• MirĂ«sevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Desa

Temet Nosce
Nuk impresionohem lehtĂ« kohĂ«s fundit 🙂
 

Marla

Rootless Tree!
Ndërgjegjësimi i Madh

Ma trego dhe njĂ« herĂ« atĂ« historinĂ« e virusit para se tĂ« fle. Biri im, dukesh i lodhur dhe i pĂ«rgjumur. TĂ« lutem! Ajo mĂ« pĂ«lqen mĂ« shumĂ« nga tĂ« gjitha. TĂ« jap fjalĂ«n, vetĂ«m njĂ« herĂ«... MirĂ«, futu nĂ« rroba, biri im. Historia fillon nĂ« njĂ« botĂ« nĂ« tĂ« cilĂ«n jetoja unĂ« njĂ«herĂ« e njĂ« kohĂ«. Ishte njĂ« botĂ« çudirash, ku gjĂ«rat shpĂ«rdoroheshin shumĂ«. NjĂ« botĂ« me skamje dhe bollĂ«k. Para asaj qĂ« ndodhi nĂ« vitin 2020, njerĂ«zit krijuan kompani dhe tregtonin nĂ« çdo skaj tĂ« botĂ«s. Por kĂ«to kompani u zmadhuan mĂ« shumĂ« nga ç‘e kishim planifikuar. GjithmonĂ« i kemi siguruar ato qĂ« kemi dashur, por tani tĂ« mirat siguroheshin mĂ« shpejt. Mund tĂ« kishe gjithçka qĂ« kishe Ă«ndĂ«rruar brenda njĂ« dite me njĂ« klikim tĂ« vetĂ«m. Vinim re qĂ« familjet nuk flisnim mĂ« me njĂ«ra-tjetrĂ«n, por kjo nuk do tĂ« thotĂ« qĂ« ato nuk flisnin kurrĂ«. Por gjĂ«rat e humbĂ«n kuptimin e tyre dhe ekuilibri mes punĂ«s dhe jetĂ«s u prish. SytĂ« e fĂ«mijĂ«ve u bĂ«nĂ« mĂ« katrorĂ« dhe secili prej tyre kishte njĂ« telefon. Gjithçka dukej e pĂ«rsosur, por mes zhurmĂ«s ata ndiheshin tĂ« vetmuar. Dhe çdo ditĂ«, qiejt mbusheshin me smog derisa yjet nuk shiheshin mĂ«. KĂ«shtu, ngritĂ«m avionĂ«t pĂ«r t’i gjetur ato, ndĂ«rkohĂ« qĂ« poshtĂ« mbushnim makinat tona me karburant. GjithĂ« ditĂ«n ecnim me to dhe kishim harruar tĂ« vraponim. Barin e kĂ«mbyem me asfalt, parqet i zvogĂ«luam derisa nuk mbeti asnjĂ«. Detet i mbushĂ«m me plastikĂ«, sepse mbeturinat tona ishin pa fund. Deri nĂ« atĂ« pikĂ« saqĂ« kur shkoje pĂ«r peshk, i nxirrje peshqit tĂ« mbĂ«shtjellĂ«. Dhe ndĂ«rkohĂ« qĂ« pinim, tymosnim dhe luanim kumar, udhĂ«heqĂ«sit tanĂ« na mĂ«suan pĂ«rse. ËshtĂ« mĂ« mirĂ« tĂ« mos mĂ«rziten lobet dhe mĂ« e pĂ«rshtatshme pĂ«r tĂ« vdekur. Por nĂ« vitin 2020, mes nesh erdhi njĂ« virus i ri. QeveritĂ« reaguan dhe na thanĂ« qĂ« tĂ« fshiheshim. Por ndĂ«rkohĂ« qĂ« fshiheshim dhe jetonim me frikĂ«, njerĂ«zit filluan tĂ« pĂ«rdornin sĂ«rish instinktet e tyre dhe u kujtuan se si tĂ« buzĂ«qeshnin. Ata filluan tĂ« duartrokisnin pĂ«r tĂ« thĂ«nĂ« “faleminderit” dhe tĂ« telefononin nĂ«nat e tyre. Dhe ndĂ«rkohĂ« qĂ« çelĂ«sat e makinĂ«s merrnin pluhur, ata mezi prisnin qĂ« tĂ« vraponin. Dhe me qiejt me mĂ« pak udhĂ«tarĂ«, Toka filloi tĂ« marrĂ« frymĂ«. Dhe nĂ«pĂ«r plazhe u shfaqĂ«n kafshĂ« tĂ« reja tĂ« cilat u futĂ«n menjĂ«herĂ« nĂ« det. Disa njerĂ«z mĂ«suan tĂ« kĂ«rcenin, disa tĂ« kĂ«ndonin dhe disa tĂ« gatuanin. Ishim mĂ«suar kaq shumĂ« me lajmet e kĂ«qija, ndĂ«rkohĂ« qĂ« lajme tĂ« mira po vinin. Dhe kĂ«shtu, kur e gjetĂ«m kurĂ«n dhe na lanĂ« tĂ« dilnim sĂ«rish jashtĂ«, tĂ« gjithĂ« parapĂ«lqyem botĂ«n qĂ« gjetĂ«m dhe jo atĂ« qĂ« lamĂ« pas. Zakonet e vjetra u zhdukĂ«n dhe u zĂ«vendĂ«suan me zakone tĂ« reja. Çdo akt bujarie tani vlerĂ«sohej ashtu siç duhej. Por pse nevojitej virusi pĂ«r t’i bĂ«rĂ« sĂ«rish njerĂ«zit bashkĂ«? E po, ndonjĂ«herĂ« duhet tĂ« sĂ«muresh qĂ« tĂ« ndihesh sĂ«rish mirĂ«, biri im. Dhe tani shtrihu dhe Ă«ndĂ«rro pĂ«r tĂ« nesĂ«rmen dhe gjĂ«rat qĂ« mund tĂ« bĂ«jmĂ«. Kushedi, nĂ«se Ă«ndĂ«rron shumĂ«, ndoshta disa prej Ă«ndrrave do tĂ« realizohen. Tani e quajmĂ« NdĂ«rgjegjĂ«simi i Madh. Dhe po, qĂ« prej atĂ«herĂ« ka pasur shumĂ« tĂ« tillĂ«. Dhe ja, kĂ«shtu ndodhi gjithçka dhe kjo Ă«shtĂ« arsyeja pse u ndĂ«rgjegjĂ«suam kaq shumĂ«.
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Nice.
Vetem ajo pjesa e peshqeve te mbeshtjelle s’me pelqeu.
Do doja te ishin te marinuar đŸ€Ł
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Ja Ja, prape u surprizova, per kripen e dija por qe te ishte dhe piperi s’ma kishte marre mendja.😜
Tani ngelet vetem pak hudher e grire imet ne vaj ulliri, pak limon i shtrydhur perzier me gjethet e imta te majdanozit dhe dy tre gjethe borzilok i bute.

