• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare eshte per ju letersia?

Moonlight

Staf në FV.AL
Letersine sdi pse e kam dashuruar gjithmone.
Edhe zyshen qe kam pasur ne shkolle te mesme kishte te njejtin interpretim me mua te veprave.
Poezite nuk me pelqejne edhe aq per te mos thene qe gati gati disa i urrej.
Jo sepse jane te keqija por me duket sikur eshte nje monotoni ne ca vargje (edhe pse nuk eshte ashtu)

Preferoj romanet ska rendesi lloji i romanit.
Mbaj mend qe merrja librat fshehurazi nga bioblitekat sepse nuk lejonin me sh se dy (i ktheja serish normale )
edhe ne shtepi i lexoja serish fshehurazi :D

Lexoja dhe behesha personazh kryesor, fluturoja mendoja gjithe diten per ate veper.
Me mahnit letersia per mua ishte nje bote tjeter, arratiesha aty, gjeja qetesi, hutim, trembje, frike.
Me magjeps akoma eshte sikur nje dashuri e humbur (per shkak te puneve :( )
Them se nje pjese e guzimit per te pasur endrra vjen nga kjo
dhe po nje pjese e zhgenjimeve vijne serish nga letersia, por edhe pjesa e forces me te madhe nga ajo e merrja.

Dashuri budallaqe :D, per sh kohe ndryshova force te mendimit, te folurit te dashuruarit
Fillova te dashuroja cdo gje qe me dukej mrekulli.
Nuk di nese doja shkrimtaret apo ate cf shkruanin,
por per mua letersia mbetet nje bote akoma per tu zbuluar me shume.
Ua kam lakmi qe shprehen aq bukur.
Po mua qe ende sot me ndodh ky fenomen, mos do thuash se jam me shume sec duhet iracionale?
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Po mua qe ende sot me ndodh ky fenomen, mos do thuash se jam me shume sec duhet iracionale?
Ne fakt dje doja te shkruaja pastaj harrova.

I kam lakmi njerezit qe nuk ndryshon me ky admirim ndaj librave.
Tani jo vetem qe sme terheqin me..por gjej difekte gjithkund.
Disa kane teper detaje..disa pak.
Skam gjetur asnje ekuiliber mjaftueshem te mire...por ne fund jam une qe kam ndryshuar ✌
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Letërsia është një shkarkim ndjenjash e mendimesh në letër. Të gjitha artet janë shkarkime ndjenjash, por në rrugë të ndryshme. Letërsia i shkarkon në letër, prandaj edhe quhet letërsi.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Ne fakt dje doja te shkruaja pastaj harrova.

I kam lakmi njerezit qe nuk ndryshon me ky admirim ndaj librave.
Tani jo vetem qe sme terheqin me..por gjej difekte gjithkund.
Disa kane teper detaje..disa pak.
Skam gjetur asnje ekuiliber mjaftueshem te mire...por ne fund jam une qe kam ndryshuar ✌
Nrysho rryme leximi kalo te filozofia tani.
Aty hutohet robi fare hahahahahahahaa.
 

Moonlight

Staf në FV.AL
Letërsia është një shkarkim ndjenjash e mendimesh në letër. Të gjitha artet janë shkarkime ndjenjash, por në rrugë të ndryshme. Letërsia i shkarkon në letër, prandaj edhe quhet letërsi.
Kjo vlen per ne diletantet qe mund te konsiderohet shkarkim ndjenjash apo emocionesh, por shkrimtaret e medhenj....ose fjala shkarkim nuk eshte e duhura!
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Kjo vlen per ne diletantet qe mund te konsiderohet shkarkim ndjenjash apo emocionesh, por shkrimtaret e medhenj....ose fjala shkarkim nuk eshte e duhura!
Fjala shkarkim, me kuptimin hedh ose shkruaj, nuk është gabim, kurse për ndjenjat dhe emocionet, kjo duhet shtjelluar pak.

Një poezi, tregim apo çfarëdo qoftë, duhet të ketë patjetër ndjenjë që të jetë e bukur, përndryshe është një shkrim robotik, të cilin mund ta shkruajë edhe një robot.

Ndjenjë nuk quhet vetëm dashuria. Edhe boshllëku, mërzia, dhimbja, urrejtja, pendimi, krenaria etj. quhen ndjenja. اdo gjendje shpirtërore dhe emocionale quhet ndjenjë.

Të gjithë njerëzit kanë ndjenja, por jo të gjithë kanë aftësi për t'i shkruar. Disa i shprehin më mirë e disa më keq. Mbase përcaktimi i saktë është ky: Letërsia është aftësia për të hedhur ndjenjat në letër.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
se di. ndonjeher me terheq, ndonjeher jo. ndonjeher mbushem me frymezim qe po se hodha ne leter do plas, ndonjeher skam pike emocioni... gjthss i mbetem besnike poezive. ndoshta sepse me pak vargje thua shume
 
Top