Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

*deliza*

VIP
V.I.P
Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave​

Buzët e plota, përpos që janë joshëse, na bëjnë edhe që të dukemi më të reja. Por, çfare të bëjmë nëse nuk kemi buzë të tilla, si Angelina Jolie apo Scarlett Johansson? Mos u brengosni, ekzistojnë disa mënyra! Ekzistojnë shumë mënyra për të bërë buzët më të plota, qoftë me intervenime të kirurgjisë plastike, apo edhe me disa truqe të kozmetikës

Injektimet

Ekzistojnë substanca kimike që mund të injektohen në buzë, për t’i bërë ato të duken më të plota, si psh Restylane dhe Juvederma. 'Injektojmë produktin në buzë, duke evituar skajet e buzëve, meqë aty mund të formohen gunga’, thotë mjeku Tracy Mountford, nga klinika amerikane “Cosmetic Skin Clinic”. 'Thartira hialuronike është e mrekullueshme, i bën buzët që të duken më të plota dhe një gjë e tillë zgjatë 6 muaj deri në 1 vit’. Mbushjet e kolagjenit përdoren gjithnjë e më pak për mbushjen e buzëve, meqë zgjasin më pak, gjithsej disa muaj.

Implatantet

Një zgjidhje më e qëndrueshme, Permalip, injektohet në formë të ‘filler’-it, derisa silikoni përdoret si implatant. Implantatet janë mjaft efikase, por e meta e tyre është se hiqen me vështirësi, nëse pacienti dëshiron ta kthejë pamjen e mëparshme. Edhe pse shpesh quhen zgjidhje e përhershme, as ato nuk qëndrojnë më shumë se 5 vjet.

Injektimi i yndyrës

Merren yndyrat nga barku, apo kofshët dhe injektohen në buzë. Në këtë mënyrë, përdoret indi i vetë personit, në vend të substancave të huaja. As kjo nuk është zgjidhje e përhershme, meqë me kalimin e kohës, buzët vijnë duke u shterur.

Shkëlqyesi që i ‘frynë’ buzët

Bëhet fjalë për produktin kozmetik i cili buzëve u jep jo vetëm shkëlqyes, por përbërësi i tij, kapsikum, që është ekstrakt i specave djegës, i bën ato që të bymehen. Pra, efekti është sikur po t’i lyenit buzët me spec djegës, përpos që nuk shkakton dhembje të madhe.

Preparatet ‘anti-ageing’

Bëhet fjalë për preparatet duke filluar nga shkëlqyesit e deri te kremrat, për të cilët thuhet se i zvogëlojnë rrudhat dhe, me kalimin e kohës, bëjnë që buzët të duken më të reja. Ato përmbajnë thartirë hialuronike dhe/ose kolagjen. Këto produkte nuk kanë veprim të menjëhershëm, por veprimi i tyre vërehet më vonë.

Truqet e grimit – deri te buzët e përsosura për një kohë të shkurtë

Para vënies së buzëkuqit, duhet të bëni pilingun e buzëve, gjë që nënkupton fërkimin e lehtë të tyre me brushë dhëmbësh, për të larguar shtresat sipërfaqësore të tyre, që përmbajnë qeliza të vdekura. Pas pilingut, vini pak pudër, më pas vizatoni buzët me laps, e tek tani mund t’i lyeni ato me buzëkuq.

shqiperia.com​
 

ERA_VL

missing you....
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

e vertete qe kujt nuk i pelqejne ti kene buzet te bukura...por une them me mire natyrale se sa te bera me injektime si keto te mesipermet...une personalisht perpiqem me produkte kozmetike qe ti bej pak me te bukura...sigurisht qe nuk i kam perfekte...:)
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Mua sme pelqejne keta gjerat me lart,injektime,operacione plastike etj etj..Bukuria ska kufij dhe eshte relative,por keta gjera jane te tepruara me mir dicka natyrale...
 

MasteR

I'm offline
Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Jo vetem deshire e femrave por dhe e meshkujve por normale qe natyra le dhe jo te egzagjeruara
 

Alessia

What I do is who I'm .
Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

mua nuk me pelqejne keto gjera dua buzet natyrale...ket qe kam...:p
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Disa njerez harrojne propocionet. Trupi i njeriut eshte bere qe gjerat te jene ne propocion me njera tjetren. Duke e zmadhuar dicka artificialisht, po shkon kunder "rregullit" te trupit qe ke dhe me te cilin ke lindur.
 

sensuu

sweet
V.I.P
Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

po disa i ekzagjerojne shume me keto fryrjet e buzeve dhe bie shume ne sy.
sngjan bukur fare.
si majmun lol
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

mua nuk me pelqejne keto gjera dua buzet natyrale...ket qe kam...:p

edhe un ndaj ket mendim(mbase i kemi perfekt prandaj):qeshje:
 

Alessia

What I do is who I'm .
Pe: Titulli: Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

edhe un ndaj ket mendim(mbase i kemi perfekt prandaj):qeshje:

:haha: besoj se eshte shume e vertet..:haha:
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

:haha: besoj se eshte shume e vertet..:haha:

po sigurisht se eshte vertet se perndrysh do ishim pro dhe ne dyjat: ja nje per ty akullore:
 

MasteR

I'm offline
Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

kur jane te mishta edhe me te mira :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Ate shkelqysin qe fryn buzet e kam provu...t'jep nje ndjesi te cuditshme, por s'funksionon. Kto gjerat e tjera qe jane permend, si kam provu.
 

