• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

WxP

Tech
ga Partia Demokratike mund të largohet kryetari i saj historik, Sali Berisha, të cilën e drejton prej rreth 20 vjetësh (përjashtuar kohën kur ishte President dhe në krye të saj ishte Dritani Shehu).Berisha ndonëse mund të deklaroi largimin nga politika apo vetëm nga drejtimi i PD-së, ai do të vazhdojë të mbajë postin e Kryeministrit deri në formimin e qeverisë së re, që do të bëhet në shtator.Largimi i Berishës mund të bëhet i ditur nga goja e tij në një mbledhje të Kryesisë së PD-së, pas humbjes shkatërruese në zgjedhjet e 23 qershorit. Dorëheqja e mundshme mendohet të ketë qenë edhe objekt i diskutimeve në takimin Berisha-Nishani-Basha.

Shekulli Online
 

Attachments

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

sbesoj se do largohet ka energji akoma
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

RROFT SALI BERISHA -- Shqiptarët donin Shqipërinë ne Nato - Berisha e bëri.
Shqiptarët donin Libralizimin e Vizave - Berisha e bëri.
Shqiptarët donin Infrastrukturë - Berisha e bëri.
Shqiptarët donin më shumë Vënde Pune - Berisha e bëri.
Shqiptarët donin Ujë dhe Drita - Berisha e bëri.
Dhe në fund mori tradhtinë e atyre që ua krijoi të gjitha të mirat në Shqiprinë tonë te bukur.
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

moment historik ai fjalimi i sotem, na theu zemren... :'(
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Moment Historik e vertet per here te pare u pa qka dmth te jesh ddemokrat te respektosh voten e popullit,ndalem vetem imagjinoj po te ishte e kunderta e rezultateve qfare do kishte bere edi rama e ilir meta do mbledhnin njerezit e do sulmonin kryeministrin e pastaj do i quanin deshmore njerezit qe i futen vet ne plumb ,tash si do ta qajne 21 janarin pasi qe berisha nuk eshte me do te shkoje meta do vendos lule te varret e atyre qe deshen te futeshin me force ne kryeministri sbesoj se do kete shqiperia as diplomacia shqiptare ne pergjithesi diplomat edhe njeri te shquar si dr sali berisha...
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Ti i madhi Berisha ke bere aq shume per kete vend qe sa do te largohesh gjithcka qe prekim dhe shikojme na kujton ty...Ti je lideri i ndryshimeve te medha ti je lideri qe na hape me shume dritare per te pare boten...Rroft BERISHA
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Humbje e madhe per shqiperin dhe shqiptaret ! fatkeqsisht e ka marre ne dore ose do ta marre ne dore qeverin nje person qe eshte shum i vogel ne gjdo aspekt per berishen ! por berisha nuk harrohet asnjehere gjdo politikan ben POLITIK ! her mire dhe her keq por berisha ne pergjethsi ka qene mire.
 

cent

...Lontano
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Mos iku Berisha :(
Para se te ikesh dua tet falenderoj per gerdecin.
per 21 janarin.
per vjedhjet e krimin ne mes dites.
flm qe u radhitem te 3 ne bot per kriminalitetin rrugor.
flm per borxhin ku e ke futur shqiperin dhe shpresojm te dalim sa me shpejt.
flm qe me ne fund po iken dhe pushime te mbara me leket tona
Aman re sa keq ju vika se shifnit me sy dita dites sa po rrenohej shqiperia.Shyqyr qe iku thuaj, Shpetuam.Ja ishalla iken dhe Rama dhe jemi Rehat :D
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Mos iku Berisha :(
Para se te ikesh dua tet falenderoj per gerdecin.
per 21 janarin.
per vjedhjet e krimin ne mes dites.
flm qe u radhitem te 3 ne bot per kriminalitetin rrugor.
flm per borxhin ku e ke futur shqiperin dhe shpresojm te dalim sa me shpejt.
flm qe me ne fund po iken dhe pushime te mbara me leket tona
Aman re sa keq ju vika se shifnit me sy dita dites sa po rrenohej shqiperia.Shyqyr qe iku thuaj, Shpetuam.Ja ishalla iken dhe Rama dhe jemi Rehat :D
booo spaske shpirt fare :p ...

