• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Besoni se ekzistojne fantazmat ?

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Perfundimisht ekzistojn..hahahahahahah
Te pakten ne virtualitet ku vetem shofim shpirtra mendimesh dhe asnjehere preceptim fizik ne mendim..:p lol
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
Pe: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Po
kam 'par', kam komunikurar dhe kam degjuar.

Nuk besoj ne asnje lloj tip feje sepse jan tgjitha sajesa dhe asnjera nuk reflekton ate ne te cilen un BESOJ... por po, egzistojne e cke me te.
Njeriu ka frik nga ajo qe nuk sheh dhe per te cilen nuk gjen shpjegim... prandaj te marin per te cmendur kur flet per kto gjera, mos harroni qe duhet te keni frik nga njerzit se ato jan te rrezikshem, jo nga ato qe ju quani 'fantazma'.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Dikush i quan fantazma, dikush ufo, dikush xhinde, dreqer etj... si perfundim, Po ekzistojne edhe pse kane 100 emra, ama ato jane te njejtet: qenie te padukshme ne perditshmeri.
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Dikush i quan fantazma, dikush ufo, dikush xhinde, dreqer etj... si perfundim, Po ekzistojne edhe pse kane 100 emra, ama ato jane te njejtet: qenie te padukshme ne perditshmeri.
Po tju thoja se komunikoj me to do te me besonit...?
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

varett na. trego icik
Je e vogel ti xhaxh, nuk i kupton muhabetet e te rriturve, apo me ngaterrove me teta Ketin e perrallave, apo me teta Pavlinen lol


p.s Mos lini nam me temat e 2008-es, qe jane ezauruar ne 1700-ten !
 
Last edited:

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Pe: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Po
kam 'par', kam komunikurar dhe kam degjuar.

Nuk besoj ne asnje lloj tip feje sepse jan tgjitha sajesa dhe asnjera nuk reflekton ate ne te cilen un BESOJ... por po, egzistojne e cke me te.
Njeriu ka frik nga ajo qe nuk sheh dhe per te cilen nuk gjen shpjegim... prandaj te marin per te cmendur kur flet per kto gjera, mos harroni qe duhet te keni frik nga njerzit se ato jan te rrezikshem, jo nga ato qe ju quani 'fantazma'.
Serio e ke ti keshtu?
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

jooo,por kam degjuar se dhe ne jetojm ne nje bot fantazmash
qe rrapatemi cdo dit ne mengjes
duke ikur ne shkoll ne pun e ndark ne gjum si tvdekur
 

Guest20

Larguar✌👋
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Jo,edhe nese kane ekzistuar..tani jane futur ne shpirtin e njeriut.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

I vetmi person i ekuilibruar qe i ka dhene njefare shpjegimi fenomenit te fantazmave ishte John Keel (ndjese paste), i cili nuk e di ne cilin liber, shkruajti (pak a shume) se fantazmat jane thjesht nje mbeturine energjie statike te njerezve qe kane jetuar aty me pare, dhe jo me kot fantazmat me sa eshte vrojtuar duken thjesht si nje film qe perseritet vazhdimisht, fantazma ndjek nje rruge fikse, ne nje orar fiks, me veprime te njejta, si te ishte nje automate mbetje e nje ish-qenieje inteligjente.

Tani, fenomenet e fantazmave ashtu si te gjithe fenomenet paranormale jane reale, dmth egzistojne, por problemi qendron ti interpretojme sic duhet, ti japim nje shpjegim bindes dhe te pergjithshem qe perfshin cdo forme te shfaqjes se fenomeneve paranormale.

Nje gje mendoj une, qe fantazmat, zanat, demonet, shpirtrat e pyllit, etj etj jepi cfaredo emri te duash, jane aspekte te ndryshme te te njejtit fenomen. Per vete natyren e tyre jashte konceptimit njerezor tendenca eshte qe te interpretohet ne menyra te ndryshme nga njerez te ndryshem bazuar ne pervojat e veta emocionale.

hajduti
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Se di nese ka fantazma.
Por nese ka, mua me duken te frikshme,si dua hic!
Kam ndjekur shume dekumentar nga keto legjendat urbane.
Hem, edhe ata me percjellin nje ndjesi frike kur i shikoj ,por perseri mendoj qe shumica e imazheve apo ndjesive shpesh jane veprimtari e neuroneve ne trurin tone.
Pra duke qene nen ndikimin emotiv te dickaje ,prodhimi i mendimit perrcimi ne tru ben te mundur prodhimin e nje imazhi(qe ne na duket sikur viziv) dhe perjetimin e kesaj ndjesie si real.
Gjithesesi per mua ngelet dicka enigmatike .
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Mbasi shpirti le trupin e ka shum te veshtire te shkeputet nga identiteti qe ka len pas materialisht...mund te humbas trupin material por mund te krijoj ne planin astral te njejtin trup...ka plot raste kur dikush ka takuar ne rruge nje te njohur dhe me pas ka marr vesh se ai i njohur qe ka takuar kishte shum dite qe kishte vdekur..as personi vet nuk kishte kuptuar se kishte vdekur..jan raste te cuditshme por reale.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Se di nese ka fantazma.
Por nese ka, mua me duken te frikshme,si dua hic!
Kam ndjekur shume dekumentar nga keto legjendat urbane.
Hem, edhe ata me percjellin nje ndjesi frike kur i shikoj ,por perseri mendoj qe shumica e imazheve apo ndjesive shpesh jane veprimtari e neuroneve ne trurin tone.
Pra duke qene nen ndikimin emotiv te dickaje ,prodhimi i mendimit perrcimi ne tru ben te mundur prodhimin e nje imazhi(qe ne na duket sikur viziv) dhe perjetimin e kesaj ndjesie si real.
Gjithesesi per mua ngelet dicka enigmatike .
veprime te neuroneve hahahahhaha ca ben frika eeee
 
Top