Besoni se ekzistojne fantazmat ?

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Jo nuk ju besoj...nuk kam par..dhe pse kusherira ime ishte fixuar(pas vdekjes babghyshit) qe e shihte cdo herè qe shikonte ne pasqyre :( :(


P.s por filmat me to me plq..tash psh po shikoj GHOST Whisperer :D
 

Aurora

Anëtar Aktiv
Jo nuk ju besoj...nuk kam par..dhe pse kusherira ime ishte fixuar(pas vdekjes babghyshit) qe e shihte cdo herè qe shikonte ne pasqyre :( :(


P.s por filmat me to me plq..tash psh po shikoj GHOST Whisperer :D

Me kane ndodhe dhe mua disa raste por jo si kusherires tende, me te lehta :D qe nuk pata bere gjume ne sy me muaj!:D
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Un jam tip sensitivi noj her kur flej gjum m'duket sikur shof ca hije qe me fiksojn dhe ne ato momente jam gjys ne gjum dhe gjys zgjuar :)
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Besoj se po por dhe jo kur ta shof vet ben vaki do jem me i sigurt .
 

ricky_ch

******
Mos e lidhni dhe kete me fene. Une mendoj se fantazma eshte dicka shpirterore dhe psikollogjike. Disa thone qe i ndjejne ne shtepi, disa thone qe i shikojne, ose i prekin. Biles ka edhe nje fe qe u gjet ne Salem ne vitet 1690 ku nje familje erdhi ne kontakt me fantazmat dhe shpirterat e njerezve (qe gjoja kishin vdekur ne ate shtepi vite me pare).

Kam pasur nje mesuese qe ishte shume e lidhur pas ketyre gjerave, dhe sa here shkonte ne varreza filmonte dhe shikonte levizje qe vetem ne kamera duken. Ndersa mua me dukeshin si rreze dielli. Dikur thosha qe ne varreza hidhnin valle fantazmat, por tani kur shkoj nuk i shikoj me. Mbase ngaqe e kam stakuar mendjen qe nuk ka.

Une them se varet nga njeriu dhe si e koncepton ai "nje fantazem". Disa e mendojne si nje hije posht carcafit, disa e mendojne si nje hije ne dhome qe leviz, disa kur bie ndonje gje neper shtepi, disa sikur po i ndjek dikush...

Me çka duhet me lidh ti zonjë nëse Jo me fe, kur shpriti është
pjellë e fesë? Ama konstatim: spaska lidhje me fe por me
shpirtërore?


Feja thot se shpirti ekziston, por jo që duket
në këtë botë!
 

Ado

FISEBILIL-LAH
kto fantazmat jon halucinacione tnjerzve qe mendojn qe kan pa diqka te till .. por per mendimin tim ska :D
 

Sefer Daja

drague
Several days ago, I placed an order of War Power levelingin item4u.com. Although I want to have a taste of gaining level one by one, but I am hurry up to experience the high levels, the high standard of equipment. Dancing in the world of Warhammer is one of my dreams. And I know that my dream will come true one day, I would be the king of the Warhammer.I have played the Warhammer less than a year. It shows a vast new land and many new dungeons to the game. A multitude of strange and terrifying creatures inhabit the frozen continent of Northern. The game contains a few of the many new monsters players will encounter as they venture deep into the forgotten lands and desolate wastes of the Lich King's domain. As you see, what a charming subtext, that makes me have the strong decision of ordering the Warhammer Online Power leveling.After no long time Warhammer Power Leveling I would get my account back.A healing Priest may also be able to do a good amount of WoW power leveling in dungeons or in groups, which you may find faster and more efficient than wow powerleveling solo. However, this is completely dependent on the quality of the group ?C WoW leveling up with friends will be fast and fun, while World of Warcraft Power Leveling up with PuGs will be slow and agonizing.

Ke gabu adresen mer Jack.nuk eshte IBAY ketu
 

ana88

vlonjate tipike
kam pare nje emisjon me fantazma por ,nuk besoje se mund te ndodhin ne jeten reale,por e sigurte nuk munde te jeme
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

une them se ekzistojne.
kur vdiq kusherira :(,halla ime e kishte pare(nuk e dinte qe kishte vdekur),por ne fakt s'kishte pare ate,por vetem "hijen" e saj...
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

eksistojne qe cke me te kam pare me syte e mi prandaj ska njeri qe te ma mbushi mendjen mua qe nuk eksistojen fantazma ka
 
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

me fute tmerrin Angel
une i cik i kam frike vete
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

un e kom fiksu me trem vajzat hahahah
 
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Egzistojne nuk e di kte por ndonjehere mendoj qe jane pjelle e mendjes sone...Mendja e njeriut ben cudira pse mos krijoje dhe fantazma...
 

*Linda*

Lost out in the desert
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Besoj qe mund te jete thjeshte krijes e imagjinates tone.

