Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

Marisa Vajan , kjo autore franceze , e divorcuar nga nje martese besnike para shume vitesh dhe me shume pervoje jetsore , duket se ka per misjon rehabilitimin e tradhtise bashkshortore me librin e saj .
Ajo shkon deri aty sa tradhtin ne çift ta quaj si shenje te mire , diçka qe tregon se çifti po jeton , po shijon , po konsumon po gezon dhe fundja a nuk eshte kjo jeta

Askush nuk divorcohet nga martesa besnike, perkundrazi, ndoshta burri autores ka palluar dike ne sy te saj dhe si pasoj ka ardh divorci bashk me librin ku kjo pasi deshtoi ne martesen e saj tani po lobon "pro" tradhtise me qellim te deshtojne dhe lidhjet tjera sa per ta shtu numrin e atyre qe nuk i ec matresa sepse kur disa njerzve u ndodh nje e keqe ata nuk e qajne veten por mallkojne te tjeret pse edhe atyre spo u ndodh e njejta.
Qfar kohe ka ardh. Ky mesazh me duket i njejt me ate te homofobise ku disa autore me shkrimet e tyre thone qfar thone, ne fund te bejn te mendosh se me turp eshte te mos i pranosh homoseksualet se sa te jesh homoseksual LOL.
Tani ti jesh besnik gruas qenke i dobet dhe duhet tju vij turp juve qe jeni te martuar e qe skeni tradhtuar.
Kjo autorja paska nevoj per nje "ndeshkim" gojor qe ja ç'orienton dhemballen
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

Kjo shkrimtarja ia ka fut KOT . Jo po tani ti japim nga nje medalje ari burrave qe tradhetojne. :mah
Kam qene dhe jam e mendimit (ndryshe nga kjo autorja ) , qe njerezit qe tradhetojne (si burrat si grate ) , jane njerez me karakter te dobet. Jane njerez qe i frikesohen ballafaqimit me partnerin , njerez qe akoma nuk dine se çfare duan nga jeta , njerez humbes .
Kur dikush ben nje zgjedhje ne jete , duhet ti dal zot asaj. E nese kupton qe ne zgjedhjen tende ke gabuar ,sepse ndodh qe gabohesh , atehere duhet te kesh guxim per ta pranuar e mbi te gjitha per te informuar gjysmen tende qe kishe zgjedhur.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

Askush nuk divorcohet nga martesa besnike, perkundrazi, ndoshta burri autores ka palluar dike ne sy te saj dhe si pasoj ka ardh divorci bashk me librin ku kjo pasi deshtoi ne martesen e saj tani po lobon "pro" tradhtise me qellim te deshtojne dhe lidhjet tjera sa per ta shtu numrin e atyre qe nuk i ec matresa sepse kur disa njerzve u ndodh nje e keqe ata nuk e qajne veten por mallkojne te tjeret pse edhe atyre spo u ndodh e njejta.
Qfar kohe ka ardh. Ky mesazh me duket i njejt me ate te homofobise ku disa autore me shkrimet e tyre thone qfar thone, ne fund te bejn te mendosh se me turp eshte te mos i pranosh homoseksualet se sa te jesh homoseksual LOL.
Tani ti jesh besnik gruas qenke i dobet dhe duhet tju vij turp juve qe jeni te martuar e qe skeni tradhtuar.
Kjo autorja paska nevoj per nje "ndeshkim" gojor qe ja ç'orienton dhemballen
Ku e di ti qe asnjeri nuk divorcohet nga martesa besnike? Ka gjithe ato arsyje per te cilat njerzit divorcojne ( pervec nqs ti ke pyetur te gjithe ciftet e divorcuar PSE jeni divorcuar dhe kan thene tradhetia...e atehere e terheq mendimin tim:p).

Martesa eshte lloteri, do thoni nuk po martohesh me nje te panjoftur...ashu eshte ( ne rastet me te shumta...se ka dhe nga ata qe martohen per 2 muaj nga njofja), por njeriu eshte nje enigme per veten e tij...jo me per partenerin... Skam si te them SOT se si do perballesha me nje situate te dhene Neser ose mbas nje viti... Cdo gje eshte variabile...
Njerzit edhe ndryshojne, po nderhyn dhe puna + lodhja ( patjeter...per ata qe punojne...e skan trashegim nga babi miliona )....
Avash avash dhe zhduket dashuria...nqs parteneret nuk e kan pasur kujdes martesen e tyre....mund mos pershtaten ne shtrat, mund mos kuptohen si karaktere ( o te 2 kokeforte, o te 2 te dobet...- duhen ekstreme qe te ekuilibrohen nj-tj). Kto mund ti merje vesh dhe para marteses ( thuaj), po... por ne ate kohe ne pergjithsi je i dashuruar...dhe difektet duken kualitete (LOL).