Mos guxoje njeri te me kopjoje receten e frutave te detit te marinuara!
 

Marla

Rootless Tree!
Ja Ja, prape u surprizova, per kripen e dija por qe te ishte dhe piperi s’ma kishte marre mendja.😜
Tani ngelet vetem pak hudher e grire imet ne vaj ulliri, pak limon i shtrydhur perzier me gjethet e imta te majdanozit dhe dy tre gjethe borzilok i bute.

Mos guxoje njeri te me kopjoje receten e frutave te detit te marinuara!
Haha tekniken e marinimit e kemi njesoj vetem se une i fus te gjitha ne blender dhe behet si salce jeshile lol

Ne fund i shtoj dhe 1 grusht shege per shije dhe cte te thom sa te mira behen crudrorat kshu lool

Po qe me ka marr malli lol
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Qe cdo mjes me duhet te puth gjith peluche me rrall đŸ€Ł
Kap puth broccoli gjigante, qenin gjigant, elefantino, leporino, gufin, peshkaqenin, doraemon etj etj etj
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
Lajmet e fundit te vendit tone akoma nk jane hapur punet, por paskan fillu me hapjen e bastoreveđŸ€·â€â™€ïž
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Sonte jo sot... degjoj xhingalla... bohhh sdi cllloj insekti eshte por ben ter kozes zerr zerr zerrr.... kjo situat ka cmendur edhe kafshet e insektet ... kan zbritur ne qytet e po bejne jete nate me duket :/
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Kjo...kuptoj qe eshte testimi eshte i nevojshem, por ohhh sa gjynaf kafshet e shkreta 😱

 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Nje e trashe tek puna dhe my boss qe s'ja perton me pergjigjet. Gallate komplet. Na duhet i cik entertainment se u trashem 😂
 

Landa 1

Antarë i Respektuar
Regjimi i egërt ne vëndin tim , mbani mendjen o njerëz dhe jepini forcë vetes , dobët rruga e komunikimit dhe i dëgjimit te masës . Jam prane qytetareve te Tiranes sot ... Forca e mendimit dhe e llogjikës do triumfoj ... nuk e di pse Edi si qytetare Tirane nuk arrin te degjoj ( teper e zhgenjyer ) - ki kujdes Edi se ata qe ke pranë sot , ata do të ta bejne varrin ( ki kujdes te madh nga kryetari i bashkise kam degjuar dicka o zot o zot) nuk merem me fjalë por ki kujdes o qytetar i Tiranes se ta mori kalane nga brenda .... mbaheni kete masazh
 

DeliriumMind

The greater your storm, the brighter your rainbow.
Karantina pothuajse "mbaroi"
Spo gjej nje arsye per te evituar akoma njerzit.

- si je? Me siguri ke shum per te thene.
- no. Pse? Eshte cdo gje shum ne rregull.
 

Ledia

❀ShKoDrAnE.4.eVeR ❀
Qe me mori gjumi ne 4 e Qe me doli gjumi ne 6
Me siguri ka fillu me ardhe fundi botes ...2 ore gjume une ?????
 
Top