• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

as mua me antar te partis komuniste te punes alias partia socialiste e shqiperise
Normale qe po sepse nuk jeni realist ne ato cfare nuk ka bere por thjesht e adhuroni si person,qe do te thot EKSTEMIST.
WTF.!
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Bravo te qofte per kete post!
E ke hallall nje thes me miell ...
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Normale qe po sepse nuk jeni realist ne ato cfare nuk ka bere por thjesht e adhuroni si person,qe do te thot EKSTEMIST.
WTF.!
Une jam realist ju sjeni realist se nuk shifni ne qfare muti jeni kon ne vitin 1991 e ku jeni tash aty o dallimi zoteri WTF
 

Kila

VIP
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Doktorri mund te ike nga poitika por do mbetet ne zemrat e demokrateve dhe ne mendjen e gjithe shqiptareve !
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Doktorri mund te ike nga poitika por do mbetet ne zemrat e demokrateve dhe ne mendjen e gjithe shqiptareve !

As qe nuk dyshoj ne kete nuk pres diqka nga njeriu qe ka akuzu gruan e tij se djalin e ka me babain e tij e jo me te.Vetem kjo tregon se sa nivel te larte kemi kulturen neve
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

paktne ky esht burr shteti pranon humbjen jo si ky psikopat

Ju Shkodranet e treguat vete kete here sa e deshet Saliun duke votuar me shume Ramen.
Keshtu qe foto e komente te tilla jane te kota.
Jo e lagu jo se lagu ...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Mjaft e ka mbajt, ne fillim e ka dashur populli ,por kur fillon te behesh egoist keshtu e peson me largim.:murit:
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Mjaft e ka mbajt, ne fillim e ka dashur populli ,por kur fillon te behesh egoist keshtu e peson me largim.:murit:
Nuk u bo egoist po ky popull duhet me u udheheq me qoban jo me politikan qaty o problemi....U harruan tte mirat qe ju pruni me flasin per gerdec e 21 janar hhahahhahaa keta qe morali i tyre eshte zero ...
Jemi te papare si komb kemi per kryeminister nje njeri qe akuzon se gruaja e tij se ka djalin me te por me babain e ti.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Vota e Popullit flete shume kush ka qene Sali Berisha !
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Vota e Popullit flete shume kush ka qene Sali Berisha !

Mbas 23 vjetve populli votoj kunder berishes edhe po flitka vota e popullit .Keto skan qen zgjethje PD VS PS ka qen si lloj referendumi me hek berishen prej skenes politike.
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Mbas 23 vjetve populli votoj kunder berishes edhe po flitka vota e popullit .Keto skan qen zgjethje PD VS PS ka qen si lloj referendumi me hek berishen prej skenes politike.
Po i Harron 50 % shqiptare te cilet nuk dalin ne zgjedhje ! Ashtu sikur Thaqi i cili eshte Kryeminister i Kosoves me 15 % te votave te Kosovareve , po ashtu edhe Berisha ka qene deri me tani . Po kete here as keta 15% nuk e votuan Berishen ! APO JA VODHEN VOTAT TE MAJTET !!!

Xhebrail te kam pare more vella shume qe je intresuar per Berishen ! Jam shume i bindur se po te ishte ne vend te 50 % e shoqerise shqiptare te cilet jetojne ne varferi te skajshme , bindjet per Berishen do ti kishe nderruar krejtesishte . Por , me siguri , ke kushtet e mira te jeteses , nuk te mungon asgje , pse mos ta lavderojm Berishen athere !

O Xhebrail , Shqiperia dhe Kosova jane vendet me te varfera ne Evrop . Faji i kujt eshte se pari ??? I Sali Berishes dhe i Hashim Thaqit ?-pastaj faji vazhdon deri tek njeriu me i thjeshte , i cili si shkake i votes se tij e ka si shperblim kete varferi dhe kete gjendje shoqerore si eshte tani ne vitin 2013 .
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

O Ceni, varferia qe kaplon popullin tonë eshte faji i kryetareve gjithsesi, por edhe njerezit tanë jane shumë te pritueshëm për te levizur diqka. Shpeshher kam ber pyetjen vetvetiu:

- Cka mendon ky popull pa organizim?

- Cka mendon ky popull pa punë?


 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Po i Harron 50 % shqiptare te cilet nuk dalin ne zgjedhje ! Ashtu sikur Thaqi i cili eshte Kryeminister i Kosoves me 15 % te votave te Kosovareve , po ashtu edhe Berisha ka qene deri me tani . Po kete here as keta 15% nuk e votuan Berishen ! APO JA VODHEN VOTAT TE MAJTET !!!

