• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

xxl

IT Professional
TIRANث- Kryeministri, Sali Berisha duke i uruar Presidentit të SHBA-së, Ditën e Pavarësisë, i shkruan edhe për zgjedhjet në Shqipëri duke i cilësuar ato si më të mirat e zhvilluara ndonjëherë përsa u përket standardeve.

"Shqipëria sapo përfundoi, me sukses zgjedhjet e përgjithshme parlamentare, të cilat qenë më të mirat, të realizuara ndonjëherë përsa u përket standardeve. Ato u zhvilluan në një klimë tërësisht të qetë e konstruktive, duke dëshmuar, edhe një herë, se shqiptarët i përkasin denjësisht familjes euroatlantike, të vendeve e popujve të lirë", shkruan Berisha në letrën e tij për Obamën.

Më tej ai angazhohet se qeveria shqiptare do të vazhdojë të bashkëpunojë me administratën Obama, në kuadrin dypalësh, edhe në arenën ndërkombëtare, në të gjitha fushat me interes të ndërsjellë.

******
 

marchigiano

Anëtar i ri
edhe presidenca e radhes se BE i pergjigjet... duke e lene jashte levizjes se lire.... sepse nuk plotesoi standartet... nga levizja e lire perfitojne: serbia, maqedonia dhe mali i zi, me zi se kaq ska ku te shkoj me!
 

TIGRI

Anëtar i ri
edhe presidenca e radhes se BE i pergjigjet... duke e lene jashte levizjes se lire.... sepse nuk plotesoi standartet... nga levizja e lire perfitojne: serbia, maqedonia dhe mali i zi, me zi se kaq ska ku te shkoj me!
sille linkun ku e lexove apo ishe dhe ti ne komision.:espuls::espuls:
 

iLirjam

Antar i fv.al
edhe presidenca e radhes se BE i pergjigjet... duke e lene jashte levizjes se lire.... sepse nuk plotesoi standartet... nga levizja e lire perfitojne: serbia, maqedonia dhe mali i zi, me zi se kaq ska ku te shkoj me!

ato standarte te cilat pretendon ti te arriten,,jan te pa arritshme ne gjith boten,,,

standart ne mynyre e rrjedhes se procesit esht ber,,dhe per kte ska c´far te thoj as amerika dhe as europa,,,kur nje proces me nje vezhgim te till ata nuk e kan patur ndonjeher,,,te shikuar live dhe duke votuar me dekumentat me te reja ne gjith boten,,,me teknologjin me te re te leternjoftimit,,, keto jan standartet qe shteti dhe ligji merr persiper,,dhe ka perdetyr ti reformoj dhe ti bej me te mira rradhen tjeter,,, por qe skishte "standarte" vetem ai qe ja ka inat shqipris mund ta thot kte,,dhe e thot pa vetedije,,apo pa e analizuar mir ceshtjen!!!
 

agrodolce

Anëtar i Respektuar
Po Obama...................cfare pergjigje i ka kthyer?

Po ca kujton ti se do i kthej ndonjeher pergjigje obama saliut mo LOL LOL
Nje person qe i shkruan obames duke i then qe "un kam bere zgjedhje" te mira , te duket normal LOL LOL
Obama e ka nje ne tiran qe e informon per gjithcka e per cdo lloj levizje qe ben qeveria shqipetare , prandaj ska nevoj te lexoje letrat e nje hipokriti qe genjen sa her qe hap gojen ..
Ambasadori amerikan i ka dhen mendimet e tije per zgjedhjet e keshtu esht e kote qe lodhet saliu duke derguar letra
LOL
 

PetritKola

Anëtar Aktiv
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Tirane me 11 Prill, 2010
Deklarate

Me daten 9 Prill, 2010 ne Prage nga SHBA u organizua takimi i 11 shteteve ish komuniste, sot anetare te NATO-s. Ne ate takim ne menyre demostrative ishte perjashtuar qeveria hajdute, antishqiptare e votave te grabitura. Kjo gje u be e mundur nga Partia Shpresa Demokrate dhe partneret e saj nderkombetar me qellim qe ky takim te mos perdorej nga antishqiptaret e emeruar si nje foto-mundesi propagandistike per ti zgjatur jeten veprimtarise antishqiptare ne qeverisje dhe politike.
Partia Shpresa Demokrate ne sherbim te interesave te trojeve dhe kombit shqiptar do te vazhdoje praktiken e saj te izolimit nderkombetar te qeverise, politikaneve dhe individeve te vecante antishqiptar.
Eshte detyra dhe interesi i cdo shqiptari kudo qe ndodhet t'ja shkurtoje ditet qeverise iligjitime dhe parlamentit te votave te grabitura.
Te gjithe se bashku ne sherbim te trojeve dhe kombit shqiptar.

