Basha me të rinjtë në Korçë: 10 mijë stazhe pune në vit, me pagë

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
18/06/2017

[video=youtube;U-jnfUzCDKc]https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=U-jnfUzCDKc[/video]

Premtimet e pambajtura të kryeministrit Rama, gjatë mandatit të tij të parë qeverisës ishin kryefjala e Lulzim Bashës gjatë takimit në Korçë me studentë dhe të rinj, që sipas tij nuk kishin asnjë të ardhme, pasi janë lënë pa punë.

Basha foli për rritjen dhe jo uljen e taksave, por dhe për çmimet e energjisë dhe naftës.

“Katër vite kanë kaluar qëkur Edi Rama premtoi 300 mijë vende pune. Premtoi uljen e taksave për 97% të shqiptarëve. Premtoi uljen e çmimit të energjisë, naftës dhe subvencionet për fermerët. Premtoi kushte më të mira dhe tarifa më të ulëta për studentët. Kjo janë të vërtetat tuaja, të vërtetat e çdo shqiptari. Ekonomia është në një gropë totale”, u shpreh Basha.

Basha u sqaroi të rinjve korçarë, se programi i tij qeverisës, përveç uljes së taksave kishte edhe një prioritet që lidhet me stazhin e studentëve, që përveç rritjes profesionale do shoqërohet edhe me një pagesë.

“Më 25 qershor nisim planin për uljen e taksave që do të rrisë punësimin. Do të rrisë mundësinë për zhvillim ekonomik. Sëbashku me komponentë të tjerë të këtij plani që do të funksionojnë të gjithë bashkë. I tillë është edhe plani për stazhet e punës. 10 mijë stazhe pune në vit, një vjeçare të paguara me 200 mijë lekë të vjetra çdo muaj për çdo të ri që aplikon dhe fiton një stazh pune , i cili do të jetë në bazë të meritës dhe rezultateve në Universitet”, tha Basha.

/ Top Channel
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
-Shikoni nga minuta 0:20 deri 1:00

Zoti Lulezim Basha, po ju pergjigjem si SHQIPTAR dhe vetem si SHQIPTAR:

Jemi ne vitin 2017 ndersa Ju numeroni "4 vite"!

-Jane afer 600 vite qe nga koha e Skenderbeut, e jo 4 vite!

-Jane afer 100 vite qe nga koha Pavaresise dhe Copetimit te Shqiperise, e jo 4 vite!

(Ju, Lulezim Basha, deshironi te ZEVENDESONI apo te beni shuuurren?!)


-Shikoni nga minuta 1:36 deri 1:56

Zoti Lulezim Basha, po ju pergjigjem si SHQIPTAR dhe vetem si SHQIPTAR:

Jemi ne vitin 2017 ndersa Ju numeroni "10 mij vende pune ne vit"!

-Jane mbi 30 milione SHQIPTARE...

...ndersa ju po tallni byyythen, o Zoti Lulezim Basha!---Keni ndonje legen tjeter te votojme?!
 

Monique

With or Without u
Tallet me siguri sepse keto fonde nga do i nxjerri?
Nese mendon te detyroj privatin mos harroj se nuk mund te mbuloj cdo fushe, pasi nuk ka kaq shume kompani te shtrira ne treg.
Ne shtet ok mundet por nga buxheti i kujt ministrie do dalin?
 
Top