Xhebrail te kam pare more vella shume qe je intresuar per Berishen ! Jam shume i bindur se po te ishte ne vend te 50 % e shoqerise shqiptare te cilet jetojne ne varferi te skajshme , bindjet per Berishen do ti kishe nderruar krejtesishte . Por , me siguri , ke kushtet e mira te jeteses , nuk te mungon asgje , pse mos ta lavderojm Berishen athere !

O Xhebrail , Shqiperia dhe Kosova jane vendet me te varfera ne Evrop . Faji i kujt eshte se pari ??? I Sali Berishes dhe i Hashim Thaqit ?-pastaj faji vazhdon deri tek njeriu me i thjeshte , i cili si shkake i votes se tij e ka si shperblim kete varferi dhe kete gjendje shoqerore si eshte tani ne vitin 2013 .

Ceni vlla kur ke qene heren e fundit ne shqiperi e pastaj do flasim une sjam i knaqur duke pase parassysh vendin ku na llogaritin standartet vetem te marresh nje vend malor nga zero ta besh me infrastruktur me liberalizim vizash me antarsim ne nato me vend kanditat per ne be ,arestim te 23 bandave qe kan qen kkusht per liberalizim te vizave ,cen kerkush nuk p[yet qfare beri shteti per mua po qfare bera une per shtetin ,sali berisha boll ka pase te rindertoje objektetet e shtetit te thyera ne qdo zgjethje qe kan humb socialistet...
Jan keta te njejti qe kan votu kunder rruges se kombit te ishte e njejta rruge nga greqia nuk do votohej kunder po pse ishte kendej votuan te gjithe e zhagiten por e kreu ,pak te duket ty qe per 3 ore prej peje te shkosh ne tirane kjo nuk eshte diqka qe behet me nje muaj apo me nje mandat ....

Edhe te bejme dallimin mes shqiptareve ne kosove edhe atyre ne shqiperi ,ne kosove populli jan shume me puntore ketu keta shofin enderra me sy hapur preesin qe qeveria teju rregulloj edhe problemet e brendeshme personale e me ato merret njeriu vet...
Nese une rri tere diten skam para smundem te akuzoj kryeministrin po duhet te akuzoj veten qe skam qen i mire ne shkolle qe te kisha 10ta qe universiteti te investonte ne mua e te mos me duhej te sillem ne tregun e punes...
Varferia eshte ne kosove se ne jemi mesuar qe ne kohe te serbit te na qojne pare ata prej perendimi edhe kemi mendiu se gjithmon do te vazhdoj ky avaz ndersa mbas lufte sendet ndryshuan secili duhet te gjeje nje menyre per te jetuar ...Nuk pres qe qeveria te krijoj 200 000 vende pune se ne amerik sjemi ne duhet te mesojme te gjindemi te arsimohemi mas pari e pastaj te gjejme shkakun pse nuk po muj eci para...
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

rendex kastraofat humane nuk duhet perzier me ato politike..
Qdo njeri ka dy ane te medaljes te bardhen edhe te zezen ..Ku ishte shqiperia ne 1991 ku eshte shqiperia sot mund te thuash dallimin ti e veren edhe me qarte seune kete send por mos te kcejme te gjithe ne ate gerdec gerdec gerdec thuajse ka detyruar ndokend me dhune te shkoj atje...
1.Anatarsoj shqiperin ne NATO
2.Liberalizimi i Vizave
3.Marrja e statusit kanditat
4 Eleminimi i 23 bandave qe mundesoj liberalizimin e vizave
5.Infrastriukture me te mire ne krahasim qe ajo qfare ka qen ka qen e mjere
6.Rritjet e pensioneve edhe rrogate mesimedhenesve


Nuk ka pasur vetem ane te zeza se nese eshte keshtu me vjen keq qe gjithe keta shqiptare qe jemi paskemi qen te manipuluar per 23 vjet prej nje njeriu po ketu te shqiptarte ne pergjithesi e mira harrohet e veq e keqja mahet mend...