Partia Shpresa Demokrate
partiashpresa@aol.com
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Tirane me 11 Prill, 2010
Deklarate

Me daten 9 Prill, 2010 ne Prage nga SHBA u organizua takimi i 11 shteteve ish komuniste, sot anetare te NATO-s. Ne ate takim ne menyre demostrative ishte perjashtuar qeveria hajdute, antishqiptare e votave te grabitura. Kjo gje u be e mundur nga Partia Shpresa Demokrate dhe partneret e saj nderkombetar me qellim qe ky takim te mos perdorej nga antishqiptaret e emeruar si nje foto-mundesi propagandistike per ti zgjatur jeten veprimtarise antishqiptare ne qeverisje dhe politike.
Partia Shpresa Demokrate ne sherbim te interesave te trojeve dhe kombit shqiptar do te vazhdoje praktiken e saj te izolimit nderkombetar te qeverise, politikaneve dhe individeve te vecante antishqiptar.
Eshte detyra dhe interesi i cdo shqiptari kudo qe ndodhet t'ja shkurtoje ditet qeverise iligjitime dhe parlamentit te votave te grabitura.
Te gjithe se bashku ne sherbim te trojeve dhe kombit shqiptar.

Partia Shpresa Demokrate
partiashpresa@aol.com
Ne kete takim kane marrur pjese vendet e ish bllokut komunist nen sferen e ndikimit te Bashkimit Sovjetik. Shqiperia nuk ka qene pjese e saj. Vendet pjesmarrese kane patur ne qender te takimit bisedat per sigurine e SHBA-ve per ti mbrojtur ato nga sfera e ndikimit te Moskes. Shqiperia ska qene kurre ne nje rrezik te tille. Shqiperia eshte ndare me kohe nga ndikimi i Moskes prandaj edhe nuk eshte ftuar.

Sa lehte eshte te gjykosh dhe sa veshtire eshte te kuptosh.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Tirane me 11 Prill, 2010
Deklarate

Me daten 9 Prill, 2010 ne Prage nga SHBA u organizua takimi i 11 shteteve ish komuniste, sot anetare te NATO-s. Ne ate takim ne menyre demostrative ishte perjashtuar qeveria hajdute, antishqiptare e votave te grabitura. Kjo gje u be e mundur nga Partia Shpresa Demokrate dhe partneret e saj nderkombetar me qellim qe ky takim te mos perdorej nga antishqiptaret e emeruar si nje foto-mundesi propagandistike per ti zgjatur jeten veprimtarise antishqiptare ne qeverisje dhe politike.
Partia Shpresa Demokrate
partiashpresa@aol.com
Dhe kush qenkan partneret nderkombtare te kesaj parties fantome: Bulgaria, Rumania, Cekia, Sllovakia, Polonia, Hungaria.... Keto perbejne partneritet nderkombtare?! O toke hapu, hapu te thafsha, e te hyjme!:gjujpeshk:
 

PetritKola

Anëtar Aktiv
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Ne kete takim kane marrur pjese vendet e ish bllokut komunist nen sferen e ndikimit te Bashkimit Sovjetik. Shqiperia nuk ka qene pjese e saj. Vendet pjesmarrese kane patur ne qender te takimit bisedat per sigurine e SHBA-ve per ti mbrojtur ato nga sfera e ndikimit te Moskes. Shqiperia ska qene kurre ne nje rrezik te tille. Shqiperia eshte ndare me kohe nga ndikimi i Moskes prandaj edhe nuk eshte ftuar.

Sa lehte eshte te gjykosh dhe sa veshtire eshte te kuptosh.
Kroacia nuk ka qene nen sovjetiket, Sllovenia po ashtu.

A po Enveri ishte i Dushan Mugoshes se Serbise, kjo po.

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

Dhe kush qenkan partneret nderkombtare te kesaj parties fantome: Bulgaria, Rumania, Cekia, Sllovakia, Polonia, Hungaria.... Keto perbejne partneritet nderkombtare?! O toke hapu, hapu te thafsha, e te hyjme!:gjujpeshk:
USA eshte partnere. Kush e solli Bushin ne Fushe Kruje ne diten e Lidhjes Shqiptare te Prizrenit?

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

Kur Kryeveteriner Topi vajti ne Gjermani desh dhe Berisha te shkonte, por u ndalua.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Kroacia nuk ka qene nen sovjetiket, Sllovenia po ashtu.

