ate qe te mungon me shume, mundohesh ti japesh force vetes, mundohesh te buzeqeshesh per m'bi trishtimin, por kupton qe ajo pjese qe te mungon te ploteson, dhe se pa te je nje gjysme, paguan kafene dhe del perseri, por tashme me shpresen se nje dite pershtypja jote do ta kete nje pergjigje

.
 

gjirokastriti

Anëtar i ri
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

cfar me ka bere me shum pershypje, qe po bie nje shi i shtruar qe mendoj se ska ndermend te pushoj, dhe qe me ka bere qull si per dite te pare te viti qe shkoj ne pune, dhe qe po marr nje te ftohur.
me ka bere pershtypje qe sot eshte shum me shum ftohte ne krahasim me dje, dhe qe pertoja te dilja nga shpia.
Njerezit jan mbeshtjelle me xhupa, kapuca, shalle, dorashka, por prap kan ftohte.
EHHHHHHHhhh kjo ishte primarja qe me ka lene pershtypje.
ndaj ke humbur fare ti se ke marre te ftohte nga ajo dite apo u treme te dilje me jashte :)

mua me ka bere pershtypje sote qe mori nje gjalleri te madhe qyteti i Gjirokastres nga studentet qe erdhen :)

na erdhi gje e re ne qytet se na u tha syri
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

linja ajrore v.k
 

Analistja

Anëtar i ri
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot me ka bere pershtypje qe si dite e pare pune per kete vit te ri, gjithe njerezit qenkan te lodhur nga te gjitha anet:kercim::kercim:
 

pulcina86

❤️
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Sot me ka ber peshtypje gjella qe beri mami... ishte sh e shishme :D
 

korado

President
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Me shume me beri pershtypje provimi qe bera qe oren e 1.
 

sepse

Anëtar i ri
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Nje dite e trishte, e m'bushur me lajme te mjerueshme, kriza po perpin cdo gje qe po i del perpara, te gjithe luftojne per veten e tyre, por asnjeri per te tjeret...

Pershtypja rritet!
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Tani sa u zgjova dhe meqe nuk shkruajta per dje do them cme beri pershtypje dje.

Njerez qe nuk shprehin mendimet e veta. Njerez qe cdo gje e kane te pasuar tek ata nga te tjeret. Njerez qe flasin me besimin me te madh tek ato qe thone dhe nuk jane fjalet e tyre. Njerez qe mundohen aq shume te jene dikush tjeter dhe nuk tregojne asnje cilesi te vetvetes, pervec asaj te "te qenit dikush tjeter / jo vetvetja". Po rritet popullsi e tille.
 

sepse

Anëtar i ri
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Tani sa u zgjova dhe meqe nuk shkruajta per dje do them cme beri pershtypje dje.

Njerez qe nuk shprehin mendimet e veta. Njerez qe cdo gje e kane te pasuar tek ata nga te tjeret. Njerez qe flasin me besimin me te madh tek ato qe thone dhe nuk jane fjalet e tyre. Njerez qe mundohen aq shume te jene dikush tjeter dhe nuk tregojne asnje cilesi te vetvetes, pervec asaj te "te qenit dikush tjeter / jo vetvetja". Po rritet popullsi e tille.
Kam pare njerez qe shprehin mendimet e te tjereve, por ato njerez i kane pervetesuar ato mendime, i kane kuptuar dhe zbatuar, dhe mos harro qe shume gjera qe ti ben dhe thua i ka bere dhe thene dikush tjeter me pare, pra shume ide perseriten dhe zbatohen ne forma te ndryshme nga njerez te ndryshem, dhe bazat e ketyre ideve jane marre nga dikush me pare.

Kjo eshte normale, nuk eshte ndonje gje qe te ben shume pershtypje apo "habi".

Pershendetje!
 
Titulli: Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

sot me beri pershtypje gatishmeria per te me ndihmuar e nje doktori ne spital se zakonisht ste shohin hic
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top