Cdo dite!

Cdo dite i premtoj vetes qe nuk do ti zgjidh problemet e jetes sime te gjitha menjehere. Dhe nuk do ta pretendoj kete gje as prej askujt.

Cdo dite do te kerkoj te mesoj dicka te re mbi veten time dhe per ju, si edhe per boten ne te cilen jetoj, qe te mundem t'i jetoj gjerat sikur te ishin krejt te reja, te sapolindura.

Cdo dite do te kujtohem t'ua komunikoj te tjereve gezimin dhe deshperimin tim, ne menyre qe te mund te njihemi me mire.

Cdo dite do te kujtohem t'ju degjoj me te vertete, do te kerkoj te kuptoj kendveshtrimin tuaj, dhe do te perpiqem te zbuloj si t'jua shpalos opinionin tim ne menyre sa me pak te frikshme, duke u kujtuar se une dhe ju jemi duke u rritur e duke ndryshuar ne njeqind menyra te ndryshme.

Cdo dite do t'i kujtoj vetes sime qe jam nje qenie njerezore, dhe nuk do te pretendoj persosmerine nga ju, deri sa edhe une te mos jem e persosur.
Cdo dite do te perpiqem te jem me e vetedijshme per gjerat e mrekullueshme qe ka bota jone,

Cdo dite do te kujtoj veten te shtrij krahet e t'ju prek me miresjellje me gishtat e mi. Se nuk dua te humb kete lidhje me ju.

Cdo dite do t'i perkushtohem perseri procesit qe te jem nje njeri e pasur me dashuri, dhe pastaj do te shoh se cfare do ndodhe...
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Cdo dite eshte nje frymarrje e re. :))
Nje mundesi per nje buzeqeshje te re,nje perqfim te ri.
Flm kohes,per kohen qe na ven ne dizpozicion.
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Cdo dite i premtoj vetes qe me sot do filloj te mendoj dhe per vete...por se bej..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cdo dite flasim por prap permallohemi
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cdo dite eshte nje shanse per ty qe te permiresosh gabimet e tua, mos e humb
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
C`do dite eshte nje mesim,eshte nje mundesi.,nje perqafim. :))
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Cdo dit cohem dhe i them vetes:"eshte dit e re"
 

Lauri

Anunnak
Ç'do ditë në këtë orë bëj bismilah ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cdo dite eshte dite e re per ty, dhe ti nuk do ta gjejsh kurre lumturine po nuk levize.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Cdo dit udhton drejt nje kaltersie,nje kaltersie qe kthehet ne nje puhiz endrrash,e cila eshte si puna e mjelmes qe te mbush me shrese dhe endrra qiellore.
 
Top