• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Cana debuton me fitore te Sunderlandi

E3

Anëtar i Nderuar
Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën e tij te Sandërlendi. Vetëm dy ditë pas prezantimit zyrtar te skuadra angleze, ka debutuar me fitore me fanellën e këtij ekipi. 26-vjeçari luajti në ndeshjen miqësore që Sandërlendi zhvilloi në transfertë kundër skuadrës skoceze Sëlltik. Ekipi i shqiptarit fitoi me shifrat 2-1. Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë në këtë përballje është aktivizuar në minutën e 62-të në vend të mesfushorit tjetër, Jordan Henderson. Mesfushori kuqezi javën e shkuar u transferua te skuadra e Sandërlandit nga Olimpik Marseja për një shumë prej gjashtë milionë eurosh. Ai me Sandërlendin ka firmosur kontratë 4-vjeçare, e cila do ta mbajë në stadiumin "Stadium of Light" deri në qershorin e vitit 2013-të. Cana te Sandërlendi do të jetë futbollisti më i paguar me pagë vjetore prej 2.5 milionë eurosh si dhe do të mbajë shiritin e kapitenit.
*panorama*
 
Top