Cdo dite!

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cdo dite sheh nje budalla, ndegjon nje budallallek. Injorimi eshte ilaci me i mire, be yourself
 

Baboon

FALEMINDERIT!
"Ogni mattina in Africa quando sorge il sole una gazzella si sveglia e sa che dovrà correre più del leone o verrà uccisa. Ogni mattina in Africa quando sorge il sole un leone si sveglia e sa che dovrà correre più della gazzella o morirà di fame. Ogni mattina in Africa non importa che tu sia un leone o una gazzella l'importante è che cominci a correre"

P.S
lool lool
572a6b4b8c7c819053c79873ae6c0841.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cdo dite, njeriu ka mundesine per ta falenderuar Zotin qe eshte gjalle, shendoshe e mire, dhe te jete mirenjohes.
 
Cdo dite i premtoj vetes qe nuk do ti zgjidh problemet e jetes sime te gjitha menjehere. Dhe nuk do ta pretendoj kete gje as prej askujt.

Cdo dite do te kerkoj te mesoj dicka te re mbi veten time dhe per ju, si edhe per boten ne te cilen jetoj, qe te mundem t'i jetoj gjerat sikur te ishin krejt te reja, te sapolindura.

Cdo dite do te kujtohem t'ua komunikoj te tjereve gezimin dhe deshperimin tim, ne menyre qe te mund te njihemi me mire.

Cdo dite do te kujtohem t'ju degjoj me te vertete, do te kerkoj te kuptoj kendveshtrimin tuaj, dhe do te perpiqem te zbuloj si t'jua shpalos opinionin tim ne menyre sa me pak te frikshme, duke u kujtuar se une dhe ju jemi duke u rritur e duke ndryshuar ne njeqind menyra te ndryshme.

Cdo dite do t'i kujtoj vetes sime qe jam nje qenie njerezore, dhe nuk do te pretendoj persosmerine nga ju, deri sa edhe une te mos jem e persosur.
Cdo dite do te perpiqem te jem me e vetedijshme per gjerat e mrekullueshme qe ka bota jone,

Cdo dite do te kujtoj veten te shtrij krahet e t'ju prek me miresjellje me gishtat e mi. Se nuk dua te humb kete lidhje me ju.

Cdo dite do t'i perkushtohem perseri procesit qe te jem nje njeri e pasur me dashuri, dhe pastaj do te shoh se cfare do ndodhe...
Ehaaaa
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Cdo dite them neser do filloj e temen.
Cdo dite them neser do flej dhe zgjohem me heret.
Cdo dite them do i qendroj planit te sotem. por vec 1-2gjera bej nga 6-7 qe shkruaj.

......
Cdo dite them O Zot me fal, o Zot me jep, o Zot me udhezo!
Cdo dite falenderoj Zotin per gjithcka.
Cdo dite pres ndonje mrekulli nga Zoti e te me shtoje vullnetin dhe frymezimin! ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cdo dite them neser do filloj e temen.
Cdo dite them neser do flej dhe zgjohem me heret.
Cdo dite them do i qendroj planit te sotem. por vec 1-2gjera bej nga 6-7 qe shkruaj.

......
Cdo dite them O Zot me fal, o zot me jep, o Zot me udhezo!
Cdo dite falenderoj Zotin per gjitchkA.
Cdo dite lrej ndonje mrekulli nga Zoti e te me shtoje vullnetin dhe frymezimin! ?

Dhe lista vazhdon e vazhdon :p lol
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Cdo dite eci ne rrugen e drejt kush beson okay kush jo shnosh.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Çdo dite qe kalon, shkon nje pjese e jetes tende
 
****

Çdo ditë e Falënderoj Zotin ? pèr çf,kam.

Çdo ditë i Lutem Zotit për familjen time dhe miqtë e mijë ?

E çdo ditë i lutem Zotit të na falë mëkatet tona?

E çdo ditë i lutem Zotit të mi dëgjojë lutjet e mija ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
“Every day may not be good. But there is something good in every day”
 
Top