• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Buke shpie

Netflix a s'eshte shume ne 250" grade per keto kulacka?

Dmth kam pershtypjen se keshtu do piqen nga jashte por nga brenda do jene brume,te pa pjekura mire!
 

netflix

Anëtar i ri
Ndoshta nuk e kam cekur tek video por qe furra duhet te jet e leshuar me heret para te nxehet mire e pastaj kerkon 25 min per pjekje. Perndryshe koha eshte e mjaftueshme nga kulacat nuk jan te trash.
 
Mendoj 180" - 200" grade max per 30-35 min do te ishte e mjaftueshme...gjithsesi kjo varet e nga furra qe perdor dikush ne fakt se jo te gjitha funksionojne njejte... :)
 

netflix

Anëtar i ri
kjo temperatur nuk eshte e mjaftueshme ngase aq me shume qe rrin buka ne furr ne fund del me kore te fort
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
E pash video, me sa pash, brumi i qullt

ndoshta do kete dal buka shume e mire. Veshtire te flasesh vetem me te pare buken
 
Askush se mohoj se buka mund te kete dale e mire,une thjeshte thash nje mendim e pelqimin tim ...

Keto panine te buta si sfungjer theshte dikush sa per te marr shijen se per tu ngop aha :p
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Askush se mohoj se buka mund te kete dale e mire,une thjeshte thash nje mendim e pelqimin tim ...

Keto panine te buta si sfungjer theshte dikush sa per te marr shijen se per tu ngop aha :p
hodha mendimin tim mbi videon

nuk hodha mendimin tim mbi mendimin tend :p qetesohu :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Une du buke nore :) nga ato qe benin gjyshet me saq :respekte:
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
U bera nostaligjike...kur me dalin keto tema...me kujtojne vetem femijrine...kohen kur buken e hanim nga duart e nenes...e ngrohte e shijshme dhe e shendetshme...

buka e furres nuk i ngjan aspak asaj te dikurshmes...
 

Zana1

Braveheart
U bera nostaligjike...kur me dalin keto tema...me kujtojne vetem femijrine...kohen kur buken e hanim nga duart e nenes...e ngrohte e shijshme dhe e shendetshme...

buka e furres nuk i ngjan aspak asaj te dikurshmes...
K’tej nga une e gatuajne ne mase buken ne shtepi. Nostalgjike per dicka qe mund ta besh rehat : )

Ps...mua me pelqejne kulecet me sode, ose pitet .
 

netflix

Anëtar i ri
Me qe e pasket rihap kete tem nuk po mundem me nejt pa i postu edhe keto 3-video te gatimit te bukes

[video=youtube;of-obr8OIyU]https://www.youtube.com/watch?v=of-obr8OIyU[/video]

[video=youtube;vJ9hf-ogZTQ]https://www.youtube.com/watch?v=vJ9hf-ogZTQ[/video]

 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
K’tej nga une e gatuajne ne mase buken ne shtepi. Nostalgjike per dicka qe mund ta besh rehat : )

Ps...mua me pelqejne kulecet me sode, ose pitet .
Zana do ta beja me kenqesi...por fatkeqeisht nuk kam kohe shume...ne fundjave kur me jepet mundesia edhe beje ndonje kluac
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Bobo keto video na cuan nepsin ....ti them mamit te na beje neser se une skam bere kurre buke vete
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Kete jave u kenaqa duke grene buke shtepie se nusja e xhaxhit e gatuan vete ...ajo era nga furra e ruve te merrte mende e doja a haja ashtu thate ...mrekulli
 
Top