• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Berisha: Arratisja e të burgosurve produkt i bashkëpunimit të tyre me qeverine

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio


TIRANث- Ish- kryeministri Sali Berisha fajëson qeverinë për arratisjen e 7 të burgosurve nga burgu i sigurisë së lartë në Drenovë. Në një postim në facebook ai shkruan se rendi dhe siguria në rënie të shpejtë.

“Të dashur miq, dje u thye në Drenovë burgu i sigurisë më të lartë dhe 7 të burgosur, shumica me dënim të përjetshëm, të armatosur deri në dhëmbë, u larguan prej tij sikur të ishin në një hotel. Ky akt i pashembullt është produkt i bashkëpunimit të suksesshëm të këtij grupi vrasësish me eksponentë dhe strukturat e reja qeveritare të interesuara apo detyruara për lirimin e tyre. Këtë fakton qartë armatosja e tyre në burgun e sigurisë më të lartë, largimi i tyre pa kurrëfarë rezistence nga rojet e armatosura të rrethimit të burgut.”- shkruan Berisha në facebook.

Më tej ai vazhdon se bandat që ndihmuan me para dhe dhunë ardhjen në pushtet të koalicionit Rama - Meta, tani një nga një kërkojnë shpërblimin e tyre. “Natyrisht ndalimi nga Policia i 4 prej 7 të arratisurve është një akt për tu përshëndetur. Por dalja e ministrit të brendshëm në media, demaskon atë si njeri të kapur dhe angazhuar në betejën e bandave që mbështesin atë me bandat rivale.”- shkruan më tej Berisha.

Sipas ish-kryeministrit në dy muaj përpjekje jo për të siguruar rendin dhe qetësinë por për të shndërruar me shpejtësi Policinë e Shtetit në policinë e Partisë Socialiste, siguria në vend po bie me shpejtësi, vrasjet, eksplozivat, maskat në rrugë, pengmarrjet, trafiqet po rriten me shpejtësi marramëndëse. “Por mjerisht ky është vetëm fillimi i procesit të shndërrimit të vendit në një protektorat krimi me pasoja shumë të rënda për çdo qytetar dhe vendin në tërësi. “- përfundon postimin Berisha.

(a.n/BalkanWeb)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Berisha: Arratisja e të burgosurve produkt i bashkëpunimit të tyre me qeveri

Po kjo dihet deputet kan premtuar lirimin e tyre nqs ato vijn ne Pushtet ;)

Edhe pse Admir Tafili bashk me vellan e Tij Genc Tafili jan viktima te mafies policis Shqiptare.
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Berisha: Arratisja e të burgosurve produkt i bashkëpunimit të tyre me qeveri

Po kjo dihet deputet kan premtuar lirimin e tyre nqs ato vijn ne Pushtet ;)

Edhe pse Admir Tafili bashk me vellan e Tij Genc Tafili jan viktima te mafies policis Shqiptare.
Dhe ato t'rendomtit qe kan vra me thike komshiun se i kishte marr 2 dru jan liru se kan lidhje me Deputete?!

Te gjithe te denuarit jan kryesisht per vrasje,dhe skan asnje lidhje me Pushtetin,nese do kishin do e kishin zvarrit Procesin gjyqesor si Dajti... po t'e ishin aq "T'fuqishem" do kishin kalu kufirin e do ishin fut ne Shkoder,do ishin te Colosseo t'u darku me Tomin e shok. Po skan lidhje!

Duhet me e pyt Berishen kush ja dha lejen Admir Tafilit ne 2010 e vrau 2 njerz fal asaj leje! A dha njeri doreheqje? Per sy e faqe t'e pakten ta kishte bo ai shtatlarti qe ishte Minister Drejtsie e del na trego sistemin e burgjeve Shqiptare.
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Berisha: Arratisja e të burgosurve produkt i bashkëpunimit të tyre me qeveri

Berisha...i pa zevendesueshme sidomos nga nje bojaxhi
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Berisha: Arratisja e të burgosurve produkt i bashkëpunimit të tyre me qeveri

Dhe ato t'rendomtit qe kan vra me thike komshiun se i kishte marr 2 dru jan liru se kan lidhje me Deputete?!

Te gjithe te denuarit jan kryesisht per vrasje,dhe skan asnje lidhje me Pushtetin,nese do kishin do e kishin zvarrit Procesin gjyqesor si Dajti... po t'e ishin aq "T'fuqishem" do kishin kalu kufirin e do ishin fut ne Shkoder,do ishin te Colosseo t'u darku me Tomin e shok. Po skan lidhje!

Duhet me e pyt Berishen kush ja dha lejen Admir Tafilit ne 2010 e vrau 2 njerz fal asaj leje! A dha njeri doreheqje? Per sy e faqe t'e pakten ta kishte bo ai shtatlarti qe ishte Minister Drejtsie e del na trego sistemin e burgjeve Shqiptare.
Bomba po te flas me fakte,deputet e Lsi ne Shkoder ka ba kto premtime qe sot jan ne qeveri.
Vrasja e dy vellezerve ishte hakmarrje,mos harro se di cila do ishte sjellja e nje individi mbas gjith asaj qe ke kalu,te vrasin baben ne oborr ndodhesh ne burg bashk me vllan i denuar nga 25 vjet burg pa ba asgja,ke grat ne shpi me femij nanen pa asnje ndihm ekonomike.Dhe pse ??? sepse nje person donte jasht loje te ndjerin Arben Zyliftarin ;)
 
Top