Ne fakt cdo gje ka 2 medalje, dhe arritjet apo uljet nuk jane vetem te berishes, por jane te gjithe asaj partie ne pushtet. Por e mira, sado qe te kete patur shume te keqia mbrapa nuk duhet kurre mohuar. Ai kishte arritje ashtu si dhe humbje. Arritjet nuk i beri as per sevapin tone dhe asgje, por ishte detyra e tij, pasi u paguante per ate pune. Nuk mendoj se ne sot duhet te qajme apo te themi se eshte humbje kombetare, boll qajtem per Enverin e kujtuam se do na hante ujku. Keshtu e ka kjo pune, her njeri here tjetri, por problemi eshte se ne mentalitetin shqiptar eshte kaq e veshtire te pranohet ndryshimi sa me ska, madje dhe tani ku ishim vete ne qe zgjodhem kete gje, njerezit shajne akoma, ne vend qe te urojne qe E nesermja u befte me e mire. Normal 30% s'besojne ne permiresim, por duhet te shpresojne pozitivisht perndryshe kot qe jeton ai qe humb shpresen dhe perspektiven e te shikuarit para me pozitivitet!
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Moment Historik e vertet per here te pare u pa qka dmth te jesh ddemokrat te respektosh voten e popullit,ndalem vetem imagjinoj po te ishte e kunderta e rezultateve qfare do kishte bere edi rama e ilir meta do mbledhnin njerezit e do sulmonin kryeministrin e pastaj do i quanin deshmore njerezit qe i futen vet ne plumb ,tash si do ta qajne 21 janarin pasi qe berisha nuk eshte me do te shkoje meta do vendos lule te varret e atyre qe deshen te futeshin me force ne kryeministri sbesoj se do kete shqiperia as diplomacia shqiptare ne pergjithesi diplomat edhe njeri te shquar si dr sali berisha...
fiks keshtu...per here te pare dhe te vetme, sa keq...ai kishte shpresa
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Na i mbaroi dhe facoletat ky tani lol
 

PaTo_MiLaN

Antarë i Respektuar
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

paktne ky esht burr shteti pranon humbjen jo si ky psikopat
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Mos iku Berisha :(
Para se te ikesh dua tet falenderoj per gerdecin.
per 21 janarin.
per vjedhjet e krimin ne mes dites.
flm qe u radhitem te 3 ne bot per kriminalitetin rrugor.
flm per borxhin ku e ke futur shqiperin dhe shpresojm te dalim sa me shpejt.
flm qe me ne fund po iken dhe pushime te mbara me leket tona
Aman re sa keq ju vika se shifnit me sy dita dites sa po rrenohej shqiperia.Shyqyr qe iku thuaj, Shpetuam.Ja ishalla iken dhe Rama dhe jemi Rehat :D

falenderoje per naton
falenderoje edhe liberalizimin e vizave\
falenderoje edhe rritjen e pagave te mesuesve
falenderoje per pluralizmin ne shqiperi
falenderoje edhe per infrastrukturen qe ju solli
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Iku me kohen. Shpresoje qe te mos perziej dorezat ne PD, te ngelet anetare qe ka nje vote, dhe ti lejoje PD te filloj reformimin e saj sepse besoje se eshte i domodoshem.

Sa per te. Besoj se qendroi mjaftueshem me gjthe te mirat dhe te keqijat qe ka secli njeri. Kishte te mira por dhe gabime gje qe besoje se e ardhmja do i deshmoje.

Parapelqeje qe Shqiperia dhe Shqipetaret, te mesohen njehere e perfundimisht qe hierearkia shtetrore te respektohet deri ne momentin qe nuk deshmohetse ka rene ndesh me ligjin. Me kete dua te them se disa pozita institucionale duhet te kene perkujdesje dhe te mos lihen rrugeve. Do ishte e mire kjo per vendin de popullin. Do lehtesonte mundesi per te rinjet.
 
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Une e falenderoj shum per firmat piramidale,fale qeverisjes se tij shqiptaret u bene te njohur ne 97-ten!
leket e emigranteve qe humben ne firmat piramidale qe lejoj sali-sllobodan berisha! meduket se ka nje video ku thote: Une do ju kthej leket 100% kjo ishte burreria e tij fjale fjale!

ps:Ne shqiptaret duam me shum politikanet sesa njeri tjetrin! sme duket se jemi per drejtesi te gjith!
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Berisha dalka nje her ne tv, dhe i lotojen syt e te gjithe ,, ooo fjalim historik oo i madh saliu...Te shikojem kta demokratet e flakt si do ndiheshin nese ndo nje pjestar i tyre do ndodhesh ne ate depo te gerdecit...

