• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

BMW ndalon perkohesisht prodhimin e makinave per shkak te krizes ekonomike

Loyalty

Anëtar i Nderuar
BMW do të ndalojë përkohësisht prodhimin në disa fabrika në Gjermani për shkak të rënies së kërkesës në tregun e makinave.
Fabrika në qytetin Lajpcig të Gjermanisë Lindore do të mbyllet për një javë në fund të këtij muaji, ndërsa fabrika në Regensburg do të mbyllet gjatë festave të vjeshtës bavareze, nga 3-t nëntor, tha një zëdhënës i kompanisë.
Gjithashtu, edhe fabrika kryesore e BMW-së në Munih do të mbyllet gjatë pushimeve bavareze.
Kompania më prestigjioze e makinave ka thënë në gusht se do ta zvogëlonte prodhimin vjetor me 25,000 makina.
 

LePuRuShI

Stafi Teknik
boh un sdi gjo kete lajm.. e aq me shume do ishin ber te ditur se bmw eshte mbas Daimler Crysler e WV kompania me e madhe per prodhim makinash.... ato kan fabrika pothuajse ne te gjith gjermanine... e nese mbyllet per nje periudhe kohe ajo ne Leipzig nuk eshte ndonje problem.. ato te München jan mbyll se ka qen Oktober fest e qe te bejne pushime robte.. jo se kan probleme... megjithate si thash.. nje kompani qe ka mbi 30 fabrika ne gjermani e shume neper bote.. nese mbyll 2 apo 3.. sdo te thot qe eshte ne kriz :) thjeshte shkurtin vendesh pune.. cdo firme e ben.. e microsofti :D nejse.. mendimi im ky... te pakten un skam degjuar gje ne lajmet gjermane per kete gje
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
boh un sdi gjo kete lajm.. e aq me shume do ishin ber te ditur se bmw eshte mbas Daimler Crysler e WV kompania me e madhe per prodhim makinash.... ato kan fabrika pothuajse ne te gjith gjermanine... e nese mbyllet per nje periudhe kohe ajo ne Leipzig nuk eshte ndonje problem.. ato te München jan mbyll se ka qen Oktober fest e qe te bejne pushime robte.. jo se kan probleme... megjithate si thash.. nje kompani qe ka mbi 30 fabrika ne gjermani e shume neper bote.. nese mbyll 2 apo 3.. sdo te thot qe eshte ne kriz :) thjeshte shkurtin vendesh pune.. cdo firme e ben.. e microsofti :D nejse.. mendimi im ky... te pakten un skam degjuar gje ne lajmet gjermane per kete gje

Nuk e di, une e morra nga gazeta:)
Ndoshta nuk kane thene gje sepse nuk ka ndonje vlere te madhe ne tregun e shitjes se makinave BMW mbyllja e ketyre 3 pikave:)
 
Top