Gjithsesi kjo ishte jashte teme ( sa te te kundershtoj ty), nuk jam dakord qe njeri nga parteneret te tradhetoj ( burre/grua). Nqs lidhja ka mare fund, ska me mirekuptim me partenerin ska pse e zgjat me shume....jo se femija ngel pa prind, jo se ca do thot bota, jo se sdo kesh me stabilitet ekonomik...
Ne jete duhet te guxosh, nqs nuk ndihesh mire me dicka...atehere ndryshoje. Edhe nqs behete fjala per martesen...nqs nuk hecen...mbylle!
Keshtu qe burra mos tradhetoni, me pare divorcohuni.....
 
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

me duket gje e bukur qka edhe meshkuj qe jane aq realiste sa te mos bien ne kthetrat e kesaj autores maskiliste.cudi qe nje femer te shkruaje nje gje te tille...prandaj me duken te cuditshem francezet...:)
 

prodigious

I perjashtuar
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

Edhe grate qe rrine me burrat qe nuk tradhetojne kurre ne pergjithesi kane karakter te dobet. lol
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

Ku e di ti qe asnjeri nuk divorcohet nga martesa besnike? Ka gjithe ato arsyje per te cilat njerzit divorcojne ( pervec nqs ti ke pyetur te gjithe ciftet e divorcuar PSE jeni divorcuar dhe kan thene tradhetia...e atehere e terheq mendimin tim:p).

shiko aty ku ka besnikeri ka dhe rrespekt e perkushtim, kte mund t'na vertetoj nje i/e martuar ktu me qe un e ti flasim vetem nga hamendja :p
un jam i mendimit se ne martese ka shum gjera qe lidhen njera me tjetren dhe po u prish nje gje prishet gjithqka
per ket arsye per mua martesa eshte sa madheshtore aq edhe e ndjeshme e delikate sepse eshte nga te paktat gjera nket bote qe nga gabimet e njerit pesojne dhe vuajne dy veta.
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

Per fat te mire

Imagjino, t'i biesh me qafe
Gruas se tjetrit a vajzes se komshise,
Duke zgjatur koken si nje xhirafe,
Gjasme ne emer te dashurise...

Po cfare mund te bente nusja ime?!
Do te niste kujen, do te ngjallte tmerrin,
Ne sy te botes do t'me peshtynte,
T'me merte erzin.

Femijet do bertisnin te dy me te madhe,
Me lote ne sy, ne mes do linin buken,
Do te dridhej ime bije porsi nje sorkadhe
Kur ujku i pret rrugen.

- Mos qaj, moj moter! - do t'i lutej djali,
Duke lene qumeshtin permbi tavoline, -
Nese e ka bere, vertet, kete babi...
S'eshte me babai yne!

Per fat te mire, femijet jane te qete,
Trishtim e lote, jo, nuk kane ne sy,
Se babai i tyre, ne te vertete,
Kurre s'e ka fyer fjalen "dashuri".
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

shiko aty ku ka besnikeri ka dhe rrespekt e perkushtim, kte mund t'na vertetoj nje i/e martuar ktu me qe un e ti flasim vetem nga hamendja :p
un jam i mendimit se ne martese ka shum gjera qe lidhen njera me tjetren dhe po u prish nje gje prishet gjithqka
per ket arsye per mua martesa eshte sa madheshtore aq edhe e ndjeshme e delikate sepse eshte nga te paktat gjera nket bote qe nga gabimet e njerit pesojne dhe vuajne dy veta.

Epo tani ti sdo te kuptosh mendimin tim ( apo behesh sikur nuk do te kuptosh...kshu sa per te me kundershtuar:p).

E zene qe e dua me do, ka besnikeri, respekt mes nesh.... por ai ka nje difekt LUAN POKER..... nje pjese te mire lekesh i le atje.... pra mua ai me respekton dhe me do, nuk me tradheton...por ka nje huq...

Tjeter, me do e dua... por mbas marteses ( mos thuash qe pse e u martova me te LOL), fillon dhe pin duhan.... une e kam alergji ... dhe smund te mbijetoj ne te njeten shpi me te !

Mbase jan raste banale, por dua te te tregoj qe ka mundesi ne raste qe mund te ket dashuri, mund te ket respekt ... por eshte dicka qe nuk shkon....
Njeriu eshte RELATIV... mund te ndryshoj ne cdo moment, ska asgje fikse... dhe mbase ndryshimi i partenerit e ben mos pershtatet me me mua...dhe automatikisht lidhja do prishet...edhe pse dashuria edhe respekti ekzistojne.

