Bella

E di qe sme degjon e di ...
nuk e perjeton as kete kohe te marre .
Jasht cdo frike e makthi je prehur qete ne qiell.
Mes engjejsh qe ste gjykuan por prane te moren pergjithmon.
Sjemi takuar kurre... e pra ti e dije me mire qe sjetojm pergjithmone.
Akoma tingllon ajo e qeshura jote qe une degjoja nga tastjera e computerit tend.
Mbase krejt tjeter ce ke pasur realisht.
Por ne veshet e mi tingellonte e kristalt.. rrembyeshem dhe koket.
Po ... e di e dashur ... me mungoje edhe kur ste kisha njohur... kur shpirtin tend se kisha pare me pare.
Me mungoje ather kur ste njihja dhe cuditshem me mungon tani.

Me kishin ngel ca fjale pa ti then ..
Bella.
 

Desa

Felix Culpa
S/M
E dashur @Endrra
Është për t’u admiruar mënyra se si ti me ndjenja të shprehura përmes tastierës, fal përjetshmërinë.
Engjujt jetojnë edhe në tokë. ?
 

Monique

With or Without u
E di qe sme degjon e di ...
nuk e perjeton as kete kohe te marre .
Jasht cdo frike e makthi je prehur qete ne qiell.
Mes engjejsh qe ste gjykuan por prane te moren pergjithmon.
Sjemi takuar kurre... e pra ti e dije me mire qe sjetojm pergjithmone.
Akoma tingllon ajo e qeshura jote qe une degjoja nga tastjera e computerit tend.
Mbase krejt tjeter ce ke pasur realisht.
Por ne veshet e mi tingellonte e kristalt.. rrembyeshem dhe koket.
Po ... e di e dashur ... me mungoje edhe kur ste kisha njohur... kur shpirtin tend se kisha pare me pare.
Me mungoje ather kur ste njihja dhe cuditshem me mungon tani.

Me kishin ngel ca fjale pa ti then ..
Bella.
Eshte nje teme diku qe u hap ne kohen kur e morem vesh historine.
E dhimshme por kjo na ben te kuptojme se jeni njerezor dhe te perkohshem ne kete jete.
Ajo cfare dua te kujtoj nga personazhi @bella eshte natyra e saj pa komplekse edhe pse shume here e anatemuar , e perqeshur apo e sulmuar. Ndoshta Bella ishte me e verteta se kushdo nga ne ktu!
Nese ne momente te caktuara mundohemi ti kurojme germat , ajo ishte teper e drejteperdrejte dhe nuk bente kompromis me mendimet e saja.
Edhe pse personalisht nuk jam perplasur me te , ka patur momente ku e quaja abstrakte menyren si konceptonte....
Bella qofsh e rrethuar nga engjejt edhe pse engjejt e vertet i le ne toke.....:(
 

Endrra

VIP
V.I.P
Bella ishte njeriu... Se sdua ta percaktoj nga gjinia... njeriu qe ishte zhveshur nga kjo Bote e rreme..... Ajo jetoi cdo moment.. ne cdo fraze
Pa limituar njeri ,,, mendime apo ndjenja...
E kishte kuptuar jeten...
Flm qe me lexoni dhe mendimet vleresuese vajza .
E ndjeva i shkruajta... pa dashur ti prish qetesine ......
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Nuk kam fjale.

Sot po e marr vesh per her te par. Nk guxojn gishtat te shkruajn me teper.

Jo me larg se pardje, po shikoja komentet ne profilin tim dhe te kam kujtuar, pa kuptuar qe po i sillja vetes nje lajm si ky.

Jet e poshter.
 
E di qe sme degjon e di ...
nuk e perjeton as kete kohe te marre .
Jasht cdo frike e makthi je prehur qete ne qiell.
Mes engjejsh qe ste gjykuan por prane te moren pergjithmon.
Sjemi takuar kurre... e pra ti e dije me mire qe sjetojm pergjithmone.
Akoma tingllon ajo e qeshura jote qe une degjoja nga tastjera e computerit tend.
Mbase krejt tjeter ce ke pasur realisht.
Por ne veshet e mi tingellonte e kristalt.. rrembyeshem dhe koket.
Po ... e di e dashur ... me mungoje edhe kur ste kisha njohur... kur shpirtin tend se kisha pare me pare.
Me mungoje ather kur ste njihja dhe cuditshem me mungon tani.

