• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bombë imuniteti: pije natyrale kundër ftohjes dhe virozave

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Temperaturat e larta të pazakonshme gjatë kësaj periudhe të vitit, në vehte sjellin edhe viroza të shumta të shoqëruara me inflamacione të sinuseve, kollitje dhe rënie të përgjithshme të imunitetit.Nëse dëshironi që në mënyrë natyrale dhe të shëndetshme ta forconi trupin dhe t’i luftoni ftohjen dhe virozat bëni këtë super-pije të thjeshtë dhe e shijshme.


Përmbajtja:

 • 6 limona
 • 1 hudhër (mesatare ose pak më e madhe)
 • 2 lugë xhenxhefil (pluhur ose të freskët (të prerë hollë)
 • 2 lugë mjaltë
 • 3 filxhane lëng ananasi
 • ¼ e lugës spec djegës (pikant) të prerë në copëza të vogla


Përgatitja:

 1. Në enën e blenderit shtrydhni të gjithë limonat.
 2. Shtoni të gjithë përbërësit tjerë dhe lëshojeni blenderin për të përzier përbërësit derisa të fitohet lëng.
 3. Përbërjen e fituar ruajeni në enë qelqi dhe vendoseni në frigorifer.
 4. اdo ditë konsumoni 3-4 filxhane nga ky lëng derisa simptomat e virozës të largohen plotësisht. /femina.al
 
Top