• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Basha, me të rinjtë e Kukësit: Qeveria nuk e ka prioritet punësimin tuaj

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL


Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, bashkëbisedoi me të rinjtë e qytetit të Kukësit, të cilët e kanë njohur me shqetësimet e tyre që nga punësimi, taksat e larta që po falimentojnë bizneset dhe mungesa e shpresës se gjërat do të bëhen më mirë.

Shumë familje, theksuan të rinjtë, kanë marrë rrugët e emigrimit dhe të tjera janë gati për t'u nisur, duke marrë madje para dhe borxh për biletat e avionit. E vetmja gjë që ofrohet nga qeveria në Kukës, sipas të rinjve, është dhuna policore dhe burgu.

Nga ana e tij, kreu i demokratëve theksoi se kjo situatë nuk ka asnjë zgjidhje nga dyshja Rama-Meta, pasi për ata punësimi nuk është prioritet.

“Ata merren ditë për ditë me opozitën, sepse nuk kanë çfarë të thonë. Sepse premtuan 300 mijë vende pune dhe nuk hapën asnjë vend pune, sepse premtuan shëndetësi falas dhe e kanë katandisur ne ditën e saj më të zezë. Ne u ofruam mundësinë në Parlament, duke ofruar amendamentet tona për heqjen e taksave, për uljen e taksave për bizneset që të krijonin më shumë vende pune, por ata nuk i pranuan, i shkelën, i hodhën poshtë. Ai nuk ka ofertë, ai nuk ka zgjidhje, sepse për të punësimi juaj nuk është prioritet. Ka dy vjet që e ka provuar. Për mua, punësimi i shqiptarëve, punësimi i të rinjve është prioriteti numër një”, deklaroi Basha.

Basha, duke iu referuar rastit të dhunës policore në Kukës, kur qytetarët po protestonin për energjinë elektrike, tha se kjo mazhorancë nuk ka mbajtur asnjë premtim dhe sot u ofron qytetarëve vetëm dhunë dhe mjerim. Ai nënvizoi se platforma e Partisë Demokratike parashikon ulje të çmimit të energjisë dhe falje të kamatë-vonesave.

“Me votën për Partinë Demokratike, më 21 Qershor ju do të votoni për alternativën tonë, për uljen me 25% të çmimit të energjisë dhe faljen e gjithë kamatë-vonesave anembanë Shqipërisë, për të mbajtur hapur të gjitha universitetet publike dhe filialet e tyre nga Kukësi, Peshkopia e kudo në Shqipëri dhe për të ulur tarifat studentore në nivelin e mëparshëm”, tha Basha.

/ Top Channel
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Basha, me të rinjtë e Kukësit: Qeveria nuk e ka prioritet punësimin tuaj

Po mir o legen kur ishe vet ne qeveri pèse si ule taksat bashk me Berishen që te krijonit me shum vende pune ?? Kur jeni ne opozit e shqyeni bycen mir si ju dhe kta që jan sot ne qeveri kshuqe sjeni as me pak as me shum sesa disa putanela që cirreni per post qeveritar dhe kusuret mbien mbi popullin ....
 

Aver

VIP
Titulli: Basha, me të rinjtë e Kukësit: Qeveria nuk e ka prioritet punësimin tuaj

Pse klikova. Pseee!!!
 
Top