Marre nje shembull ne personale, tezja ime ka humb djalin e vete, kur ai ishte 14 vjec, dhe gjithmone e ka mbajte pike ne zemer kete. Shpesh here duke fole me mua, me thote, kur jam vetem ne shtepi, eci dhe e ndjej sikur ta kem pas, kthehem dhe asgje. Kur shoh ne pasqyre duke menduar mbi ndonje argumenti, duke pyet veten me duket sikur dikush me pergjigjet, sikur kam hijen e tije prane.

Besoj qe kjo mund te ndodh thjeshte nga imagjinata dhe vuajtja e personit. Nga deshira te keshe prane dike qe s'ke, dhe te besosh nje mundesi te tille; bile bile po shihja para ca kohesh nje program te nje kanal ketu italian i cili fliste per fantasmet ne metropolitanen e londres, tregonin qe ca personale te metropolitanes kane len vendin e punes nga besimi i madhe ne keto historia, nga fakti qe ato mbeshtesnin plotesishte qe kishin pare hije te bardha dhe qe ate dite kurre me skane vere kembe ne ate vend.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

kur jam duke par film me fantazma i besoj..
sa mbaron filmi jo me...:D
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

kane thene qe kur nje njeri qe vdes e shpirti i tij nuk gjen qetesi,endet nex boten e te gjalleve...
une besoj ne fantazma,hije apo shpirtra(te keqinj
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

apo te mire)...
jane fenomene paranormale dhe shpesh here fryt i imagjinates...por besoj ne to :D
 

Flavi

Antar Aktiv
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Nuk besoj ne asnje menyre me duket qesharake ....
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

besoj 70% sepse ka fakte per fantazmat
 

super

Antar Aktiv
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Nuk besoj se ekzistojne, mendoj se jane vetem psikologjike
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

nuk e besoje s'kan per te ekzistuar kur....dhe nje emision qe jepet tek tpo chenell jane genjeshtra me bisht
 

DEVIL HAND

Anëtar Aktiv
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=hk-SIkNReck[/ame]

Gjeta ket video ne internet specialistet thon gja qe esht i vertetuar dhe nuk ka dorprishje..

Esht interesant po dhe shokues, me te thon te drejten muve nuk mu duk aq shokues por ja vlen ta shihni....

Esht i perkthyer ne italisht.
 

METi

-=EdoLorEli=-

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

 
Last edited by a moderator:

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
po kam devil hand ktu perpara dhe tashme them se fantazmat eksistojne na tremi
 

Yellow Redhead

angels walk among us
V.I.P
hmm,them se po..ka plot fakte..ktu esht 1 material qe kam lexu para ca kohesh te top channel,kam dhe fotot qe ishin bashk por kam frik ti hap tani :p

Ja prova se fantazmat ekzistojne

Fotoja fituesee konkursit
Askush nuk ka goje te flase para fotos fituese ku ka dale...nje fantazme!

Fotoja e nje burri? me veshje te shkurter, i shfaqur me magji prapa hekurave te nje dritareje ne nje keshtjelle te Skocise, eshte cilesuar si me e mira.

E shkrepur ne maj te vitit te kaluar ne Tantallon Castle, prane Edimburgut, fotoja eshte nje "fakt" per ekzistencen e fantazmave.

Konkursi online u organizua nga profesor Richard Wiseman i Universitetit te Hertfordshire ne kuader te Festivalit Nderkombetar te Shkences ne Edimburg.

Foto me fantazma erdhen nga te kater anet e botes, por 250 mije persona votuan foton me fantazmen ne keshtjellen e Skocise, si me te besueshmen.

"Shume foto ishin pavlere, sepse manipulimi njerezor ishte shume i dukshem, por fakti se shume foto mberriten ne adresen tone, tregon se sa nevoje kane njerezit te besojne ne ekzistencen e fantazmave dhe ketu nuk ben dallim kultura apo kombesia", shpjegon profesor Wiseman per "Times".

Megjithate tre specialiste te ndryshem te photoshop-it konfirmuan se ne foto nuk ka asnje nderhyrje nga dora e njeriut. Pra fotoja eshte e vertete, rrjedhimisht edhe fantazmat ekzistojne?!

Autori i fotos thote se nuk ka kuptuar asgje ne momentin kur ka marre imazhin dhe se ka pare gjithcka vetem pasi ishte kthyer nga ekskursioni.

"E bera foton ne 3 te pasdites dhe nuk vura re asgje te vecante. Vetem kur u ktheva ne shtepi pashe prezencen e fantazmes", tha autori.

Sipas eksperteve te fushes, burri? i fotografuar ne realitet eshte Giacomo V, mbreti skocez, i burgosur ne keshtjellen e Tantallon, ne vitet 1520, ne moshe fare te re, po asnje nuk di te shpjegoje perse kjo fantazme eshte kthyer perseri!

Cmimin e dyte e mori nje tjeter imazh, kur nga nje pasqyre e nje makine bosh, reflektohej fytyra e nje qenieje.
 
Top