Cfare eshte gruaja?

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

gruaja eshte origjina e jetes,te gjithe meshkujt nga dale nga nje grua,dhe po ti pyesesh per ate qe i ka sjelle ne jete ne jete,qe eshte po grua,eshte shum e mire,eshte idhulli i tyre,eshte njeriu me i dashur,por harrojne kur shajne grate se edhe ato jane po te njejtat gra!

-----------------------------------------------------------------
gruaja eshte si nje thes, kurse mashkulli i zoti i thesit.

nuk ka sesi gruaja te jete origjina e jetes, sepse nje grua po mos te kishte nje mashkull te bente merredhenie seksuale kurr nuk do kishte sjelle ne jete nje bebe, kurse shkenca ka arritur qe me spermen e mashkullit te futur ne laborator mund te prodhoje nje bebe.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

po varet nga koncepti qe ke ti per to......se nqs ty gruaja te duket send mbaje pak me mire at litarin se mos te fluturon

------------------------------------------------------------
do ti rikthehemi kohes se Judes ti bejme grate Zota qe te besojme ne te.
a je e kenaqur tashti?lol

dhe ky qe ka hapur kete lloj teme(cfare eshte gruaja, apo cfare eshte mashkulli) per mua nuk ja vlen ta komentosh .

tema do ishte me mire (roli i gruas ne jete)

cfare eshte gruaja! gruaja eshte njeri? (apo mos keni marr vesh se eshte ndonje mbikrijese)
 

aferdit

Antar Aktiv
Titulli: Cfare eshte gruaja?

kush te paska rrejt ty,qe eshte bere femije vetem me sperme,pa vezen femerore?!
 

baby doll

Sw33t d0LL
Titulli: Cfare eshte gruaja?

------------------------------------------------------------
do ti rikthehemi kohes se Judes ti bejme grate Zota qe te besojme ne te.
a je e kenaqur tashti?lol

dhe ky qe ka hapur kete lloj teme(cfare eshte gruaja, apo cfare eshte mashkulli) per mua nuk ja vlen ta komentosh .

tema do ishte me mire (roli i gruas ne jete)

cfare eshte gruaja! gruaja eshte njeri? (apo mos keni marr vesh se eshte ndonje mbikrijese)

jo sjam akoma e kenaqur.......po duket sa pak e vlereson ti femren.....njs ia kalofsh mire
 

JaPoNeZi

Anëtar i ri
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Se Di Ca Eshte Kur Ta Shikoj Ateher Po Vi Ta Kthej Nje Pergj Se Dhe Kto Qe Kan Kthy Kot Ja Kan Fut Me Prandaj Me Mire E Lejm Pa Pergj Kte Tem Se Perderisa Se Kemi Par Ca Esh Gruaja Pse Tflasim Kot ....
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Burri eshte koka, ndersa gruaja qafa...
 

eda sweety

sweety
Titulli: Cfare eshte gruaja?

gruaja eshte bota e nje mashkulli,aq energjike eshte ajo saqe e leviz mashkullin pa e prek fare.............................................e kuptuat besoj !!!!!
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Cfare eshte gruaja?

gruaja eshte bota e nje mashkulli,aq energjike eshte ajo saqe e leviz mashkullin pa e prek fare.............................................e kuptuat besoj !!!!!

hahahah e vertete kjo qe the hahahah lene amon cma fute en men ika se do bej dush
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Dreq i dalur nga shishja...
 

Erblinaa

Anëtar i ri
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Gruaja eshte krahu i djathte i burrit.
 

entila

Anëtar i ri
Titulli: Cfare eshte gruaja?

do ta definoja gruan delikate por njekohesisht e forte per perballim te cdo pengese ne jete......
 

toni007

Antar Aktiv
Titulli: Cfare eshte gruaja?

gruaja eshte jete
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

guraja eshte trau(direku) i shtepise.
 