A po Enveri ishte i Dushan Mugoshes se Serbise, kjo po.

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:04 ----------USA eshte partnere. Kush e solli Bushin ne Fushe Kruje ne diten e Lidhjes Shqiptare te Prizrenit?

---------- Post added at 23:07 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

Kur Kryeveteriner Topi vajti ne Gjermani desh dhe Berisha te shkonte, por u ndalua.
Nese nuk e ke ditur Sllovenia, Kroacia, dhe Serbia sihin nje shtet, madje Kroacia dhe Serbia jan i njejti popull por me besime te ndryshme fetare. :ciaoo:

Bushin ne fush kruje e solli garda amerikane se ndryshe nuk vinte fare :gjujpeshk:
 

PetritKola

Anëtar Aktiv
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Nese nuk e ke ditur Sllovenia, Kroacia, dhe Serbia sihin nje shtet, madje Kroacia dhe Serbia jan i njejti popull por me besime te ndryshme fetare. :ciaoo:

Bushin ne fush kruje e solli garda amerikane se ndryshe nuk vinte fare :gjujpeshk:
Ishin afrtificialisht, fallco, kot. Koha e provoi kete.

Po Boshnajket jane serb?

A e dinte garda amerikane diten e Lishjes Shqiptare te Prizrenit apo ishte rastesi?
Perse Bushi ne Fushe Kruje nuk pranoi te shoqerohej nga kryeministri ose presidenti? A ka ndikuar Shpresa Demokrate per kete?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Ishin afrtificialisht, fallco, kot. Koha e provoi kete.

Po Boshnajket jane serb?

A e dinte garda amerikane diten e Lishjes Shqiptare te Prizrenit apo ishte rastesi?
Perse Bushi ne Fushe Kruje nuk pranoi te shoqerohej nga kryeministri ose presidenti? A ka ndikuar Shpresa Demokrate per kete?
Sa dallime kishte gjuha serbe nga ajo kroate apo nuk ishte gjuhe zyrtare e shtetit jugosllav serbokroatishtja qe nuk kishin dallim fare dhe ishte e njejta. Serbet, kroatet dhe boshnjaket kane dallim besimin fetar.

Edhe ne Kosove kur ishte Billi, vizita e pare doli te shetiste vetem, por, jo nga ndikimi i shpreses. Kush eshte kjo Shpresa? E kujt eshte? :gjujpeshk:
 

PetritKola

Anëtar Aktiv
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Pra Boshnjaket jane Serb? Po Malazezet?

Billi? Kur shetiti vetem? Ne cilin vit?

Shpresa Demokrate eshte edhe ne Tirane edhe ne USA... Ajo ka deklaraten origjinale te pavarsise se 1912, kjo tregon dicka... Ne program ligjerisht, te aprovuar ka te miratuar Bashkimin, kjo tregon dicka...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Pra Boshnjaket jane Serb? Po Malazezet?

Billi? Kur shetiti vetem? Ne cilin vit?

Shpresa Demokrate eshte edhe ne Tirane edhe ne USA... Ajo ka deklaraten origjinale te pavarsise se 1912, kjo tregon dicka... Ne program ligjerisht, te aprovuar ka te miratuar Bashkimin, kjo tregon dicka...
Pse sa here ka qene Billi ne Kosove?
Pse keta qenkan hajnat e deklarates se pavaresise se ajo sihte vjedhur kahere!
 

PetritKola

Anëtar Aktiv
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Pse keta qenkan hajnat e deklarates se pavaresise se ajo sihte vjedhur kahere!
Deklaraten e kane ata qe e kishin, ata qe bene Shqiperine e Pavarur. Kush duhet ta kish, Enver Hoxha i Dushan Mugoshes?

---------- Post added at 00:32 ---------- Previous post was at 00:31 ----------

Pse sa here ka qene Billi ne Kosove?
A ishte Billi qytetar i thjesht kur vizitoi Dardanine?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Deklaraten e kane ata qe e kishin, ata qe bene Shqiperine e Pavarur. Kush duhet ta kish, Enver Hoxha i Dushan Mugoshes?

---------- Post added at 00:32 ---------- Previous post was at 00:31 ----------A ishte Billi qytetar i thjesht kur vizitoi Dardanine?
Jo ore jo, larg je!
 

PetritKola

Anëtar Aktiv
Titulli: Berisha i shkruan Obamës: Zhvilluam zgjedhje me standarde

Ka edhe te tjera... qe do te miren vesh kete vit.
 
Top