• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Cfare i ndodh trupit nese heqim sheqernat dhe karboidratet?

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Heqja e sheqernave dhe karboidrateve per 1 muaj nga dieta jone eshte dhurata me e madhe qe mund t'i bejme vetes dhe shendetit tone. Miresia qe mund te perfitojme eshte vertete e shumte, si nga ana fizike dhe ajo mendore sepse karboidratet e rafinuara kane nje impakt te madh ne mendjen tone. Ndersa karboidratet qe marrim direkt nga frutat dhe perimet kane nje impakt me natyral dhe me te mire per qelizat nervore. Gjate kohes se ndryshimit te dietes eshte e mundur qe njerezit te kene efekte te njeanshme, megjithate behet fjale per efekte te perkohshme pasi trupi po mesohet te marre energji jo me nga sheqernat por nga vajrat.
Nderkohe, ndodh jo vetem perfitimi i nje energjie te re, por edhe largimi i toksinave.

LowCarbDiet-e1529315493113.jpg
 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Eh,te ushqyerit e shendetshem ka nje rendesi paresore ne jeten dhe shendetin tone.
Sheqernat,liparat e tepruara dhe kripa jane armiq per trupin .
 
Top