• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Bill Clinton për herë të parë tregon si dhe përse bëri dashuri me Monica Lewinskyn

legjenda

Anëtar i Nderuar


Bill Clinton thotë se bëri seks me Monica Lewinskyn për t’i menaxhuar ankthet e tij.Bill Clinton thotë se kishte bërë seks oral me Monica Lewinskyn për të lehtësuar presionet e punës, por ndihet ‘tmerrshëm’ që skandali përcaktoi jetën e saj (Lewinskyt), shkruan DailyMail.


Bill Klinton pretendon se lidhja e tij me Monica Lewinsky ishte një nga ‘gjërat që bëri për të menaxhuar ankthet e saj’.
Në një dokumentar të parë nga “DailyMail TW”, ish-presidenti thotë se ai kishte flirtuar me ish-paktikanten e Shtëpisë së Bardhë gjatë kohës që ishte në detyrë, sepse e ndihmonte në çështjet e tij.


Bill zbulon se në kohën kur ai u takua me Lewinsky presioni i punës e bëri atë të ndjehej si një ‘boksier’ i cili kishte bërë 30 raunde dhe ai e shikoi Lewinskyn si ‘diçka që do t’ia heq mendjen nga një kohë’.


Këto deklarata, ai i tha në një intervistë që paraqitet në serinë e dokumentarëve që do të transmetohen në Hulu për gruan e tij Hillary Clinton, të quajtuar “Hillary”, ku ish-zonja e parë dhe sekretari i shtetit me sinqeritet zbulojnë se në vijim të skandalit çifti pësoi krizë në martesë.Lexo edhe: Buxhovi: Qosja nuk pranoi të ishte në listën e themeluesve, i penguan dy persona aty

Bill i kërkon falje Lewinskyt në dokumentarin që do të dalë premierë të premten dhe thotë se u ndje ‘tmerrshëm’ që jeta e saj ishte përcaktuar nga afera e tyre.


Por, ai thotë se në një moment kur gjërat nuk kthehen në normale duhet të vendosni se si t’i bëni normale dhe se ish-praktikantja duhet thjesht të vazhdojë tutje.Hera e fundit që Bill foli për skandalin ishte viti 2018 dhe u tërhoq përsëri në mënyrë spektakolare sepse tha që ai nuk i detyrohej Lewinsky për kërkimfalje.


Ai tha në intervistë tregon se si pasi e mohoi këtë edhe para Hillaryt, më vonë i tregoi të vërtetën.


“Unë shkova dhe u ula në shtrat, bisedova me të. I thash saktësisht se çfarë ndodhi, kur ndodhi. Thash që ndihem shumë keq për këtë dhe se është e pafalshme ajo çfarë kam bërë”, thotë Clinton.


Kurse, Hillary deklaroi: ‘Unë thjesht u shkatërrova. Nuk mund ta besoja. Unë isha kaq shumë e lënduar personalisht dhe nuk mund ta besojq këtë, nuk mund të besoja se më kishte gënjyer “.Lexo edhe: Jusuf Buxhovi takohet me arbëreshen e cila vjen nga fshati i De Radës

Clinton shtoi se Hillary e bëri t’i tregonte edhe Chelseas dhe se ishte më e vështirë sesa t’i tregonte gruas.


Por, i pyetur përse kishte rrezikuar familjen, martesën dhe vendin e tij me këtë veprim, Bill tha se ai nuk po mendonte për ato gjëra kur e mashtroi gruan.


Ish-presidenti deklraroi se gjitha këto që i tha nuk ishin mbrojtje, por spjegim dhe se ndihet keq për atë që kishte bërë.


“Ndihem tmerrësisht keq për faktin që jeta e Monica Lewinskyt ishte përcaktuar nga ajo, padrejtësisht mendoj. Me kalimin e viteve e kam shikuar atë duke u përpjekur për t’u rikthyer në jetë normale përsëri”, tha ai.
 
Top