Bledi Mane: Babai im dashnori i nënës së Arian اanit? Moderatori: Kalove vijën e kuqe

Abisi

TIRANE – Moderatori Arjan اani është përplasur me gazetarin Bledi Mane, pas shkrimit të këtij të fundit, ku përmendeshin prindërit e اanit. Shkrimi me titull ‘Ka qenë babai im dashnori i mamasë së Arjan Canit?’ ka nervozuar moderatorin, i cili i ka shkruar personalisht Bledi Manes në “Facebook”. Mesazhet kërcënuese të اanit janë bërë publike nga gazetari në ‘Facebook’-un e tij.

“S’duhet ta kishe kaluar këtë vijë të kuqe o trim. Sepse tashmë s’ke punë me mua por me ca njerëz të tjerë. Unë nuk jam marr ndonjëherë me familjen tënde. Ti e bërë shumë shëmtuar dhe të siguroj që tashme do kesh shumë po shumë probleme në jetën tënde të ardhshme prej krimbi. Zoti qoftë me ty o trim. Ky mesazh i shkon njëkohësisht edhe padronit tënd”, shkruhet në mesazhet e publikuara nga Mane.

13592556_1001288736587745_3097933197066139407_n-280x280.jpg

SHKRIMI QE SHKAKTOI PERPLASJEN
Ka qenë babai im dashnori i mamasë së Arjan Canit?
Ma permendnin shpesh here kur shkoja te e lira zone e Arjanit. Me pergojonin pse isha aq i privilegjuar dhe gjenin arsye te habitshme.
U ngjit gjaku!-me peshperisnin por une nuk ua vija shume veshin derisa kureshtja filloi te brente ndergjegjjen.
Familja e Haxhi Canit, nje oficeri te ushtrise shqiptare u transferua ne Permet ne fillimet e viteve ’70. Haxhiu sunit gjirokastrit i martuar me Konstandinen ortodokse dropullite nuk kishte kohe te harxhonte me familjen por pas mbrojtjes se kufirit pasion tjeter kishte te kenduarin ne shtepine e kultures.
Babai im, Ahmet Mane asaj kohe nje burre simpatik dhe inteligjent sherbente si shef arsimi i gjithe rrethit te Permetit. Konstandina Cani ishte mesuese letersie dhe sipas gojedhenave babai im e sistemoi ne nje shkolle te qytetit per ta pasur afer. Konspiracionet nuk ndalen. Mesuesja simpatike pavaresisht burrit oficer qe mbetej gjithe kohen larg familjes, mbetet shtatzane. Arjani i vogel behet me nje vella. Ne Permet lind Alketi. Thone se ngjan me mua por une nuk besoj. Dhe si per ironi fati do i lutesha Arjanit, vellait te madh zhurmues te na gjente ndonje donator nga ata te programit te tij “Zone e Lire” qe te sponsorizonte analizat e ADN-se dhe te mblidhnim mendjen.
Arjan nuk ben rrobi per 700 mije leke. Bejme analizat dhe mbledhim mendjen e pastaj kur te kthjellohesh vazhdo merr gjithe njerzit neper goje…

REAGIMI I BLEDI MANES PAS KERCENIMIT TE CANIT
Te te kercenoje Arjan Cani sikur te te palloje breshka!
Nuk me vjen aspak keq per veten sesa per profesionin. Eshte e peshtire kur e mendon sesi kercenimi nuk vjen nga rruga por nga nje njeri qe ka 20 vjet qe merret me gazetari. Dhe per ta personalizuar po u tregoj se te tregohet kaq trim Arjan dicka nuk shkon. Njeriu qe nuk ka vrapuar kurre ne jeten e tij, njeriu qe nuk eshte marre asnjehere me sport, njeriu qe i ka bere fiskulture vetem gojes sot kercenon jo ne veten e pare por ne veten e trete numuri shumes.
Te kesh frike nga Arjan Cani eshte njesoj sikur te te palloje breshka ose te te gjakose Argita Berisha tek te gjuan me hamburger. Ndaj kercenimi qe me ka derguar dje ne darke Arjani as nuk me tremb e as nuk me mobilizon. Thjesht ma neverit profesionin e gazetarit njeriu qe cdo te premte shan, ofendon e pergojon gjithe miletin derisa ben kompromise e marifete me ta. Natyrisht une do vazhdoj tu jap leksione te mira Arjanit dhe arjaneve e te ngre zerin e tu bertas: O toç kuklle nuk jam si bythacët frikacake te qeverise qe i shisni e i blini ne pazarin e medias shqiptare…
E te kesh frike nga kercenimet e Arjan Canit eshte njesoj sikur te trembesh kur Argita Berisha te gjuan me hamburger. Per se largu dukesh i gjakosur por thjesht je bere pak pis te pjesa ballore e pantallonave. Eshte ketchup i kuq i hamburgerit!!!

(BalkanWeb)
 

Abisi

Titulli: Bledi Mane: Babai im dashnori i nënës së Arian اanit? Moderatori: Kalove vij

Bir K qenka ky?
Epo ndaj qenka keshtu :p
 
Top