Me kishin ngel ca fjale pa ti then ..
Bella.

Bella e embel dhe e qeshur qe nuk kishte qejfmbetje me askend

Dhe Zoti zgjedh!

RIP Belle
 

Monique

With or Without u
Ca ka ndodh me kte vajzen, vertet ka vdek? Per cfare shkaqesh?
E mbaj mend ne 2015 kur fillova te shkruaj ktu dhe ishte personi me shpirtin me t'lire dhe pa kurrfar kompleksi qe kam pare ne virtualitet.

U prehte ne paqe ☹
Po, per te gjallet nuk na bie mendja sa jane gjalle...kur largohen nga kjo jete i kujtojme..
Eshte ne natyren njerezore kjo
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Duajini, respektojini dhe trajtojini mire njerezit kur jane gjalle, se kur s’jane me nuk ju degjojne. Mbaj mend qe disa individ ktu ne forum e ofendonin pa te keq kur postonte disa foto te sajat.
U prehte ne paqe! ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cdo fjale eshte e tepert per te. Ska dite te hidherohet me aske, ska mbajte inat. E kam pasur edhe ne facebook e kam komunikuar me te deri vone, me fjale tjera para se te nderronte jete. E shihja qe nuk poston me as ne forum as askund, mora vesh nga tjeter kush krejt. ZOTI e meshirofte
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Un me bellen kam pas plot perplasje... por per budalliqe. Ishte dicka qe beja me pothuajse te gjith ketu brenda sepse o do dali e imja o qaj e plas ? kishim ngjashmeri ne ca gjera dhe pse isha kalamo...
Kur u ktheva, isha gati ti shkruja dhe ti thoja "heeeyyy ku je se na ka marr malli"
E kerkova
Kerkova komentet
E therrita por heshtje
Deri sa dikush me dha lajmin qe akoma sot me ngec ne fyt kur me shkon ne mendje.
Jemi vertet asgje ne ket bot ?
 

Peperina

Larg shume larg
Mu rrenqeth mishi ....kjo po qe Eshte dhimbje
Un nuk e njoh é skam iden kush qenka po meqe Eshte nje person qe ka len gjurme é mbahet per shpirt positiv me vika shume keq ..po Zoti di ke merr .
Te kuptohemi dhe nje qe me mallkon ( un e fal ) e dhimbja prap do ishte.
Ndaj mos prishni zemer e mos paragjykoni askend se sot jemi neser ngel vetem gjurme .
Pastroni shpirtin ne radhe Te pare per veten tuaj ( perfshi mua ) sepse jemi nje familje ktu .

R.i.P bella
 

Darius

DENY IGNORANCE
Mund te kujtoj shume gjera pasi e kam njohur shume edhe flisnim shume edhe jashte forumit.

Dua ta kujtoj gjithmone te qeshur, e hapur ne mendime, pasi ajo e dashuronte shume jeten, edhe pse nuk i kishte dhuruar ate qe ajo deshironte.

Te pershendes e dashur ?? ??
 

Arditi0007

Love&Love
@bell
Un me bellen kam pas plot perplasje... por per budalliqe. Ishte dicka qe beja me pothuajse te gjith ketu brenda sepse o do dali e imja o qaj e plas ? kishim ngjashmeri ne ca gjera dhe pse isha kalamo...
Kur u ktheva, isha gati ti shkruja dhe ti thoja "heeeyyy ku je se na ka marr malli"
E kerkova
Kerkova komentet
E therrita por heshtje
Deri sa dikush me dha lajmin qe akoma sot me ngec ne fyt kur me shkon ne mendje.
Jemi vertet asgje ne ket bot ?

Gjera qe ndodhin keto. Besoj se ketu jemi per t'i ndare mendimet tona nga me te ndryshmet me njeri-tjetrin. Jo çdonjeri pelqen ça shkruajme, madje as duhet shkruar me paramendimin t'u pelqeje tjereve, ngaqe atehere nuk jemi ne por ata qe duan te jemi.

Per fund, Zoti e paste meshiruar. Tek eshte hapur i teme veçanerisht per te, duhet te kete qene i goce e dashur.