Divorci nuk behet vetem per shkak te tradhetise.
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

kom pershtypjen qe nuk hek kokainen pej dores kjo!!:eek:hh:...amon, po le ti thot n'privat burrit t'vet bravo nqs e tradhton e mos le ta qet budallakun fush se kto femna kshtu m'bojn me m'ardh marre qe i perkas gjinis femnore....pa pik kartakteri, qyqe :blle...

burri qe osht burr me k**e, me ner, me ftyr, me bes, nuk merret kurr me tradhti... qfardo tradhtie qoft...
 
Redaktimi i fundit:

pulcina86

❤️
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!


Ajo shkon deri aty sa tradhtin ne çift ta quaj si shenje te mire , diçka qe tregon se çifti po jeton , po shijon , po konsumon po gezon dhe fundja a nuk eshte kjo jeta.
Statistikat e publikuara ne librin e saj tregojne se kater francez ne dhjet e tradhtojne gruan dhe se burrat besnik jane ata qe kan karakter te dobet

Un e mendoj krejt ndryshe, mendoj se burrat qe nuk kan tradhetuar kurre jan ata me te FORTET!!!!
....dobesia ju perket atyre qe nuk ju rezistojn dot femrave te bukura, simpatike qe ju qepen... te refuzosh nje femer qe te vjen nga mbrapa do te thot vertet shum per mendimin tim e per cfar kam jetuar, kurse te pranosh eshte vertet e leht.

Kjo eshte nje psikopate qe mendon se kto gjera i bejn mire nje raporti... Nese burri vete me te tjera e gruaja me te tjere çfar kuptimi ka te rrin bashk??
Kur martohemi premtojm respekt e besnikeri, apo i harroi ajo psikopatja keto qe tha ne kish???

Blaaaaaah!!
 

Q-bossi.09

Anëtar Aktiv
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

dhe te njtetin mendimi e kam .
Me respke per ju nga Qendrimi Bossi...
 

fragolina

Anëtar Aktiv
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

E kisha degjuar nga brezi i vjeter kete mendim , por te shprehur ne menyre me te rezervuar , por tani eshte nje autore franceze qe del ne kete konkluzion ne librin e saj me te ri , Burrat , dashuria dhe tradhtia.

Marisa Vajan , kjo autore franceze , e divorcuar nga nje martese besnike para shume vitesh dhe me shume pervoje jetsore , duket se ka per misjon rehabilitimin e tradhtise bashkshortore me librin e saj .
Ajo shkon deri aty sa tradhtin ne çift ta quaj si shenje te mire , diçka qe tregon se çifti po jeton , po shijon , po konsumon po gezon dhe fundja a nuk eshte kjo jeta.
Statistikat e publikuara ne librin e saj tregojne se kater francez ne dhjet e tradhtojne gruan dhe se burrat besnik jane ata qe kan karakter te dobet dhe tek ta babai ska qene shume i pranishem fizikisht ose moralisht qe tu formoje karakterin e burrit te vertet. Fidelet(Besniket) kan ne mendjen e tyre nje imazh krejtesisht te idealizuar te babait ne familje dhe te rolit te tij . Ata nuk jane aspak elastik dhe ju mungon fantazia si rezultat i ketij idealizmi dhe per kete nuk jan ashtu siç duhet te jen ne rolin e tyre te vertet.

Burrat ne pergjithesi ,thekson ajo , nuk tradhtojn sepse nuk i duan me grat e tyre , perkundrazi , por thjesht ngaqe kan nevoje per me shume liri , me shume oksigjen ,me shume adrenalin dhe pse ne shpirt jan monogam .
Keta burra nuk duhen ndershkuar per tradhtit e bera , pasi nuk arrijn ti shmangin dhe gruaja duhet ti perjetoj keto tradhti si çliruse dhe per veten e saj dhe te jetes se çiftit.