INTER
Jam dakort me ty por duhet ti shikojem te dyja anet e medaljes Xhebrail jov vec ate pozitiven duhet par dhe anen negative te ktij politikani ..Te mirat sja hodhi posht njeri por ka pas dhe ate anet negative qe shum mir i dim dhe ky ka dal hapur fare ktej lufto bandat e ktej jep urdher per vrasje vet ..Mos ti mohojem kto se jan gjera qe sot cdo shqiptar i di dhe i ka par ...Nuk pretendoj qe ky qe erdhi ne pushtet te ngrej gradacela e te hapi fabrika e vende pune per popullin jo ndoshta me kte mund te jemi dhe me keq por as nuk duhet te harrojem ato qe jan ber per vite me radh jan disa gjera xhebrail je me ecjen e kohes do te behen duam sduam ne do behet qoft rruge apo ndo nje gje tjeter ne sherbim te popullit ...Pastaj nje arsye e kan gjith shqiptaret qe nuk e votuan kte her xhebrail besoj se dhe ti e kupton ..Po kalonte cdo gje ne pronsi te tyre cdo gje po e bente private duke filluar nga plazhet e deri tek instintusionet duke ber ate qe donte vet ....
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Jam dakort me ty por duhet ti shikojem te dyja anet e medaljes Xhebrail jov vec ate pozitiven duhet par dhe anen negative te ktij politikani ..Te mirat sja hodhi posht njeri por ka pas dhe ate anet negative qe shum mir i dim dhe ky ka dal hapur fare ktej lufto bandat e ktej jep urdher per vrasje vet ..Mos ti mohojem kto se jan gjera qe sot cdo shqiptar i di dhe i ka par ...Nuk pretendoj qe ky qe erdhi ne pushtet te ngrej gradacela e te hapi fabrika e vende pune per popullin jo ndoshta me kte mund te jemi dhe me keq por as nuk duhet te harrojem ato qe jan ber per vite me radh jan disa gjera xhebrail je me ecjen e kohes do te behen duam sduam ne do behet qoft rruge apo ndo nje gje tjeter ne sherbim te popullit ...Pastaj nje arsye e kan gjith shqiptaret qe nuk e votuan kte her xhebrail besoj se dhe ti e kupton ..Po kalonte cdo gje ne pronsi te tyre cdo gje po e bente private duke filluar nga plazhet e deri tek instintusionet duke ber ate qe donte vet ....

Une mendoj se vetem nje arsye pse ka se nuk u votu Berisha ,Berisha ne zgjethjet e para si kryeminister ka pas standarte te larta qe i ka vene vetes perpara qe jan kon te pa arritshme siq jan liberalizimi i vizave ,shqiperia ne nato,rruga e kombit, eliminimi i bandave qe mundemi me thon se i kreu mire keq eshte historia qe do gjyjkoj ne mandatin e dyte tani apetitet e shqiptareve ishin rrit edhe me nuk mbushte sy nje rruge apo liberalizimi as nje rritje ekonomike donin diqka shume me teper qe ky nuk kishte mundesi ta jepte sepse eshte shteti qe eshte i formuar ne ate menyre qe nuk na lejon neve te bejme si do vet se nga dikund duhet te mbushet arka e shtetit....
Keshtu qe rritje ekonomike 3% as rritja e pagave te arsimtareve qe dikur ishin ne gjendje te mjere nuk e ndihmoj dot shqiptaret donin sfida te mdhaja edhe ky nuk mund te premtonte diqka qe ne aspektin ekonomik e them si ekonomist nuk ka shanse ta arrise as nje qeveri e botes ate qe ka premtuar edi rama edhe pse une do te doja ta arrinte se fundja keq mire eshte shqiptar edhe ndjehem i nderum kur e shoh shtetin shqiptar qe ecen perpara.
Berisha humbi se nuk premtoi ate qe nuk do te mund te realizonte kurre ,por ajo qe eshte me me rendesi se te gjitha do vleresoja fjaleimet paszgjethore si te edi rames qe skam pas ndonje simpati per te po ama me ate gjest qe beri mbasi fitoj zgjethjet e tregoj se jo qdo gje eshte bardhe e zi edhe pse eshte e lehte te flasesh kur je ne podium te fiuesit si dhe doreheqjen edhe marrjen e gjithe pergjegjesise mbi vete te z.berisha eshte gjest i rralle ne ballkan qe politikanet te bejne te tilla gjestesh ....
Ajo qe nuk kuptoj une eshte njerezit qe urrejne politiken edhe hane me se shumti M,.. kunder Berishes jan ata qe jan jashte shteti e nuk kan lidhje me situaten une jam nga kosova vioj se paku njehere ne muaj ne shqiperi edhe dashte e pa dashte ps verehen ndryshime te mddhaja ka mundur te behet me shume por te akuzosh dikend pse nuk beri shqiperin si londren ose romen jan enderra me sy hap....


Presim qeverin e re ne shtator qe sali berisha do te mbetet figure e shquar ne historin e shqiptareve kete smundet ta mohoj kush .
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

paktne ky esht burr shteti pranon humbjen jo si ky psikopat
Nuk mendoj se eshte e drejte ky krahasim. NESE NE KTO ZGJEDHJE DO KISHTE DIFERENCE SHUME TE VOGEL MES PARTIVE DHE NESE SALA DO ISHTE 10 VJET ME I RI NE MOSHE TE SIGUROJ QE NUK DO JEPTE DOREHEQJE LOL
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

gjith ato pare qe kan harxhu kto te socialistes a thu do mbesi gje per popullin boooooooo
 
Top