Çfarë do i thonit personit te zemrës në këto caste?

Baba nga Durrsi

Antarë i Respektuar
po bonte dreken, kishte vone fteren me voj ne zjarr......
peshtyva i cik nga ballkoni ku isha tu pi birren mbi fteren me voj te nxehte dhe boni cssss......
ca kisha me i thone????
- O dull, hudhi me pra patatet qe t'skuqen, apo pret qe t'mori flake gjith shpija qe t'kuptosh qe osht bo gati voji????
:p loolloolloollool
 

Mason

Antar Aktiv
Për të gjitha herët që vesh një buzëqeshje që në të vërtetë s'është jotja.
Për të gjitha herët që të zë gjumi duke ndjerë mungesën e dikujt .
Për të gjitha herët që fal dhe e di se nuk duhet ta bësh. Për të gjitha herët që kërkon falje dhe as nuk është faji yt.
Për të gjitha herët që ke lagur jastëkun me lot. Për të gjitha herët që me një lëmsh në grykë ke ecur përpara me kokën lart.
Për të gjitha herët që ke bërë sikur nuk të bënte përshtypje, ndërsa përbrenda vdisje.
Për të gjitha herët që shihesh në pasqyrë dhe sheh një njeri të mrekullueshëm por nuk e vë re. Për të gjitha herët që pyetjes"Çfarë ke?" , je përgjigjur si gjithmonë:"Asgjë", kur në të vërtetë po plasje. Për të gjitha herët që ndihesh e dobët e nuk arrin të shkosh përpara, e pastaj e gjen veten në një ditë tjetër.
Për të gjitha herët që mbetesh vetëvetja, kur të gjithë të kritikojnë.
Për të gjitha herët që ndihesh një hiç, pastaj gjen një arsye për të ndryshuar mendje. Për të gjitha herët që ke thënë "Mjaft", por mjaft nuk ishte asnjëherë.
Për të gjitha herët që qëndron, kur të gjithë largohen.
Për të gjitha herët që do të kishe dashur të largoheshe, larg nga të gjithë dhe gjithçka , e të fshije të shkuarën...
Hapi sytë,
nuk e sheh se sa e fortë je ?
A nuk e sheh se sa e mrekullueshme je ?
 

Ledia

❤Shkodrane❤
@Mason bravo naq
Eshte shume gje e bukur kur nje person vlerson te dashuren e zemres keshtu 👏👏👏👏......
Për të gjitha herët që ndihesh një hiç, pastaj gjen një arsye për të ndryshuar mendje. Për të gjitha herët që ke thënë "Mjaft", por mjaft nuk ishte asnjëherë.
Për të gjitha herët që qëndron, kur të gjithë largohen.
Për të gjitha herët që do të kishe dashur të largoheshe, larg nga të gjithë dhe gjithçka , e të fshije të shkuarën...
Hapi sytë,
nuk e sheh se sa e fortë je ?
A nuk e sheh se sa e mrekullueshme
 

Ledia

❤Shkodrane❤
Nuk kisha nje rol te caktuar ne jeten tende, nuk isha askush. Nuk kerkoja siguri te tepruara, nuk i ka askush sigurite se si do shkoje jeta, as kush te premton “pergjithmone “
Jetoja castin dhe te zgjidhja cdo dite.
E lire nga cdo gje, te ikje apo te qendroje. Te lire te dy sepse ishim NE.
Dhe ndodh qe koha na bente te ishim afer, te kalonin kohe duke folur, te qeshurat , diskutimet….
Pastaj ishe ti qe kur buzeqeshje me shtoje jeten. Me beje te jetoja realisht sepse me dhuroje edhe mendime, frike, debate, brishtesi. Dhe me te gjitha keto nuk ka deklarate me te mire. Ndihesha me kembe ne toke…e tani te veshtroj nga nje cep i botes.
Larg…por afer mjaftueshem.
As sot nuk kam siguri. Do te doja qe sot si me magji te ishe ketu, te me shtrengoje doren dhe te me jepje siguri. Me njeh si duart e tua dhe kaq mjafton
Qendroj sepse me mbush shpirtin me jete
Qendroj sepse gjithmone kam nevoje per ty
Qendroj sepse sa here dua te iki me kujton qe NE jemi arsye shume e bukur per te qendruar….
 

Ledia

❤Shkodrane❤
Nuk kisha nje rol te caktuar ne jeten tende, nuk isha askush. Nuk kerkoja siguri te tepruara, nuk i ka askush sigurite se si do shkoje jeta, as kush te premton “pergjithmone “
Jetoja castin dhe te zgjidhja cdo dite.
E lire nga cdo gje, te ikje apo te qendroje. Te lire te dy sepse ishim NE.
Dhe ndodh qe koha na bente te ishim afer, te kalonin kohe duke folur, te qeshurat , diskutimet….
Pastaj ishe ti qe kur buzeqeshje me shtoje jeten. Me beje te jetoja realisht sepse me dhuroje edhe mendime, frike, debate, brishtesi. Dhe me te gjitha keto nuk ka deklarate me te mire. Ndihesha me kembe ne toke…e tani te veshtroj nga nje cep i botes.
Larg…por afer mjaftueshem.
As sot nuk kam siguri. Do te doja qe sot si me magji te ishe ketu, te me shtrengoje doren dhe te me jepje siguri. Me njeh si duart e tua dhe kaq mjafton
Qendroj sepse me mbush shpirtin me jete
Qendroj sepse gjithmone kam nevoje per ty
Qendroj sepse sa here dua te iki me kujton qe NE jemi arsye shume e bukur per te qendruar….
Ket do i thoja nese do ishte
 

VIP

V.I.P
Mos e keqtrajto veten se edhe ti do e gjesh nje tjeter, po se gjete rruges, kerkoje se ka raste qe nuk i humbet njeriu nje gje e tille.😂😂😂
Opo të harroj njëherë ktë,pa tjetri aty është😂😂
Ku i dihet është fshehur pas dere.
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Në gjumë është. Do i a them nesër 😁
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Sot do kthehem von si perhere... Un jam qe jam po i ly floket lejla pa bo dekolorimin.. Po u bona si clown, me duaj Njesoj 😘😂
 
Top