I solla ne forum idet dhe mesazhet qe autorja fraceze ka dashur te percjelle
me librin e saj , pasi kendveshtrimi mu duk interesant dhe autorja me pervoje.
Mesadhi eshte i qarte , tradhtia nuk eshte katastrof , por pjese e jetes dhe duhet jetuar pa paragjykime.
kete punen e karakterit te dobet apo te forte nuk di ta shpjegoj me tradhtine une.:)))
eshte shume banale ta shpjegosh ose ta justifikosh tradhtine me karakterin e dobet apo te forte te nje njeriu.

njeriu eshte gjallese poligame, si cdo gjallese tjeter ne pergjithesi. kjo vlen si per meshkujt si per femrat.
ky eshte ligji biologjik qe eshte shkruar ne ADN tone.
tani njeriu thone qe ka arsye dhe prandaj perpiqet te sillet si monogam duke futur ketu dhe trysnine qe peson nga shoqeria feja etj etj.morali etj etj.
ndonjehere gjate jetes i harron te gjitha keto dhe sillet poligam.
kaq e thjeshte eshte!!!1
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Pe: Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

kete punen e karakterit te dobet apo te forte nuk di ta shpjegoj me tradhtine une.:)))
eshte shume banale ta shpjegosh ose ta justifikosh tradhtine me karakterin e dobet apo te forte te nje njeriu.

njeriu eshte gjallese poligame, si cdo gjallese tjeter ne pergjithesi. kjo vlen si per meshkujt si per femrat.
ky eshte ligji biologjik qe eshte shkruar ne ADN tone.
tani njeriu thone qe ka arsye dhe prandaj perpiqet te sillet si monogam duke futur ketu dhe trysnine qe peson nga shoqeria feja etj etj.morali etj etj.
ndonjehere gjate jetes i harron te gjitha keto dhe sillet poligam.
kaq e thjeshte eshte!!!1
Pse duhet te harroj kur ka partener / partenere? Pastaj pse duhet te tradhetoj? Pse duhet te heci perpara me 2 e jo vetem me 1? Apo nuk mund te kenaqet vetem me 1, dhe del ajo shprehja " ju dua te 2, smund te zgjedh mes jush..."
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

Papapapa cfare teme....burri besnik ndaj gruas paska karakter te dobet?? Qudi vertete, kete nuk e paskam ditur, une e kam menduar te kunderten...po hajt mos se u be bota lemsh, kush nuk i bie ne fije me...
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

Se matet karakteri tek tradhetia tani po e lexoj...Kesaj i bie qe burrat qe dashurojne,jane te perkushtuar dhe dedikohen ndaj nje njeriu dhe jo(shume femrave te tjera),qenkan te dobet??Pse fortesia e karakterit qenka ne shtrat e aq me shume me dike tjeter jashte kurores bashkeshortore?Sme pelqen si perkufizim,po na i ''prishin'' edhe ata meshkuj te mire qe jane(do tradhetojne te tregojne se kane karakter te forte)...Ne fakt vec i ben njerez te ulet pa vlera njerezore,pa shenja respekti per veten dhe per partneren...Nga materiali shkruhej dicka :
Burrat ne pergjithesi ,thekson ajo , nuk tradhtojn sepse nuk i duan me grat e tyre , perkundrazi , por thjesht ngaqe kan nevoje per me shume liri , me shume oksigjen ,me shume adrenalin dhe pse ne shpirt jan monogam .
Keta burra nuk duhen ndershkuar per tradhtit e bera , pasi nuk arrijn ti shmangin dhe gruaja duhet ti perjetoj keto tradhti si çliruse dhe per veten e saj dhe te jetes se çiftit.

Dmth te tradhetosh gruan sdo te thote qe se do,por do ndryshim(Me ate tjetren vec sex,gruan e do ne shpirt),duan liri??Pse martohen,kur e shohin martesen si ngushtesim te lirise?Kur si ''del'' nje femer per gjithe jeten le te rrine lule me lule...Gjeja tjeter keta nuk duhen ndershkuar,mos duhet ti jepet ndonje''fletelavderimi''?Dhe gruaja thot duhet ti perjetoje si dicka cliruese per veten e saj dhe te ciftit,alamet cifti pastaj...Po te tradhetoje dhe gruaja,te ''cliroje''dhe ajo jeten ne cift,te shohim sa do e fale mashkulli...
 

ilia spiro

Anëtar i ri
Pe: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

Interesant ky mendim, legalizim i tradhetise se burrave, megjithate s`po kuptoj pse s`ka folur edhe per grate, mos valle ato qe nuk tradhetojne, do te jene (sipas kesaj "autoreje"), gra me karakter te dobet?? Barazia dhe "te drejtat e gruas", ketu te cojne normalisht.

Sa te rrosh do te mesosh!
 

Futbollisti

Antar Aktiv
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

E kisha degjuar nga brezi i vjeter kete mendim , por te shprehur ne menyre me te rezervuar , por tani eshte nje autore franceze qe del ne kete konkluzion ne librin e saj me te ri , Burrat , dashuria dhe tradhtia.