Po tju bej nje pyetje sa perinder motra e vllezer kan qar ne vintin97 vitin e katrahures ne shqiperi?? (dhe mos thoni qe ngelem vetem tek kjo se ka akoma me shum por kjo ishte me e madhja dhe falimentimi vendit ton )
Sa femij jetimer ka len ne ngjarjen e Gerdecit?? Mos ti hym me gjat ..

Ndaj sa do demkorat te jesh duhet te pranosh ate qe esht realitet dhe shum mir beri qe iku , biles duhej te kishte ik me para von esht kujtuar dhe jo iku se donte por se humbi se te fitonte pd-ja prap do ta shikonit berishen ju qe qenkeni me shpirt te madh dhe me keqardhje ..Te rrim shtermber e te flasim drejt spo mbroj as ps e as pd por me vjen cudi kur lexoj ne perstatuse keqardhje per kte njeri po ktij a i erdhi keq kur ne gerdec kishte femij minoren qe cmontonin predhat qe ai as ja kish iden se ca kishte ne dor?? Trazirat qe kan ndodh ne shqiperi vrasjet pa fund nga urdhrat e qeveris apo ska gje gjera qe ndodhin ?

P.s..Te gjith kapeni mbas shtrimit te rrugve mbas hyrjes ne BE mbas antarsimit ne Nato .. Po mir ore vllezer e motra te dashura a duhet harruar kto me nje rruge te shtruar qe ben ai ??
 
Last edited:

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

rendex kastraofat humane nuk duhet perzier me ato politike..
Qdo njeri ka dy ane te medaljes te bardhen edhe te zezen ..Ku ishte shqiperia ne 1991 ku eshte shqiperia sot mund te thuash dallimin ti e veren edhe me qarte seune kete send por mos te kcejme te gjithe ne ate gerdec gerdec gerdec thuajse ka detyruar ndokend me dhune te shkoj atje...
1.Anatarsoj shqiperin ne NATO
2.Liberalizimi i Vizave
3.Marrja e statusit kanditat
4 Eleminimi i 23 bandave qe mundesoj liberalizimin e vizave
5.Infrastriukture me te mire ne krahasim qe ajo qfare ka qen ka qen e mjere
6.Rritjet e pensioneve edhe rrogate mesimedhenesve


Nuk ka pasur vetem ane te zeza se nese eshte keshtu me vjen keq qe gjithe keta shqiptare qe jemi paskemi qen te manipuluar per 23 vjet prej nje njeriu po ketu te shqiptarte ne pergjithesi e mira harrohet e veq e keqja mahet mend...


INTER
 
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

paktne ky esht burr shteti pranon humbjen jo si ky psikopat


I NDERUAR parafoles!
Nese mban mir mend ne 2009 si po edhe ne 2011 kishim manipule ne votime dhe kjo gje normale qe duhet thene dhe duke bertitur e fyer nej qeveri te tille!Ndersa kete vit ishin shume te qeta dhe te pastra si zgjedhje dhe me nje fitore te thelle ndaj PS.
Dhe mendoj se ishte gjeja me e mire qe mund te bente Sali Berisha per vendin te hiqte dore sepse populli ka nevoje per nje rilindje dhe per njerez te mire dhe me idealista ne lidhje me politiken Shqiptare!
Ju lutem jeni sa me realiste,kjo na ben te ecim perpara!Ju pershendes te gjitheve!
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Une e falenderoj shum per firmat piramidale,fale qeverisjes se tij shqiptaret u bene te njohur ne 97-ten!
leket e emigranteve qe humben ne firmat piramidale qe lejoj sali-sllobodan berisha! meduket se ka nje video ku thote: Une do ju kthej leket 100% kjo ishte burreria e tij fjale fjale!

ps:Ne shqiptaret duam me shum politikanet sesa njeri tjetrin! sme duket se jemi per drejtesi te gjith!

Me se paku ne firmat piramidale keni pasur te futur ju para sepse edhe po te donit skishit qfare te futnit kan humbur ata qe kan menduar te dhjetefishojne parat e tyre brenda nje viti e ata kan qen shqiptaret ne emiogracion e atyre mire te ju eshte bere sepse ska askund ne bote te fitosh duke ndejt si mendojne shqiptaret keshtu eshte ndeshkuar edhe familja ime me 100 000 marka gjermane po kerkush ska akuzu berishen po axhen tem qe ka mendu me dal ne pension milioner qe as femijet e ti mos te ken nevoj te punojne me....Per veprimet e veta njeriu eshte pergjegjes vet ndersa duhet gjykuar per ate qfare beri per shqiperin prej 1991 deri me 2013 e jo per firmat piramidale sepse kur te dosh me fitu qyl duhesh me pagu edhe koston.
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

