• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Çfarë i bën femrat të lumtura?

C3nI

Anëtar i Nderuar
اfarë i bën femrat të lumtura?

اfarë ju bën të lumtur, vajza? Të blini gjëra të reja? Të pranoni lule? Apo meshkujt të paguajnë darkën?
Sipas një studimi të ri nga OnePulse, që i studioi më shumë se 850 femra dhe i pyeti se çfarë i bën ato të ndjehen të lumtura u nxor kjo listë:

– Humbja e peshës
– Blerja e gjërave të reja
– Marrja e luleve
– Pirja e një gote verë në darkë
– Numri i madh i ndjekësve në rrjete sociale
– Meshkujt të paguajnë darkën

Po juve, çfarë ju bën më të lumtur? (lajmi.net)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Dashuria e njerzve qe kam ne shpirt.
Dhe i gote vere ne darke me kenaq..:)
Dhe lulet i dashuroj kur mi dhurojne.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

-femijet :)
- familja qe gezon shendet
-- burri qe sben mufka
--- qetesia e trurit
:)
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Një burrë miliarder që ka shumë gjasa të bëhet milioner nga gruaja e tij. Kjo është pak a shumë deshira e çdo femre mendoj unë
 

Marla

VIP
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Ja ke fut kot ti veton po hajt mo :p

As vete ne femrat se dime cfare na ben te lumtura kshu qe mos u lodhni ta gjeni.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Një burrë miliarder që ka shumë gjasa të bëhet milioner nga gruaja e tij. Kjo është pak a shumë deshira e çdo femre mendoj unë
Ca kishte per dislike postimi im????

Ca thua ti qendron per femrat e dobeta qe sjane te afta te jene indiependente ekonomikisht nga burrri tyre...
E kush do nje femer te tille ne krah?
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Ca kishte per dislike postimi im????

Ca thua ti qendron per femrat e dobeta qe sjane te afta te jene indiependente ekonomikisht nga burrri tyre...
E kush do nje femer te tille ne krah?
O gabim ka qenë. Po shkruaj nga telefoni, kërkoj falje. Gabim dislike e jo postimi im.
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Ja ke fut kot ti veton po hajt mo :p

As vete ne femrat se dime cfare na ben te lumtura kshu qe mos u lodhni ta gjeni.
Thua:p. Në fakt ka edhe më keq. Të imagjinojmë një femër në qendër tregtare, dhe një mashkull që e le të lirë dhe nuk e mban për dore. Nga milionat do të dilnim ne qindmijëshe.

E fakti i dytë, ju femrat nuk e dini as vet çfarë doni.
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Një burrë miliarder që ka shumë gjasa të bëhet milioner nga gruaja e tij. Kjo është pak a shumë deshira e çdo femre mendoj unë
Hiq s'ja ke qellu!

Ja psh,un se du burrin milarder ,e du te varfer por me zemer te pasur. :) (Edi qe se beson kete :p)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Thua:p. Në fakt ka edhe më keq. Të imagjinojmë një femër në qendër tregtare, dhe një mashkull që e le të lirë dhe nuk e mban për dore. Nga milionat do të dilnim ne qindmijëshe.

E fakti i dytë, ju femrat nuk e dini as vet çfarë doni.
Ti qenke i traumatizuar me duket... Beson qe ekzistojne vetem femra qe sdine te kontrollohen, e nqs kane mundsi e shtrydhin mashkulli dhe nga centi i fundit?
Ske takuar femren e duhur....
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Hiq s'ja ke qellu!

Ja psh,un se du burrin milarder ,e du te varfer por me zemer te pasur. :) (Edi qe se beson kete :p)
Nuk të besova ahah. Kjo puna e zemrës as që përmendet në artikull:p
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Ti qenke i traumatizuar me duket... Beson qe ekzistojne vetem femra qe sdine te kontrollohen, e nqs kane mundsi e shtrydhin mashkulli dhe nga centi i fundit?
Ske takuar femren e duhur....
Në fakt femrat janë oportuniste në aspektin material, të shtrydhin fare mirë. Po ashtu janë të pakuptueshme, nga një gjendje kalojnë në një tjetër. Apo jo?

Uh femrat, ec e kuptoi. Të lutem mos u ofendo, vetëm po debatojmë. Ja psh çfarë doni ju femrat?
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Po te ishin femrat keshtu ne jeten reale , parajsen do ta kishin fituar .
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Në fakt femrat janë oportuniste në aspektin material, të shtrydhin fare mirë. Po ashtu janë të pakuptueshme, nga një gjendje kalojnë në një tjetër. Apo jo?

