• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bukuroshja nga Çamëria u shpall ‘Mis Turqia’ në vitin 1936

Arfenilla

Themelues i Forumit

Mund t’iu duket e pabesueshme, por është e vërtetë.
Konkursin e bukurisë të organizuar për herë të parë në Turqi në vitin 1936 e fitoi vajza nga Çamëria, Haxhire Mirushoglu shkruan ‘Gazeta ekspress’.
Bukuroshja, ishte me perjardhje nga Filati i Çamërisë, e cila bashkë me familjen e saj jetonte në Izmiri.
Babai i saj, Xhevat Mirushi njihej si patriot dhe atdhetar i rezistencës për shpërnguljen e çamëve nga trojet e tyre etnike,nga vitet 1920-1923, ai e kundërshtoi rreptësisht edhe komisionin ndërkombëtar që vëzhgonin.

0340206F-BEFC-42EB-9B05-6C442F82AB06.jpeg
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
ooo sa e bukura. :))
Tamam bukuri shqiptare.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
😳😳😳
 

N0

Ding Ding!
Turqit Jane te afte ne biznes
Nuk japin cmime ashtu kot me kot
A te krimbi a te morri :p
Ne krenohem ata pasurohen
Ti fol per vete, une jam edhe krenar edhe i paster 😜
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Jalla pse i paster paskam thene?! Desha te thoja i pasur 🤪🤪🤪
E di ca mu kujtue kur Po lexoja kete temen dhe sidomos ate pjesen e qypave me flori!
Nje interviste te Gjergj Luces
Nder te tjera tregoi nje bisede qe kishte bere me te Atin Ndreke Luca.
Ky I fundit e kishte pyetur te birin “ ku je o bir ke tre dite qe nuk je ne shpi”
Kam pase pune Baba I kishte thene Gjergji...
Babai I Kishte thene “ une e di qe nuk kam shum per te lene sepse kaq kemi, por te kam lene pasurine me te madhe qe mund ti lere prindi femijes... fytyren”
Dhe Po ju le dhe ti femijve tuaj fytyren ju ke lene pasurine me te madhe ....
Pak a shum kshu se nuk e mbaj mend te gjithen

Me beri pershtypje ... mua miliardieres :p
 

N0

Ding Ding!
E di ca mu kujtue kur Po lexoja kete temen dhe sidomos ate pjesen e qypave me flori!
Nje interviste te Gjergj Luces
Nder te tjera tregoi nje bisede qe kishte bere me te Atin Ndreke Luca.
Ky I fundit e kishte pyetur te birin “ ku je o bir ke tre dite qe nuk je ne shpi”
Kam pase pune Baba I kishte thene Gjergji...
Babai I Kishte thene “ une e di qe nuk kam shum per te lene sepse kaq kemi, por te kam lene pasurine me te madhe qe mund ti lere prindi femijes... fytyren”
Dhe Po ju le dhe ti femijve tuaj fytyren ju ke lene pasurine me te madhe ....
Pak a shum kshu se nuk e mbaj mend te gjithen

Me beri pershtypje ... mua miliardieres :p
Ndersa mua tani qe te lexova mu kujtua, ose mu duk me mire sikur je nga Kukesi.😂😂😂
 

lovely

Anëtar i ri
Turqia eshte perla e ballkanit sepse vetem nje shtet me merita plot mund te ushqeje me buk SKenderben dhe te marr gura si shuplake
Un u dashurova ne itali me nje turk te bukur dhe i kerkova ne fillim te lidhjes te mos e merrte si aventure marrdh qe po sendertonim .une ekisha zgjedhur me justifikimin qe
I ngjante nje polici qe simpatizoja por qe ish i martuar
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Turqia eshte perla e ballkanit sepse vetem nje shtet me merita plot mund te ushqeje me buk SKenderben dhe te marr gura si shuplake
Un u dashurova ne itali me nje turk te bukur dhe i kerkova ne fillim te lidhjes te mos e merrte si aventure marrdh qe po sendertonim .une ekisha zgjedhur me justifikimin qe
I ngjante nje polici qe simpatizoja por qe ish i martuar
Pse moj deshte te martohesh
Me armikun e popullit🤣🤣
 
Top