I NDERUAR parafoles!
Nese mban mir mend ne 2009 si po edhe ne 2011 kishim manipule ne votime dhe kjo gje normale qe duhet thene dhe duke bertitur e fyer nej qeveri te tille!Ndersa kete vit ishin shume te qeta dhe te pastra si zgjedhje dhe me nje fitore te thelle ndaj PS.
Dhe mendoj se ishte gjeja me e mire qe mund te bente Sali Berisha per vendin te hiqte dore sepse populli ka nevoje per nje rilindje dhe per njerez te mire dhe me idealista ne lidhje me politiken Shqiptare!
Ju lutem jeni sa me realiste,kjo na ben te ecim perpara!

Ju pershendes te gjitheve!

Sarandiot eshte qeky berisha qe ka jep i pari doreheqje nga posti i presidentit pas humbjes se zgjethjeve ,eshte ky qe ne vazhdimesi ka punu per te mire te gjithe shqiptareve ,ka pase gabime qeverisja e tij por do te shifemi per pak e do shofesh se sa i paarriteshem eshte programi i rilindjes duke pase parasysh se tani shqiptaret jan mesu te presin shume nga qeverit e nuk knaqen me pak .

Berisha humbi ne mandatin e trete te vetin radhazi per shkak te standarteve te larta qe i pat vene vetes qe ne krahasim me 4 vjeqarin e pare si qe inkuadrimi i shqiperise ne Nato ,rruga e kombit ,arrestimi i bandave etj ,ne mandatin tjeter punet ne rritjen ekonomike veq 3% edhe pensionet e rrrogat nuk ishin me aq atraktive per shqiptaret sepse ata ishin mesuar qe tani te kishin priteshmeri te larta /.


Met Mira
Shpresoj qe qeveria qe vjen se paku te punoje ne bashkimin e shqiptareve ne nje e te mos kemi ndarje te shqiptareve veri jug se me te vertet kemi dal para botes si te mjere me ato lloj gjestesh.
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Nuk me pelqejne debatet me PD te flakte,klm!
as mua me antar te partis komuniste te punes alias partia socialiste e shqiperise
 
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

as mua me antar te partis komuniste te punes alias partia socialiste e shqiperise
Normale qe po sepse nuk jeni realist ne ato cfare nuk ka bere por thjesht e adhuroni si person,qe do te thot EKSTEMIST.
WTF.!
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Bravo te qofte per kete post!
E ke hallall nje thes me miell ...
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Normale qe po sepse nuk jeni realist ne ato cfare nuk ka bere por thjesht e adhuroni si person,qe do te thot EKSTEMIST.
WTF.!
Une jam realist ju sjeni realist se nuk shifni ne qfare muti jeni kon ne vitin 1991 e ku jeni tash aty o dallimi zoteri WTF
 

Kila

VIP
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Doktorri mund te ike nga poitika por do mbetet ne zemrat e demokrateve dhe ne mendjen e gjithe shqiptareve !
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Doktorri mund te ike nga poitika por do mbetet ne zemrat e demokrateve dhe ne mendjen e gjithe shqiptareve !

As qe nuk dyshoj ne kete nuk pres diqka nga njeriu qe ka akuzu gruan e tij se djalin e ka me babain e tij e jo me te.Vetem kjo tregon se sa nivel te larte kemi kulturen neve
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

paktne ky esht burr shteti pranon humbjen jo si ky psikopat

Ju Shkodranet e treguat vete kete here sa e deshet Saliun duke votuar me shume Ramen.
Keshtu qe foto e komente te tilla jane te kota.
Jo e lagu jo se lagu ...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Mjaft e ka mbajt, ne fillim e ka dashur populli ,por kur fillon te behesh egoist keshtu e peson me largim.:murit:
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Berisha largohet nga politika pas 23 vjetësh?

Mjaft e ka mbajt, ne fillim e ka dashur populli ,por kur fillon te behesh egoist keshtu e peson me largim.:murit:
Nuk u bo egoist po ky popull duhet me u udheheq me qoban jo me politikan qaty o problemi....U harruan tte mirat qe ju pruni me flasin per gerdec e 21 janar hhahahhahaa keta qe morali i tyre eshte zero ...
Jemi te papare si komb kemi per kryeminister nje njeri qe akuzon se gruaja e tij se ka djalin me te por me babain e ti.
 
Top