Uh femrat, ec e kuptoi. Të lutem mos u ofendo, vetëm po debatojmë. Ja psh çfarë doni ju femrat?
Femrat s'jane te pakuptueshme
Femrat ashtu si meshkujt jane individ te vecant me cilesi e me difekte, me karaktere te ndryshme
Eshte art te dish te njohesh nje njeri, pavarsisht gjnise, te dish ta "lexosh"e ta kuptosh...POr per kete pune duhet taktike e teknik....qe se kane te gjithe:)

Ca duan femrat? Ndjesine e sigurise, lumturi ne familje, disa karier, disa pamje e jashtme, e keshtu me radhe..Secila e di vete, unee di per veten time:)

PO sme intereson shume te shtrydh aske nga leket....Do me dukej budalla im-burre nqs do lihej i shtrydhur:stelle:
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Femrat s'jane te pakuptueshme
Femrat ashtu si meshkujt jane individ te vecant me cilesi e me difekte, me karaktere te ndryshme
Eshte art te dish te njohesh nje njeri, pavarsisht gjnise, te dish ta "lexosh"e ta kuptosh...POr per kete pune duhet taktike e teknik....qe se kane te gjithe:)

Ca duan femrat? Ndjesine e sigurise, lumturi ne familje, disa karier, disa pamje e jashtme, e keshtu me radhe..Secila e di vete, unee di per veten time:)

PO sme intereson shume te shtrydh aske nga leket....Do me dukej budalla im-burre nqs do lihej i shtrydhur:stelle:
Në fakt sikur jemi nga planete të ndryshme. E kam të vështirë të pranoj faktin se duhet art për të kuptuar femrën, ndoshta do ishte mirë të mos kishte kaq shumë komplekse, e për me tepër të na duhej një taktik e tenik:eek:hh.

Kjo puna e përzgjedhjes po me ngjanë ne ndonjë katalog, ku percaktohen kriteret, sa shumë komplikim. Uh!:ser:

Meshkujt me raste bëhen budallenj, sepse pranojnë të shtrydhen nga një femër.:zenke:
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Në fakt sikur jemi nga planete të ndryshme. E kam të vështirë të pranoj faktin se duhet art për të kuptuar femrën, ndoshta do ishte mirë të mos kishte kaq shumë komplekse, e për me tepër të na duhej një taktik e tenik:eek:hh.

Kjo puna e përzgjedhjes po me ngjanë ne ndonjë katalog, ku percaktohen kriteret, sa shumë komplikim. Uh!:ser:

Meshkujt me raste bëhen budallenj, sepse pranojnë të shtrydhen nga një femër.:zenke:
Epo kur kete lloj partenere zgjedhni, pse qaheni? Se kuptoj...
Si e shtron, ashtu fle...
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Epo kur kete lloj partenere zgjedhni, pse qaheni? Se kuptoj...
Si e shtron, ashtu fle...
Po flas për koleget e mi meshkuj, dhe ju folet për femra. Do më duhej të mbroja boten mashkullore nga këto këndveshtrime të rrezikshme të femrave që zhfrytëzojnë çdo mundësi për të thënë që dominojnë. Sa keq:eek:hh
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Po flas për koleget e mi meshkuj, dhe ju folet për femra. Do më duhej të mbroja boten mashkullore nga këto këndveshtrime të rrezikshme të femrave që zhfrytëzojnë çdo mundësi për të thënë që dominojnë. Sa keq:eek:hh
TI ske pse mbron aske...
Meshkujt sdine te mbrohen vete?? Ata pranojne te marin nje femer te varur ekonomikisht dhe e alimentojne me leke...Pa merak se kane benefice per ato leke, se ska gje gratis sot...
Ka kategorine tj te meshkujeve qe ne krah kane nje femer me te njejten pozite e qe ska nevoj ta alimentoj...

Kembet duhet ti shtrish sa ke jorganin....Keshtu qe kujdes ke zgjedh, qe te flesh mire.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Lumturia nuk eshte fenomen i perjetshem qe te percaktohet ne k'te forme te prere, eshte emocion qe varet nga faktoret e perditshem ne jete ose ato momentale/kalimtare.

