• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Cfare eshte per ju letersia?

Drejtori

Ju hengert Karanovirusi te tenave....🤪🤪
Shpirti yt rikrijohet dhe riformohet fosilizohet nepermjet letersise erotike... ;) :p
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Letersine sdi pse e kam dashuruar gjithmone.
Edhe zyshen qe kam pasur ne shkolle te mesme kishte te njejtin interpretim me mua te veprave.
Poezite nuk me pelqejne edhe aq per te mos thene qe gati gati disa i urrej.
Jo sepse jane te keqija por me duket sikur eshte nje monotoni ne ca vargje (edhe pse nuk eshte ashtu)

Preferoj romanet ska rendesi lloji i romanit.
Mbaj mend qe merrja librat fshehurazi nga bioblitekat sepse nuk lejonin me sh se dy (i ktheja serish normale )
edhe ne shtepi i lexoja serish fshehurazi :D

Lexoja dhe behesha personazh kryesor, fluturoja mendoja gjithe diten per ate veper.
Me mahnit letersia per mua ishte nje bote tjeter, arratiesha aty, gjeja qetesi, hutim, trembje, frike.
Me magjeps akoma eshte sikur nje dashuri e humbur (per shkak te puneve :( )
Them se nje pjese e guzimit per te pasur endrra vjen nga kjo
dhe po nje pjese e zhgenjimeve vijne serish nga letersia, por edhe pjesa e forces me te madhe nga ajo e merrja.

Dashuri budallaqe :D, per sh kohe ndryshova force te mendimit, te folurit te dashuruarit
Fillova te dashuroja cdo gje qe me dukej mrekulli.
Nuk di nese doja shkrimtaret apo ate cf shkruanin,
por per mua letersia mbetet nje bote akoma per tu zbuluar me shume.
Ua kam lakmi qe shprehen aq bukur.
Po mua qe ende sot me ndodh ky fenomen, mos do thuash se jam me shume sec duhet iracionale?
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Po mua qe ende sot me ndodh ky fenomen, mos do thuash se jam me shume sec duhet iracionale?
Ne fakt dje doja te shkruaja pastaj harrova.

I kam lakmi njerezit qe nuk ndryshon me ky admirim ndaj librave.
Tani jo vetem qe sme terheqin me..por gjej difekte gjithkund.
Disa kane teper detaje..disa pak.
Skam gjetur asnje ekuiliber mjaftueshem te mire...por ne fund jam une qe kam ndryshuar ✌
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Letërsia është një shkarkim ndjenjash e mendimesh në letër. Të gjitha artet janë shkarkime ndjenjash, por në rrugë të ndryshme. Letërsia i shkarkon në letër, prandaj edhe quhet letërsi.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Ne fakt dje doja te shkruaja pastaj harrova.

I kam lakmi njerezit qe nuk ndryshon me ky admirim ndaj librave.
Tani jo vetem qe sme terheqin me..por gjej difekte gjithkund.
Disa kane teper detaje..disa pak.
Skam gjetur asnje ekuiliber mjaftueshem te mire...por ne fund jam une qe kam ndryshuar ✌
Nrysho rryme leximi kalo te filozofia tani.
Aty hutohet robi fare hahahahahahahaa.
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Letërsia është një shkarkim ndjenjash e mendimesh në letër. Të gjitha artet janë shkarkime ndjenjash, por në rrugë të ndryshme. Letërsia i shkarkon në letër, prandaj edhe quhet letërsi.
Kjo vlen per ne diletantet qe mund te konsiderohet shkarkim ndjenjash apo emocionesh, por shkrimtaret e medhenj....ose fjala shkarkim nuk eshte e duhura!
 

Artin

Anëtar i Respektuar
Kjo vlen per ne diletantet qe mund te konsiderohet shkarkim ndjenjash apo emocionesh, por shkrimtaret e medhenj....ose fjala shkarkim nuk eshte e duhura!
Fjala shkarkim, me kuptimin hedh ose shkruaj, nuk është gabim, kurse për ndjenjat dhe emocionet, kjo duhet shtjelluar pak.

Një poezi, tregim apo çfarëdo qoftë, duhet të ketë patjetër ndjenjë që të jetë e bukur, përndryshe është një shkrim robotik, të cilin mund ta shkruajë edhe një robot.

Ndjenjë nuk quhet vetëm dashuria. Edhe boshllëku, mërzia, dhimbja, urrejtja, pendimi, krenaria etj. quhen ndjenja. اdo gjendje shpirtërore dhe emocionale quhet ndjenjë.

Të gjithë njerëzit kanë ndjenja, por jo të gjithë kanë aftësi për t'i shkruar. Disa i shprehin më mirë e disa më keq. Mbase përcaktimi i saktë është ky: Letërsia është aftësia për të hedhur ndjenjat në letër.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
se di. ndonjeher me terheq, ndonjeher jo. ndonjeher mbushem me frymezim qe po se hodha ne leter do plas, ndonjeher skam pike emocioni... gjthss i mbetem besnike poezive. ndoshta sepse me pak vargje thua shume
 
Top