Marisa Vajan , kjo autore franceze , e divorcuar nga nje martese besnike para shume vitesh dhe me shume pervoje jetsore , duket se ka per misjon rehabilitimin e tradhtise bashkshortore me librin e saj .
Ajo shkon deri aty sa tradhtin ne çift ta quaj si shenje te mire , diçka qe tregon se çifti po jeton , po shijon , po konsumon po gezon dhe fundja a nuk eshte kjo jeta.
Statistikat e publikuara ne librin e saj tregojne se kater francez ne dhjet e tradhtojne gruan dhe se burrat besnik jane ata qe kan karakter te dobet dhe tek ta babai ska qene shume i pranishem fizikisht ose moralisht qe tu formoje karakterin e burrit te vertet. Fidelet(Besniket) kan ne mendjen e tyre nje imazh krejtesisht te idealizuar te babait ne familje dhe te rolit te tij . Ata nuk jane aspak elastik dhe ju mungon fantazia si rezultat i ketij idealizmi dhe per kete nuk jan ashtu siç duhet te jen ne rolin e tyre te vertet.

Burrat ne pergjithesi ,thekson ajo , nuk tradhtojn sepse nuk i duan me grat e tyre , perkundrazi , por thjesht ngaqe kan nevoje per me shume liri , me shume oksigjen ,me shume adrenalin dhe pse ne shpirt jan monogam .
Keta burra nuk duhen ndershkuar per tradhtit e bera , pasi nuk arrijn ti shmangin dhe gruaja duhet ti perjetoj keto tradhti si çliruse dhe per veten e saj dhe te jetes se çiftit.

I solla ne forum idet dhe mesazhet qe autorja fraceze ka dashur te percjelle
me librin e saj , pasi kendveshtrimi mu duk interesant dhe autorja me pervoje.
Mesadhi eshte i qarte , tradhtia nuk eshte katastrof , por pjese e jetes dhe duhet jetuar pa paragjykime.

m'terezi qeka kjo mer, ashu osht, ca t'bosh qe s'menojn t'gjitha si kjo e squta.
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

E kusht thot qe u manta tradhtija nga karateri i nje burri pff ....
 

Futbollisti

Antar Aktiv
Titulli: Pe: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

E kusht thot qe u manta tradhtija nga karateri i nje burri pff ....

Kjo osht e bazume ne nji histori t'vjeter qe e tregojne t'mocmit. Osht histori e gjat po un po i bi shkurt. Nji druvar i shpetoji jeten gjarpnit, ai i pshtyu n'goj ene i tha do jesh i zoti me kuptu t'gjith gjuhet e kafshve, momentin qe do i tregosh i robi qe t'kom pshty un n'goj do vdesesh.
Mas ca kohesh gruja vet kerko me dit se si ka munci ky i bo ca veprime per te lehtsu kafshet, qajne masanej kafshet e shpis se po vdes i zoti shpis, kur ky nigjo kokoshin (gjelin) tu kakaris.

ty ty ty vdekt e i hongshin mishin sorrat, se nuk e merito: un kom 11 pula i rrej me i kokerr misri ene n'fun kokrren e ha vet. I zoti i shpis e nigjo ket e shko n'shpi i jep i dajak grus, kshu ene kjo puna e ksaj temes me tradhtin ;)
 

scorpione29

Anëtar i Respektuar
Pe: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

.....Levizja feministe kur merr revansh, hajde ta ndalesh....eshte e pamundur te llogjikohet ne kete mynyre....ndodh dicka e till sepsen askush nuk e di...moralizem absurd rreth kesaj teme...po sepse eshte shume e thjeshte...zakonishte kjo gje behet ne cifte ( qe do te thote nje burre dhe nje grua )....atehere nese do te quhesh faji, por nuk eshte aspak i tille....faji ndahet 50 me 50.....pra, ata burra qe tradhetojne,nuk shkojne me njeri-tjetrin ,por me femra...prandaj eshte e kote te hidhet faja mbi mashkullin ,kur jeni edhe vete ne mes.....
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

Por ka moralin e fort.
 

VIP

V.I.P
Titulli: Burri qe nuk tradhton kurr gruan e tij ka karakter te dobet!

une tradhetoj dhe do tradhetoj vec mjer ajo grua qe ka mua. lol

gruaja te perdoret si thes per femije kaq, dashnorja per sex

hahahahhaa
dhe un qe e kisha nmendje te tkerkoja doren ne shpi :p :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Burri qe eshte burre nuk tradhton!
E nese tradhton te pakten duhet te kete cilsia me mire se sa ajo qe ka ne krevat.
Po kur tradhtojne me cdo lloj forme,soji dhe lloji,pa ofenduar gjinin tone te bukur.
zot na ruaj nga raste tilla!
 
Top