• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Brazil, perjashtohet nga shkolla, veshi minifund

elbruna

Anëtar i Respektuar
Polemika ne Brazil ku veshja e nje studenteje ne shkolle ka ngjallur nje reagim te gjere ne mbare vendin.

Ngjarja ndodhi ne nje shkolle private te San Paolos ku nje 20 vjecare ka shkuar ne shkolle me minifund. Por veshja nuk u ka pelqyer bashkemoshatareve te saj, te cilet e kane perzene nga shkolla, duke detyruar madje edhe policine te nderhyje.

Nderkohe, pergjegjesit e shkolles kane publikuar nje deklarate ku theksojne se e reja eshte perjashtuar nga shkolla per shkak te mungeses se respektit akademik. Ky episod daton ne 22 tetor por eshte bere i ditur gjate diteve te fundit pas publikimit te imazheve ne YouTube ku duket qarte se vajza ka veshur nje minifund te kuq.

Vajza eshte shfaqur ne shume emisione televizive, ndersa pergjegjesja per politiken ndaj grave ne bashki tha se do kerkoje llogari per diskriminim.
TCH
 

elbruna

Anëtar i Respektuar
Ne fakt dhe mua mu duk e cuditshme se andej dalin gjys xhveshur po bravo shkolla qe paska arrit me ec kundra rrymes,,,,
 
Universiteti perzen braziliane sepse e veshur me fustan te shkurter

Geysi Villa Nova Arruda studjonte te universiteti privat i Bandeirantes ( San Paolo Brasile).
kjo gje ka ndodhur 22 tetorin e kaluar por nuk e kishin trreguar.
Akuza eshte qe studentja ka trreguar munges respekti per digjitetin akademik dhe moral.


multimedia - LASTAMPA.it

Kishte veshur un fustan shum te shkurter qe sipas akuzave nuk lente asigjo imagjinates.
Kan qen shum student qe e kan shajtur dhe quajtur "Rrugaçe" dhe ka kaluar direkt nen kustodimin e policave te vendit.


pytjet jan :
si ka mundesi qe situata ka degjeneruar kaq keq qe jan detyruar policet te nderhyjn?
ca mendimi keni per femrat qe egzagjerojn ne veshje ne shkoll ?
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Eshte shkolle private, dhe 90% e shkollave private jane shkolla fetare.

Shume mire ia kane bere. Minifundi eshte terheqje vemendje dhe aspak seriozie, dhe mbi te gjitha ashtu sic tha the vete artikulli: mungese respekti akademik.
 

Opium

Dyrrah
Ka apo ska rregullore :p
Duhet ndar disko me shkollen , mir ja kan ber
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Bravo u qofte. Shkolla nuk gjindet ne xhungel.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Tema me duket eshte hapur me heret e nderuar.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
LOVER TE LUTEM nqs e gjen linkun e meparshem mund ta sjellesh?????
flm..:)

sa per temen,shum dakort qe e kane perzene
 

El'Mejor

Daja
Se kuptoj ne brazil kjo gje.. ku ne brazil edhe zoti ka hapur duart e ka thene aman jo me Rrugaçë hahahaha :D
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Mir Ja Paskan Bo , Kjo Duhet Te Mirret Shembull Edhe Ne Vendet Dhe Shkollat Tjera , Le Ta Din Kto Vajza Se Ku Shkojn , edhe le ta din qe ne shkoll shkohet per me msu jo me i hap kembet neper WC-ja ;)
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Hahaha mire ja kane bere shkolla duhet te kete rregulla te caktuara qarte,uniforma,qe asnje student te mos ndihet i diskriminuar, dhe nuk duhet te lejoje studente me mini,shami apo mjekra .
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
skan bere mire shkolla ka ne rregullore 1 uniforme kur ta zbatojne te gjitha atehere kjo meriton perjashtimin por nese asnje se rrespekton vje ne shkolle si i tekete me taka a ku di une athere ske pse e perjashton le te dali dhe me breke po desh .
 

cat-woman

Une jam.....
dhe mua mu duk cudi kur lexova kete teme se ne brazil eshte nje nder vendet me te cthurura ne bote...kur u bene serioza ata ? por nejse ne qoftese se fillojne qe tani mire bejne
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
E përjashtojnë nga universiteti, vishte minifunde provokues

e_perjashtojne_nga_universitet_2.jpgNjë vajzë, studente në universitet është përjashtuar nga studimet me argumentin e rektoratit se veshja e saj ishte e papërshtatshme me normat universitare. Në të vërtetë, studentja 22 vjeçare vishte vazhdimisht minifunde provokuese të cilat ngjallnin tek djemtë por edhe tek vajzat, situata të ndryshme.Studentja quhet Geysi Villa Nova Arruda. Ajo është 22 vjeçe dhe jeton në Brazil. Deri dje ishte studente e universitetit Universidade Bandeirante. Sikundër pohojnë mediat braziliane, studentja u largua nga studimet me urdhër të rektoratit, pas ankesave të shumta që erdhë nga studentët e tjerë.

“Studentja Geysi Villa Nova Arruda prezantohej në sallat e leksioneve me veshje skandaloze duke fyer kështu qëllimin akademik që ka një universitet”, ishte pjesa tjetër e argumentimit të përjashtimit për studenten 22 vjeçare.Vetë Geysi Villa Nova Arruda është e irrituar nga ky fakt i përjashtimit që po e mundon prej kohësh dhe thotë se ende nuk po arrin të kthejë të drejtën e vet.

Ne jetojmë në një vend që është i famshëm për karnavalet dhe këta të bëjnë moral se ke veshur fund të shkurtër, – vë në dukje studentja e përjashtuar.

Ata më fyen sepse sollën policinë vetëm se kisha veshur këtë fustan të kuq dhe 6 policë më morën me forcë, tregon 22 vjeçarja.

Kurse shton: Gjatë periudhës para se të largohesha, shumë studentë më shihni si dele e zezë. Më shkatërruan makinën duke e goditur atë me ç’të mundnin.lajm
Burimi: bota shqiptare
 
Last edited by a moderator:

LoSsT

VIP
Pe: E përjashtojnë nga universiteti, vishte minifunde provokues

Nga eshte marr ky lajm... ?!
 

Love

βeℓℓe â๓e
Pe: E përjashtojnë nga universiteti, vishte minifunde provokues

Mire ia kane bere.. keto sikur shkojne ne disko apo parada mode, jo sikur shkojne per mesim..
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Brazil, perjashtohet nga shkolla, veshi minifund

Po uniforma skane shkollat?...Ndonje rregull cfare duhet veshur ska aty??Apo lihet ne doren e studenteve,nese ska asnje nga keta ska faj studentja:)Faj ka kush nuk ve rregulla baze...
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: E përjashtojnë nga universiteti, vishte minifunde provokues

Shiko fotografinë 14921
Ata më fyen sepse sollën policinë vetëm se kisha veshur këtë fustan të kuq dhe 6 policë më morën me forcë, tregon 22 vjeçarja.
Ky fustan i kuq nuk me duket aq i shkurter sa te shkaktoje kte lloj reagimi.
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: E përjashtojnë nga universiteti, vishte minifunde provokues

Ky fustan i kuq nuk me duket aq i shkurter sa te shkaktoje kte lloj reagimi.
Te drejte ke..edhe mua ai mini i zi i avatarit tend me duket me i shkurter se ky qe ka veshur kjo goca :p :p
 
Top