• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Body Art

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Po rihap kete teme qe egzistonte ne Fv me pare, me pelqen ky lloj arti dhe pse nuk do ta "krijoja" ne Bodyn tim :D me pelqen ta shikoj me shume tek te tjeret :D


Body Art eshte nje rryme artistike qe fillon te perhapet nga viti 1968.
"Strumenti" kryesor qe perdor ky lloj arti eshte trupi njeriut, BODY (trup).
Body art e ben trupin e njeriut protagonist absolut , me ane te cilit ve ne pah shprehje artistike te ndryshme dhe e ekspozon ate (trupin) si njè Veper.
Body art : body painting, tatuazhet, piercing, branding, etj etjShpresoj t'ju pelqej :)
 
Last edited by a moderator:

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Titulli: Body Art

meqe i ceka me lart do ju sjell dhe forma tjera te Body art si psh tatuazhet(zgjodha ca 1cik me te veqanta :D )


P.S personalisht preferoj bodu painting dhe tattoo "normale" jo si kto eee

 

Trendelin

FULL OF PATOS
Titulli: Body Art

Kta te fundit paskan lujt menc....kushedi sa te dhemb te besh ate gjen, te gerrvishesh lekuren...ncncncnc ca i shtyn aman ti bejn vetes dika te till....sa i semur duhet te jesh.... ncncncncnc
 

E3

Anëtar i Nderuar
Body Painting


Tre modele formojne koken e nje tigri! Vepra e jashtezakonshme e nje 'body painting' eshte realizuar nga artisti amerikan Craig Tracy, ne studion e tij te New Orleans, me kerkese te organizates "Save China's Tigers".

Objektiv eshte shpetimi i felinit te mrekullueshem nga rreziku i zhdukjes.

Vitin 2010, Organizata e Kombeve te Bashkuara, ia ka dedikuar pikerisht tigrit.
•tch•

 
Last edited:

Katia

Hmm kureshtar-e?
Pe: Body ArtKy është talenti i Craig Tracy, një i ri i talentuar ne "body paintingt" i cili bashkëjeton, që në fëmijëri me një sëmundje, që së shpejti fatkeqësisht do i sjellë verbimim total të tij.
(BalkanWeb)
 
Top