@BlackPantera ndjese qe te citova komentin. Keto qe shkrova nuk eshte pse te njoh ty apo se e njihja te ndjeren, por per faktin pse mua me vret ndergjegjja per i rast te ngjashem ne te kaluaren.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Me pushtoj nje trishtim oh zot .
@Endrra
Plus bella cosa non ce ?! Si si ajo Eshte e do mbetet ktu mes nesh ! ?

Sinqerisht ... nuk e prisja kete reagim... mendova per momentin vetem per vete... shpreha ate cka ndjeva per momentin,,,pa dashur tju afrohem kaq shume afer zemres...
Por asgje nuk ndodh pa nje arsye... rastesisht kam ndeshur ne kete forum njerez te vyer... qe ishin per mua aty kur kisha nevoj.. qe me lexuan pa patur nevoj te shprehem ...
Nder to ishte Bella...
Eshte momenti ti kthej dicka kesaj bote virtuale.
Qofte kjo duke e perjetsuar me ca emocjone modeste kundrejt kesaj gruaje/ nene, te brishte ne trup por me nje qenje gjigande !
Ju flm qe jam pjese e juaja!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Me 21 prill kishte ditelindjen.
Ajo ishte 18 vjece, 25, 35, 45 e 50 munde t'i thoje, por ajo gjithnje paraqitej e fresket dhe e re porsi vesë mengjesi.

Ishte shok.
 

Peperina

Larg shume larg
Kush vdiq ?

Amara nuk njihemi Po me aq sa te lexoj je e kendshme e gazmore.
Me gjithe kte te fundit qe Sapo Thashe un te keshilloj te respektsh personin ne fjale .
Battutat thèm se nuk zen vend ne teme.
Por meqe mu drejtove Ndoshta jo me djallezi po Te them kjo vajze @bella e cila po flasim ka vdekur e ka qen ne kte forum .
Kaq mjafton besoj .
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Ne fakt kjo vajza ishte anetare e forumit vite te tera dhe kam pershtypjen se te gjithe ata qe po shkruajne kame ndare per shume vite gjera te bukura me te ashtu sic ndajme edhe ne sot (jo te gjithe). Poashtu kam pershtypjen se nje pjese e madhe e atyre qe po shkruajne e kane njohur mire dhe e kan respektuar ne maksimum. Tani a kishte Bella te meta. Si te gjithe ne. Por ishte e vecante. Se paku per mua.
 
Last edited by a moderator:

Endrra

VIP
V.I.P
E dashur ,,, asgje nuk eshte mjaftueshem edhe pertej vdekjes .. edhe respekti edhe dashuria... pikerisht nje njeri si ajo eshte inspirim per ju brezat e rinj!
 
Last edited by a moderator:

Hera

Banned
E di qe sme degjon e di ...
nuk e perjeton as kete kohe te marre .
Jasht cdo frike e makthi je prehur qete ne qiell.
Mes engjejsh qe ste gjykuan por prane te moren pergjithmon.
Sjemi takuar kurre... e pra ti e dije me mire qe sjetojm pergjithmone.
Akoma tingllon ajo e qeshura jote qe une degjoja nga tastjera e computerit tend.
Mbase krejt tjeter ce ke pasur realisht.
Por ne veshet e mi tingellonte e kristalt.. rrembyeshem dhe koket.
Po ... e di e dashur ... me mungoje edhe kur ste kisha njohur... kur shpirtin tend se kisha pare me pare.
Me mungoje ather kur ste njihja dhe cuditshem me mungon tani.

Me kishin ngel ca fjale pa ti then ..
Bella.

Jam shume e re ne kete forum qe te them qe e njoh ....por mendoj perderisa ka qene anetare e ketij forumi duhet te kete rrespektin e te gjitheve ne ....fjalet e shumta jane fukarallek thone ....nje shprehje kam

Qofte e lehte toka qe e mbulon ?
 

Endrra

VIP
V.I.P
nese me lejoni .. sipas etikes ne ksi rastesh jepen mendimet dhe ndjenjat kundrejt nje personi jo kundrejt nje procesi jetesor sic eshte lindja dhe vdekja..apo kritika apo vlera e mos vlera...per respektin ndaj asaj qe i kushtova pak rrjeshta se ashtu e ndjeva.
Ju lutem mos e ktheni ne nje gjygj .. besoj se per secilin ka vend ne kete bote.
peace and love
 
Top