• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Besoni se ekzistojne fantazmat ?

bora dr

100%shqiptare
Cfare eshte Fantazma?

:fantazem:fantazem:fantazemShume njerez e kane kete pyetje . Por a ekziston me te vertet ringjallja e shpirtit mbas vdekjes? Thone qe nuk duhet te besosh ne fe qe te shohesh nje ghost. Kaoliket ne pergjithesi besojne se mbas vdekjes shpirti ngjitet lart per te pritur deri ne Diten e Gjykimit te madh. Ghost ( shpirtin e njeriut mbas vdekjes) e kane konsideruar si Shpirt i torturuar. Teoria eshte: shpirti ndjen dicka qe nuk ka mbaruar akoma, ose te shohi femijet te rriten. Cfaredo qe te jete kane ndodhur qe njerezit te ken pasur nje eksperience me "shpirtrat e vdekur" , si duke i shtyre, rrezuar sende perpara tyre etj. Por keta persona sado te mira ose te keqija ti kene pasur keto eksperienca kane kaluar dicka qe s'kane per ta harruar kurre. Imagjinoni se ne cfare gjendje mund te jeni te keni te beni me dike qe nuk e shihni ose nuk i flisni dot , e mbi te gjitha ta prekni?
Shume njerez harojne se keta persona kane qene gjalle dhe kane jeturar nje here.
ka shume emisione televizive per shpirtrat e vdekur. Por nuk dihet nese vertet duhet tu besosh .

Pra a ekziston vertet shpirti mbas vdekjes?na tregoni ngjarje apo ilustrime me foto nga site te ndryshme te internetit rreth ketij fenomeni edhe ne fund besimin tuaj per kete ceshtje nese jeni apo jo skeptik rreth ekzistences se tyre.
 
Last edited:

braziljania

Anëtar i Nderuar
kam pare nje emision gjerman ?x factor' qe tregon per kto fenomenet paranormale.aty ka gjera te verteta e te paverteta......per fantazmat thoshte se ekzistonin dhe e quanin si dicka te vertete.......dhe thoshte se fantazma behen vetem ata shpirtra qe kan lene dicka pezull kur kan qene gjalle!!!!!!!
ku i dihet!!!!!!!!!!!!!*******
 

bora dr

100%shqiptare
edhe top channel edhe explorer japin shpesh emisione em fantazma qe em duken pak te ekzagjeruara mgjt kisha qef te degjoja ndonje histori paksa reale qe keni degjuar nga jeta juaj..po e nis une e para........:)
NE DURRES ANDEJ NGA GOLEMI NES E KENI DEGJUAR PARA 1 MUAJ E CA U RREZUA NJE PUNTOR NE NDERTIM PALLATI EDHE QE NGA AJO DITE ASNJE NJERI SKA GUXIM TE PUNOJ ATY ROJE NATE SEPSE CCDO DARKE KANE DESHMUAR SE DEGJOHEN ULERIMA TE NJE BURRI:(
 

baby-angel

Thpilt
Cfare eshte Fantazma?
Pra a ekziston vertet shpirti mbas vdekjes?na tregoni ngjarje apo ilustrime me foto nga site te ndryshme te internetit rreth ketij fenomeni edhe ne fund besimin tuaj per kete ceshtje nese jeni apo jo skeptik rreth ekzistences se tyre.
Me sa di une ne fene islame shfaqja e "fantazmave" eshte e lidhur me xhindet..(me korigjoni nese e kam gabim :) ), pra nuk pranohet kthimi i shpirtit pas vdekjes dhe te tjerat te lidhura me to.
Personalisht, perderisa besoj ne Zot dhe ne fene e tij , e besoj dhe kete qe thashe siper.
Deri tani ne fakt nuk kam pare asnje fantazem :D, edhe shyqyr se do kisha frike..
 

mirela

DODONA hajmali
Edhe une kam pare nje emision ne tv ku tregohej se ne USA eshte nje hotel , ku naten njerezit shqetesohen nga zhurmat e banoreve te padukshem Dikush i bie harmonikes , dikush kendon nje kenge dikush bertet PO te vesh ne ate hotel sportelisti ta shpjegon kete gje qysh ne fillim , eshte klienti ai qe vendos pasatj nese duhet te fleje ne ate hotel ose jo
Aty ne kohen e luftes civile ka qene spital ushtarak , me sa duket shume shpirtra akoma nuk kane mundur dot te ikin prej aty

Edhe eshte e besueshme pse jo ..........
 

