"BLACKOUT" total , bie faqja e KQZ dhe prishen monitoret njekohesisht ! Cpo ndodh ?

AnGeLiC

VIP
V.I.P
14984224521148.png

Disa nga faqet e institucioneve kryesore shtetërore në Shqipëri nuk funksionojnë. Përfshi edhe faqen online të Kryeministrisë dhe KQZ-së, e disa ministrive.

Raportohet për një sulm hakerash të organizuar, por kjo nuk është konfirmuar zyrtarisht.

اfarë po ndodhur me KQZ-në? Pasi ka rënë faqja e ueb-it KQZ-së duket se i kanë rënë edhe ekranet.

Siç edhe e shikoni në foton e siguruar nga SYRI.net, kryetari i KQZ-së, Klement Zguri është detyruar të dalë jashtë pasi ekrani led është prishur.

Shqiperia Sot
 

Monique

With or Without u
Kane rene serverat e shume ministrive dhe po perflitet per nje hackrim

Megjithate duke mos patur nje votim elektronik nuk impakton ne proces thjesht ne transparence ne kohe reale per ne publikun.
 
Top