BUSHATI: "S'terhiqemi pa marre votat e grabitura"

xxl

IT Professional
Partia Socialiste ka bere te ditur se nuk do te terhiqet nga procesi pa marre votat qe i takojne. Deklarata eshte bere nga zyrtari i kesaj partie, Ditmir Bushati, i cili ftoi njekohesisht Sali Berishen qe te heqe dore nga ushtrimi i forces mbi Lacin, Bushatin e Fierin, ku po synon permbysje sa te dhunshme aq edhe te deshperuara te rezultatit. "Ne nuk terhiqemi pa marre mbrapsht cdo vote te grabitur", theksoi Bushati. Sipas tij, Shqiperia meriton jo vetem te mesoje te gjithe te verteten per ate qe ka ndodhur, po edhe sepse si forca e pare politike ne vend, megjithese votat qe u jane rrembyer, PS ka detyrimin t'i shkoje deri ne fund kesaj ceshtjeje te madhe kombetare. "Deklarata e fitores nga ana e PD eshte nje shprehje ogurzeze e planit ogurzi qe eshte vene ne levizje per te grabitur fitoren tone. Jo vetem qe PD nuk i ka 71 mandate, por dhe ne ato 70 qe numeron per momentin ka mandate qe s'jane te saj, por tonat", tha zyrtari socialist.
 
Top