• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bukuria te hap dyert ne jete....

A mendoni se te qenit i bukur te hap dyert ne jete???
Po te veme re njerezit me paraqitje te mire e te bukur i gjen ne pune me te mira apo iu hapen me lehte dyert sesa njerezve te shemtuar e qe nuk bien ne sy..
Si mendoni ju per kete???
per tu bere miss hyn shume ne pune edhe ne pune te cialt duhet te ekspozohesh shume ne publik si media psh
por ne pergjithsi tani me shume duhet zgjuarsia se per te bukur marrin nje manekin dhe e vene ne krye te punes por a e ben dot?
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Bota sot (sidomos ajo perendimore) ecen nepermjet pamjes se jashtme me shume se cdo gje tjeter. Prandaj thenie si "pamja e jashtme eshte gjithcka" (appearances are everything) nuk kane vonuar te behen cliche`.
Megjithate, per mendimin tim, bukuria pa karizem nuk eshte asgje. Nje njeri i bukur por cope mishi, qe nuk di te beje muhabet me njerezit nuk do te ece shume ne jete.

Karizma, aftesia per t'i bere njerezit per vete, dhe me shume aftesia per t'i bere njerezit te ndjehen rehat rreth teje eshte dicka qe vjen nga brenda-jashte, dhe jo nga jashte-brenda. Kjo aftesi e ben normalen shume te bukur, dhe imperfeksionet hyjnore, dhe kjo ngaqe terheqin shume njerez si fushe magnetike, dhe nuk kane frike te prezantohen si njerezore ne syte e te tjereve. Mendoj qe siguria ne vetvete, dhe te qenit ne paqe me te metat e tua eshte nje pjese e rendesishme qe perben karizmen dhe te ben me njerezore; njerezit gjejne dicka terheqese tek kjo dhe nuk ngurrojne dhe ata te jene vetvetja rreth njerezish te tille.
 

baby-angel

Thpilt
A mendoni se te qenit i bukur te hap dyert ne jete???
Po te veme re njerezit me paraqitje te mire e te bukur i gjen ne pune me te mira apo iu hapen me lehte dyert sesa njerezve te shemtuar e qe nuk bien ne sy..
Si mendoni ju per kete???
E vertete...e megjithate nuk eshte gjithmone gje e mirete jesh e bukur. Sepse ti shkon diku, ke nevoje per nje pune, do te vleresohesh per njohurite qe ke, per ate qe di te besh dhe ne fund zbulon qe te kane marre ne pune vetem se ke paraqitje te mire, se i pelqen shefit dhe nuk duan tia dine fare cke ne koke..:lexim:

Ofendim me te madh se ky sdi ne ka...
Pra dhe te jesh e bukur ka te keqijat e saj se ashtu si shikohet nje e "shemtuar" nga paraqitja dhe spranohet njohja e asaj qe di te beje, ashtu shikohet dhe nje e "bukur" dhe perseri dhe pse mund te fitoje nje vend pune ajo nuk vleresohet.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Bukuria te hap dyert ne jete....

A mendoni se te qenit i bukur te hap dyert ne jete???
Po te veme re njerezit me paraqitje te mire e te bukur i gjen ne pune me te mira apo iu hapen me lehte dyert sesa njerezve te shemtuar e qe nuk bien ne sy..
Si mendoni ju per kete???
e ke shum gabim
isht njona vjet tek shpia me qera me mua
e gjoja isht me e bukur se un
shko se e ke prostitu nsemafor ne itali
e ke shum gabim bukuria esht virtyt i budallenjve
kur ske tru ske qe do bukurin
as mos e vrit veten madje ti do jesh me e bukura ndash ne rialitet ndash ne virtualitet
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Bukuria te hap dyert ne jete....

e ke shum gabim
isht njona vjet tek shpia me qera me mua
e gjoja isht me e bukur se un
shko se e ke prostitu nsemafor ne itali
e ke shum gabim bukuria esht virtyt i budallenjve
kur ske tru ske qe do bukurin
as mos e vrit veten madje ti do jesh me e bukura ndash ne rialitet ndash ne virtualitet

:lool::lool::lool::lool::lool::lool:
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Bukuria te hap dyert ne jete....

Mendoj qe bukuria pa fines dhe mendje,rasti me i mire i saj rezultativ eshte ose nje plakaruq me leke per burre ,ose heqja e tangave me stil,e then keshtu pak cop banalisht.
Kjo per femrat e bukura shterp nga trute e kokes.
Besoj qe vlen e njeta gje e per meshkujt deri dikun.
Kam njohur raste qe partnerin e kan len me te vetmen arsye,s"kam ce dua pervec pamjes ska asgje tjeter.
nje mendim ky,se per shembull kim Karadashian si u be e njohur neper zonat roz,,eh ka raste e raste :p
Pra gjithcka eshte relative ne baze te situates..
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Bukuria te hap dyert ne jete....

QE eshte nje plus, as qe diskutohet, por qe te jep suksesin bukuria nuk eshte e vertete... Gjthss, e bukur e shemtuar, po qe i/e zoti/zonja ja ben vendin vetes kudo..
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Jo. truri ti hap dyert.
Bukuria ti hap vec sa per nje kafe te shpjejte, dhe pastaj jashte portes perseri. :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Bukuria te hap dyert ne jete....