Зngjεll

___________
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Si molle me sheqer eshte qe na kane zili meshkujt :p
Qenia me e bukur e ketij universi te cmendur
 

eda sweety

sweety
Titulli: Cfare eshte gruaja?

Gruaja eshte qenia me e domosdoshme per mashkullin.Pa gruan mashkulli falimenton ne cdo aspekt.....
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
Titulli: Cfare eshte gruaja?

gruaja eshte nje e keqe shume e nevojshme


me kujtohet nje thenie e bukur per gruan : ajo cfare deshiron nje mashkull qe i kerkon doren nje femre , eshte krejtesisht pjesa tjeter e trupit te saje
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare eshte gruaja?

gruja din me qene lule gjyli
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
ty kush te paska rrejt qe femna eshte origjina e jetes?

Me fal, ke pare ndonje burre me testosterone te pjelle ti? (se nga keta te ekstrogjenuarit kemi plot kohet e fundit)
 
Titulli: Cfare eshte gruaja?

nje pike uje ne mes te oqeanit...

gruaja è arsyeja

shtylla e shtepise
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Cfare eshte gruaja?

Femra eshte nje paradoks univerdal,rreth seciles sillen te gjithe si boshti i tokes...Do doja ta trajtoja temen me ndrysh pasi me duket me shume sikur po pershkruhet femra,do doja ti beja ti beja nje dallim mes saj dhe mashkullit(pa kaluar ne feminizem)....Sokrati thoshte,se natyra femres nuk eshte e ndryshme nga ajo e maskullit perjashto ketu,urtesine pjekurise etj etj...Erazmi thoshte ne vepren e tij Elozhi i Marrezise,per filozofin thoshte : - Cila eshte ajo grua qe mund ta duroje ate??Vepra kishte per qellim te thoshte se marrezia e bente jeten te jetueshme ndersa pjekuria, racionaliteti, e ben ate te merzitshme, te papershtatshme, te pafunksionueshme,ketu perfshi pervec ketyre edhe shume gjera te tjera.....
Pikerisht femra do ta kishte te pamundur te jetonte me nje filozof, pasi eshte e kunderta e tij. Femra eshte ajo qe vepron me intuitivisht, vepron me emotivisht, ndersa mashkulli, per me teper filozofi eshte i prirur te zhytet ne dilema pa fund, per ti gjetur kuptimin gjerave qe ne jeten e perditshme udhehiqen nga prakticiteti...Ajo qe une them eshte se filozofia eshte e merzitshme per njerezit qe nuk e njohin sic duhet....Ndaj dhe shumica e femrave nuk duan meshkuj qe bejne bla bla bla,kjo tregon me shume se si arrjne pershtatja... Pikerisht ketu, sipas Erazmit grate e kane me te theksuar kete. Une spo e limitoj fare njeriun...... Qe ne kinen e lashte natyrat njerezore ndaheshin ne Jing dhe Jang, ku te dy gjysmat shkriheshin tek njera-tjetra.... Bota ka qene e perceptuar gjithmone ne dy te kunderta, ku ne menyre metaforike simbolizohej me femeroren dhe mashkulloren... Ne te gjitha traditat, ne te gjitha kendveshtrimeve kozmologjike kemi nje shpjegim te femerores dhe mashkullores, ne natyre, ne kozmos, ne gjithesi, ne mikrobote dhe ne makrobote. Psh. ne traditat gojore, ne folklor, p.sh. simbolizonte gjysmen e dukshme nderkohe qe gjysma e padukshme mendohej se fshihej nen toke. Qielli p.sh. eshte simbol mashkullor (simboli i mbarsjes) nderkohe qe toka eshte simbol femeror (simboli i pjellorise). E keshtu me rradhe, gjithcka ne natyre mbart ne vetvete femren dhe mashkullin, si dy pjese qe bashkarisht formojne perkryeshmerine...Jo rralle here hasim gjera ose kontradikta mes mashkullit dhe femres se secila gjini mbron ate te veten me ''fanatizmin'' e egos se sexit qe perfaqeson...Po te mos ishte gruaja ne bote, asnjeri nuk do te ishte i mjere, por nuk do te ishte as njeriu....Femra eshte person që nuk di te luaje asnje loje, por qe fiton gjithmone....Mashkulli i vertete deshiron rrezikun dhe lojen,ndaj terheqet dhe smund te beje pa femren pasi i pelqejne lojrat e rrezikshme...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: Cfare eshte gruaja?