Alessia

What I do is who I'm .
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

po sigurisht se eshte vertet se perndrysh do ishim pro dhe ne dyjat: ja nje per ty akullore:
hahah...po prandaj jemi dakor neve...:qeshje: shpresoj mos ta ndryshojme mendimin asnjeher..:D
 

DeliriumMind

Deliricous is off ?
Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

sjam dakord me titullin
un buzet i kam te vogla dhe te holla
i preferoj 1000 her me teper se sa kto


troppo_butolino_nelle_labbra.jpg
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

hahah...po prandaj jemi dakor neve...:qeshje: shpresoj mos ta ndryshojme mendimin asnjeher..:D


si ta ndryshojm mendimin kur jemi natyrale ja kshtu TvuYcImfphDg2a85hJ6OeRgkdju_OpTeXqBM-vwwnVQH82p0Jv.jpgDhurat nga zoti :pepe:
 

Attachments

  • TvuYcImfphDg2a85hJ6OeRgkdju_OpTeXqBM-vwwnVQH82p0Jv.jpg
    TvuYcImfphDg2a85hJ6OeRgkdju_OpTeXqBM-vwwnVQH82p0Jv.jpg
    5.3 KB · Shikime: 0

Alessia

What I do is who I'm .
Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Titulli: Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

si ta ndryshojm mendimin kur jemi natyrale ja kshtu TvuYcImfphDg2a85hJ6OeRgkdju_OpTeXqBM-vwwnVQH82p0Jv.jpgDhurat nga zoti :pepe:

eh po shume e vertet...:pepe:
 

Attachments

  • TvuYcImfphDg2a85hJ6OeRgkdju_OpTeXqBM-vwwnVQH82p0Jv.jpg
    TvuYcImfphDg2a85hJ6OeRgkdju_OpTeXqBM-vwwnVQH82p0Jv.jpg
    5.3 KB · Shikime: 0

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Pe: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

sjam dakord me titullin
un buzet i kam te vogla dhe te holla
i preferoj 1000 her me teper se sa kto


troppo_butolino_nelle_labbra.jpg

:vje::vje::vje::vje:

me mire pa buze se me kete lloj buze sikur te kane puth 700 blete me bresheri
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Prandaj jane be te gjitha femrat si motra binjake sot...s'dallohen nga njera-tjetra.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Vallahi lexova "bluzat" e spo mirja vesh lidhjen lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Vallahi lexova "bluzat" e spo mirja vesh lidhjen lol

Kshu eshte kur ta merr mendjen Ryan lol
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Kshu eshte kur ta merr mendjen Ryan lol

E poshter! lol lol

Rri se na kane mbytur robrit qe perdorin ato tapat shtepiak per te enjtur buzet. :0
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Mir femrat se ju hyn disi ne pune fryrja e buzeve..po meshkujt cdreqin me te bir ju duhet
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

E poshter! lol lol

Rri se na kane mbytur robrit qe perdorin ato tapat shtepiak per te enjtur buzet. :0

Ooo ca jane kto tapa moj, se po me ben kurioze?
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Ooo ca jane kto tapa moj, se po me ben kurioze?

Thuaj te verteten qe do ti provosh eshe ti? :p

Kam pare nje video, ne e gjej do e postoj.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Une kam buze qe temen e semes sa te mira i kam.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

I paske fiks per thithje loool
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
S/M
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Thuaj te verteten qe do ti provosh eshe ti? :p

Kam pare nje video, ne e gjej do e postoj.
No no no...mua me pelqen te dalloj nga gjith kjo turma me buze te injektuara. Le te themi qe me pelqen te jem e rralle dhe e vecante :p (ta mbajm i cik veten me t'mira tani)
 
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Buze kam vet! Ju lart jeni te destinuara per botox
Imagjinoj didin me buzet si viç ose legen me mollzat e fryme lol
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Buzët e plota, një dëshirë e shumë femrave

Buze kam vet! Ju lart jeni te destinuara per botox
Imagjinoj didin me buzet si viç ose legen me mollzat e fryme lol


Ngordhc, buzet si vic i ke vet ti. lol
Cke me ne ee


ps. na e hiq kete foton se si shkon nje djali kshu, mos ta them si i ke. lol
 
Top