• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bayer Leverkusen

Smirnoff

Anëtar i Nderuar
Leverkuseni mposht Verderin, 1-0

Mbrojtësi çek, Kadlec, i jep fitoren “aspirinave” në fundin e ndeshjes me Bremenin e Tomas Shaf

Leverkuseni ka arritur të marrë tri pikët e para të këtij sezoni duke mundur në shtëpi 1-0 skuadrën e Verder Bremenit. Portieri më i ri i Leverkusenit, i huazuar nga Shtutgarti, Bernd Leno, zhvilloi një ndeshje fantastike duke ua mohuar miqve mundësinë për gol. Leverkuseni do të priste minutën e 86’ për të kaluar në avantazh teksa ka qenë Mikal Kadlec ai që ka shënuar duke i dhuruar fitoren e parë skuadrës së Robin Dut.

Në pjesën e parë Leverkuseni luajti më mire, por edhe Verder Bremen u shfaq rrezikshëm përmes një rasti të humbur nga Lenart Taj. Në minutën e 36’, 19-vjeçari pati mundësinë për të shënuar por gjuajtja e tij nuk përfundoi në kuadrat. Ndërkohë edhe Leverkuseni shpërdoroi raste pa fund.

Në minutën e 13’ Renato Augusto godet fort në portë, por topi pritet nga Tim Vise, i cili i mohoi disa mundësi për shënim edhe Stefan Kiesling. Në pjesën e dytë ishte Andre Shurle ai që i dha më shumë ritëm lojës së vendasve. Talenti 20-vjeçar i kombëtares gjermane rrezikoi seriozisht portën e Verderit në minutën e 65’, por pa mundur të shënojë.

Katër minuta para mbylljes së takimit, Kadlec shënon dhe golin e avantazhit. اeku kësaj radhe u tregua i saktë me gjuajtjen e tij. Edhe Eren Derdiok pati mundësi ta dyfishonte rezultatin në minutat shtesë, por topi i tij u prit nga Vise. Leverkusen ka tri pikë po aq sa dhe Verderi që ka shënuar një gol më tepër.

K’lautern 1-1 Augsburg: Kaizerslauten arriti të marrë një barazim 1-1 në shtëpi ndaj Augsburgut falë golit të sulmuesi izraelit, Itai Shehter, i cili realizoi 10 minuta para përfundimit të kohës së rregullt duke neutralizuar avantazhin e miqve. Augsburgu kaloi i pari në avantazh në minutën e nëntë përmes golit të Molders, i cili mori një pasim nga Daniel Banier pas një përgjumjeje të mbrojtësit brazilian Rodnei.

Në këtë mënyrë Molders regjistroi dhe golin e tij të tretë në këtë sezon. Ai do të rrezikonte sërish në minutat e fundit të takimit, por ishte një ndërhyrje e Kevin Bukurosh ajo që i hoqi mundësinë për shënim. Augsburgu ndodhet në kuotën e dy pikëve ndërsa Kaiserslautern ka shijuar pikën e parë.Hasan Salihamixhiç

As Bajerni nuk e di se si fitoi ndaj nesh

Mesfushori më i ri i Volfsburgut, Hasan Salihamixhiç, është shprehur i zhgënjyer për humbjen që skuadra e tij pësoi pasditen e së shtunës në ndeshjen kundër Bajernit të Mynihut. Vendasit pësuan një gol të realizuar nga Luis Gustavo në minutat shtesë të takimit prandaj kjo e ka mërzitur edhe më shumë ish-mesfushorin e Juves: “Jam jashtëzakonisht i zemëruar.

Ne luajtëm mirë dhe shënuam një gol të rregullt, por gjyqtari e anulloi dhe fitorja i shkoi Bajernit, të cilët as vetë s’ishin të bindur për mënyrën se si fituan, – ka thënë Salihamixhiç për faqen zyrtare të klubit. – Mendoj se e kontrolluam mirë pjesën e parë. Duhet ta kishim zotëruar më tepër topin, çka mund të na lejonte të fitonim më shumë hapësira, edhe pse asnjëherë s’është e lehtë kur luan ndaj Bajernit.

Mendoj se rezultati më i drejtë do të ishte barazimi”. Volfsburgu për momentin renditet në vendin e pestë të klasifikimit teksa ka marrë tri pikë në dy ndeshje të luajtura, po aq sa dhe Bajerni i Mynihut që në takimin e parë u mund në shtëpi nga Mynshengladbah.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: Bayer Leverkusen

Kam pershtypjen se hapja e temave te vecanta per secilin ekip eshte pak e tepert. Do ishte me e rruges qe informacionet mbi kampionatin Gjerman te gjitha te postoheshin nen nje teme te vecante per kete kampionat. :biciklete:
 
Top