Gruaja, qenia humane qe gezon lluksin e kenaqesise biologjike per te lindur dhe me kete per ti mundesuar vazhdimesine llojit njerezor. Ajo per te cilen mashkulli lufton dhe egziston por rralle nga femrat e kan kuptuar dhe lum ato qe e kan kuptuar dhe jane te vetmet ato per te cilat dhe nga te cilat egziston thenja: ''Pas nje mashkulli te suksesshem qendron nje grua''.
Eshte ajo se ciles mashkulli i ka kushtuar gjithcka ne jete, ajo se ciles meshkujt i kan shkruar dhe vazhdojne ti shkruajne me delikatesen me te madhe. Ajo per te cilen eshte luftuar dhe vazhdon te luftohet, per rendesine e saj.

Ka edhe mijera fjale te urta filozofike per te: ''Gruas se mire nuk i plaket burri'', Gruaja te bene mbret e te ben ibret, Gruaja eshte kulmi i shtepise, ...... Gruaja eshte nena qe asnjehere mos na nddhte ajo cfare nena mendon per ne .....por, gruaja eshte edhe femra qe gjithmon na ndodhte cfare mendon ajo per ne :D

Mehjithate, grate jane edhe misterioze sepse kurre nuk shkruan per ne ne lartesine e duhur, perkunder asaj se disa edhe e dijne kete. Per mua femer zonje eshte ajo qe din cfare kerkon nga vetja :mah
 

Quku

Marakli Krapit
Pe: Cfare eshte gruaja?

Gruja eshte banori ma i shumt ne xhehnem.....
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Pe: Cfare eshte gruaja?

Gruaja, qenia humane qe gezon lluksin e kenaqesise biologjike per te lindur dhe me kete per ti mundesuar vazhdimesine llojit njerezor. Ajo per te cilen mashkulli lufton dhe egziston por rralle nga femrat e kan kuptuar dhe lum ato qe e kan kuptuar dhe jane te vetmet ato per te cilat dhe nga te cilat egziston thenja: ''Pas nje mashkulli te suksesshem qendron nje grua''.
Eshte ajo se ciles mashkulli i ka kushtuar gjithcka ne jete, ajo se ciles meshkujt i kan shkruar dhe vazhdojne ti shkruajne me delikatesen me te madhe. Ajo per te cilen eshte luftuar dhe vazhdon te luftohet, per rendesine e saj.

Ka edhe mijera fjale te urta filozofike per te: ''Gruas se mire nuk i plaket burri'', Gruaja te bene mbret e te ben ibret, Gruaja eshte kulmi i shtepise, ...... Gruaja eshte nena qe asnjehere mos na nddhte ajo cfare nena mendon per ne .....por, gruaja eshte edhe femra qe gjithmon na ndodhte cfare mendon ajo per ne :D

Mehjithate, grate jane edhe misterioze sepse kurre nuk shkruan per ne ne lartesine e duhur, perkunder asaj se disa edhe e dijne kete. Per mua femer zonje eshte ajo qe din cfare kerkon nga vetja :mah

E bukur kjo Kitrra,sidomos e shkruar nga nje mashkull..!...
Femra eshte njeri,.pjes e universit ,gjysma e pjeses se shoqeris njerzore,.
Eshte nje gjysem zemre,ndersa gjysmen tjeter po nuk ia fali mashkulli,.ajo ngelet gjithmone gjysem,.duke kerkuar si jetime neper labirinthat e jetes deri sa ta gjej,pastaj ajo shperthen lulezon ,behet vitale dhe plotye jete..!
 
Top