bora dr

100%shqiptare
Edhe une kam pare nje emision ne tv ku tregohej se ne USA eshte nje hotel , ku naten njerezit shqetesohen nga zhurmat e banoreve te padukshem Dikush i bie harmonikes , dikush kendon nje kenge dikush bertet PO te vesh ne ate hotel sportelisti ta shpjegon kete gje qysh ne fillim , eshte klienti ai qe vendos pasatj nese duhet te fleje ne ate hotel ose jo
Aty ne kohen e luftes civile ka qene spital ushtarak , me sa duket shume shpirtra akoma nuk kane mundur dot te ikin prej aty

Edhe eshte e besueshme pse jo ..........
yhy sa emisione ka bo amerikani per fantazmat ndonjher duken edhe bajate dalin po tek e njejta teme qe jan shpirtra qe spo gjen paqe..mendoj se mund te jen edhe histori te shpikura
per biznes televiziv sepse di qe shiten shume shtrenjt keto produksione neper tv.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Fantazma nuk ka ekzistuar, nuk ekziston dhe kurre nuk do te ekzistoje. Kete na e ka mesuar i Derguari yne Muhammedi a.s. !

p.s. Kjo ishte sipas parimeve Islame !
 

bora dr

100%shqiptare
Fantazma nuk ka ekzistuar, nuk ekziston dhe kurre nuk do te ekzistoje. Kete na e ka mesuar i Derguari yne Muhammedi a.s. !

p.s. Kjo ishte sipas parimeve Islame !
edhe une keshtu mendoj pavarsisht se ndonjher behet skeptike kur degjoj deshmi te njerzve........
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Nuk besoj se ekzistojn fantazmat

P.S. i ka pare ndokush fantazmat deri ne ditet e sotme :konfuz:
 

Futbollisti

Antar Aktiv
ka shume qe thone se i kan pare....
Mir e ke ti. Ktu n'Angli para ca vitesh doli nji artikull qe vrau vllai t'motren se iu duk si fantazem qe i ishte drejtu me sopat kur ajo e shkreta kishte tiganin n'dor. Ka plot rob t'shkallum qe menojn se shofin gjona te tilla.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
New Orleans mbahet ndryshe si vendi i fantazmave. Lageshtia e ajrit dhe disa kushte te caktuara atmosferike, bejne qe valet elektromagnetike ne fraksione te sekondes te behen te dukshme. Sipas fizikanteve, pasi trupi vdes, valet elektromagnetike te trupit edhe per disa kohe ruajne formen e trupit ne te cilin jane perplasur.
Sipas fizikanteve keto vale qe behen te dukshme aq rralle, as nuk hane njeri, as nuk te prekin dot...
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Mos e lidhni dhe kete me fene. Une mendoj se fantazma eshte dicka shpirterore dhe psikollogjike. Disa thone qe i ndjejne ne shtepi, disa thone qe i shikojne, ose i prekin. Biles ka edhe nje fe qe u gjet ne Salem ne vitet 1690 ku nje familje erdhi ne kontakt me fantazmat dhe shpirterat e njerezve (qe gjoja kishin vdekur ne ate shtepi vite me pare).

Kam pasur nje mesuese qe ishte shume e lidhur pas ketyre gjerave, dhe sa here shkonte ne varreza filmonte dhe shikonte levizje qe vetem ne kamera duken. Ndersa mua me dukeshin si rreze dielli. Dikur thosha qe ne varreza hidhnin valle fantazmat, por tani kur shkoj nuk i shikoj me. Mbase ngaqe e kam stakuar mendjen qe nuk ka.

Une them se varet nga njeriu dhe si e koncepton ai "nje fantazem". Disa e mendojne si nje hije posht carcafit, disa e mendojne si nje hije ne dhome qe leviz, disa kur bie ndonje gje neper shtepi, disa sikur po i ndjek dikush...
 

bora dr

100%shqiptare
new orleans mbahet ndryshe si vendi i fantazmave. Lageshtia e ajrit dhe disa kushte te caktuara atmosferike, bejne qe valet elektromagnetike ne fraksione te sekondes te behen te dukshme. Sipas fizikanteve, pasi trupi vdes, valet elektromagnetike te trupit edhe per disa kohe ruajne formen e trupit ne te cilin jane perplasur.
Sipas fizikanteve keto vale qe behen te dukshme aq rralle, as nuk hane njeri, as nuk te prekin dot...
ky eshte shpjegimi qe i ka dhene shkenca;)
 

bora dr

100%shqiptare
Uuuu po per ate lojen me alfabet qe ngjall shpirtra e dhe ata ju pergjgiejn pyetjeve qe ve gishtin mbi got keni dejguar????
 

bora dr

100%shqiptare
if we could solve all the mysteries of the Universe, we would be co-equal with God. Every drop of ocean shares its glory but is not the ocean. Mahatma Ghandi
 
Top