QE eshte nje plus, as qe diskutohet, por qe te jep suksesin bukuria nuk eshte e vertete... Gjthss, e bukur e shemtuar, po qe i/e zoti/zonja ja ben vendin vetes kudo..
T'i hap dhe miku dyert 😂 Mendoj se me shume se cdo gje nje njohje a nje llaf te ndihmon. Sigurisht edhe llafi nuk thuhet kot. Do e kesh provuar me zotesi me pare. Ndaj, dyert ti hap zotesia dhe ndershmeria. Keto te dyja kur jane bashke s'te lene kurre ne balte.

Shtese: Dikur mendoja se bukuria eshte element kyc(ne adoleshence kryesisht) saqe perhere kam "dashur" te beja 1 operim plastik per 1 nishan qe kam. 😅 Me dukej sikur do mbehej pengese ne jete. Ose me sakte ashtu ma kishin ngulitur ne koke rrethi familjar. Ama jo vetem qe nuk mu be ndonjehere, por sot edhe te me japin flori nuk prek gje tek vetja. Arsyen e thash me siper tek paragrafi i pare.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Tani une si i pa ditur qe jam munde t'them nje gjo: nese din ta menaxhosh ca bukurine, jo qe t'i hape dyert por piste aeroporti ta ben e munde ta rrugetosh nga te duash.
E bukura, jo vetem femra, ne fakt ka patun dhe vazhdon t'jete e lakmuar. Si e tille ka premisa te hap porta.
Une nuk njofe nonje gje t'bukur, perfshi dhe femren, qe nuk eshte e lakmuar nga njerezia. ;)
 

Baboon

Great mind think alone.
Ndaj të njëjtin mendim me mikun më lart. Madje s'di ku në një dokumentar ky detaj u vërtetua edhe shkencërisht nëpërmjet provave reale në popullsi,

Edhe një tjetër fakt interesant bukuria ishte simetri nga ana gjeometrike.

Sa më simetrike aq më i/e bukur.
 

Isabel

Antarë i Respektuar
Ndaj të njëjtin mendim me mikun më lart. Madje s'di ku në një dokumentar ky detaj u vërtetua edhe shkencërisht nëpërmjet provave reale në popullsi,

Edhe një tjetër fakt interesant bukuria ishte simetri nga ana gjeometrike.

Sa më simetrike aq më i/e bukur.
Çdo gjë e bukur, është në harmoni. Harmonia nënkupton simetrinë ideale të elementeve. Një koncept kyç: bukuria është relative.
Bukuria ndihmon shumë,sidomos nëse ndërthuret me një dozë oratorie dhe inteligjencën e batutës. Aty pastaj bëhet fatale😁
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Bukuria ndihmon shumë,sidomos nëse ndërthuret me një dozë oratorie dhe inteligjencën e batutës. Aty pastaj bëhet fatale😁
Nese ka dhe keto dy qe thua ti atehere shkakton luftera. Jo rralle eshte luftuar per te bukuren madje dhe akoma luftohet.
 

Baboon

Great mind think alone.
Çdo gjë e bukur, është në harmoni. Harmonia nënkupton simetrinë ideale të elementeve. Një koncept kyç: bukuria është relative.
Bukuria ndihmon shumë,sidomos nëse ndërthuret me një dozë oratorie dhe inteligjencën e batutës. Aty pastaj bëhet fatale😁
Dakort po kur bukuria psh tek meshkujt shoqërohet me sjellje jo fort të hijshme, le të themi rrebele jashtë rreshtave etj nuk mendon se ka sërish sukses (sigurisht për aq sa zgjat)
 
Sme pelqen "bukuria" standard e rivistave dhe katalogeve te publikuara ne seri. Te gjith si manikina pa personalitet... bukuri plastike.

Mahnitem me origjinalitetin... me njerzit qe ecin jasht vizave.
Dicka apo dikush qe per te tjeret mund te jet "ugly" ne syt e mi mund te jet gjeja me ekspresive dhe me e bukura ne bot.

Qe mos te dal shum jasht teme... me ka lehtesuar jeten bukuria femerore?
Jo, sepse e mposht me karakterin.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
po ne se nuk jemi te bukura ..i paskemi gjith dyart e mbyllura😢🤦‍♀️
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Jo nqfse kur hap gojen s'di ça flet. Dyert ti hapin aftesite kombinuar me the right connections.
 

Xhelozi

😎😎😎
Dikush ka bukurin dikush ka trurin . Zoti sti jep gjitha menjeher. Esht e vertet qe bukuria esht nje As nen menge por problemi qendron ktu qe sado e bukur te jesh po nuk dish te lidhesh 2 fjal t rroft surrati ...

Ana tjeter esht qe ti hap dyert per pun apo dicka tjeter por va copton dhe gjunjet 😜
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Kane ndodhe plot raste kshu, kshuqe s'eshte ndonje cudi e madhe.
Lumsi ato qe jane te bukura :d
 
Top