Kshuqe... c'fare na ben te lumtur tani , mund te mos na beje me vone ...eshte emocion qe shkon e vjen sipas situates/ambietit/arsyes . E njenta gje shkon edhe per meshkujt.
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

TI ske pse mbron aske...
Meshkujt sdine te mbrohen vete?? Ata pranojne te marin nje femer te varur ekonomikisht dhe e alimentojne me leke...Pa merak se kane benefice per ato leke, se ska gje gratis sot...
Ka kategorine tj te meshkujeve qe ne krah kane nje femer me te njejten pozite e qe ska nevoj ta alimentoj...

Kembet duhet ti shtrish sa ke jorganin....Keshtu qe kujdes ke zgjedh, qe te flesh mire.
Duke qenë se jam mashkull më duhej të mbroja vetën dhe në të njejtën kohë dhe të tjerët. Vazhdoj të mendoj se meshkujt zgjedhin me qëllimin e mirë, por janë femrat qe i komplikojnë gjërat.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Duke qenë se jam mashkull më duhej të mbroja vetën dhe në të njejtën kohë dhe të tjerët. Vazhdoj të mendoj se meshkujt zgjedhin me qëllimin e mirë, por janë femrat qe i komplikojnë gjërat.
Meshkujt zgjedhin per me kollaj....Pse ta komplikojne jeten?
Nje femer te pa-varur e "manevron" me veshtire se sa dike qe varet koke e kembe nga ty lol
 

Marla

VIP
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Parate jane bonus fundja tregon nje mashkull te sukseshem ne jete perderisa i ka. Pra rrjedhimisht femra ka zgjedhur njeriun perpara parase Lol
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Meshkujt zgjedhin per me kollaj....Pse ta komplikojne jeten?
Nje femer te pa-varur e "manevron" me veshtire se sa dike qe varet koke e kembe nga ty lol
Më duhet të ju kundërshtoj, një mashkull nuk ka këtë qellim, janë femrat që mendojnë kështu. Femrat duan gjithmonë të sundojnë, nuk e kuptoj. Ja psh sa femra janë tolerante sot dhe thonë ke të drejtë, kur një mashkull ka të drejtë. Asnjë! E keni të vështirë të i pranoni gjërat.
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Parate jane bonus fundja tregon nje mashkull te sukseshem ne jete perderisa i ka. Pra rrjedhimisht femra ka zgjedhur njeriun perpara parase Lol
Ja një femër që e pranon të vërteten. Vërtet befasues ky postim i Marles, le shpresë se bota po reflekton.
 

Marla

VIP
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Po kot nuk ka dale ajo shprehja popullore o Veton

Burri eshte koka por ama qafa eshte femra Lol
 

Marla

VIP
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Ja një femër që e pranon të vërteten. Vërtet befasues ky postim i Marles, le shpresë se bota po reflekton.


Nuk eshte siperfaqsore. Po ta mendosh me thelle jetohet me mire me nje mashkull te zgjuar me para sesa me 1 mashkull te zgjuar pa para qe ska arritur te beje asnje gje per jeten e tij dhe rrjdhimisht i bie te jetoje me parate e mija. Kjo e gjitha.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Më duhet të ju kundërshtoj, një mashkull nuk ka këtë qellim, janë femrat që mendojnë kështu. Femrat duan gjithmonë të sundojnë, nuk e kuptoj. Ja psh sa femra janë tolerante sot dhe thonë ke të drejtë, kur një mashkull ka të drejtë. Asnjë! E keni të vështirë të i pranoni gjërat.
Qenke zgjuar keq nga gjumi sot dhe po i gjeneralizon gjerat ne menyre te gabuar....
ASNJE FEMER? Me fal, por i ke njohur ti te GJITHA femrat? lol
Se ke njohur 1,2 ose 10 femra sdo te thot qe i ke njohur te gjitha...
E njejta per ne, nqs njeh nje mashkull qe vlen 0 leke, sdo te thot qe te gjithe jane njesoj....
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Po kot nuk ka dale ajo shprehja popullore o Veton

Burri eshte koka por ama qafa eshte femra Lol
Kjo shprehje ka dalë nga gratë dhe deshira për dominim. Sikur të thoja se floktë e gjata, janë mend të shkurtëra si do ndiheshe? Popullore kjo, jo nga unë:mah:
 

Marla

VIP
Titulli: اfarë i bën femrat të lumtura?

Kjo shprehje ka dalë nga gratë dhe deshira për dominim. Sikur të thoja se floktë e gjata, janë mend të shkurtëra si do ndiheshe? Popullore kjo, jo nga unë:mah:
Ath do thoja une kam floket e shkurtra e mendt e gjata kshu i bie Lol
 
Top