• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Barcoleta te ndryshme

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Eh, bionde

Biondja: (Fillon të bërtasë) e preva gishtin me thikë!
Zeshkania: Si e preve?!
Biondja: Ja kështu... (e pret edhe gishtin tjetër).


Dikur dhe tash

Kur e kisha të dashur, më thoshte: Zhvishu, kemi edhe 20 minuta derisa të kthehet bashkëbanuesja!
Tash që e kam grua, më thotë: Zhvishu, mi jep të gjitha rrobat me ngjyra t’i fus në lavatriçe!
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Ishte njeher Klau92 me makine duke ecur ne autostrade dhe rruges sheh qe i kishte rene pak njera nga gomat e pasme . Del Klau92 nga makina dhe merr mekanikun ne tel dhe i thote : me eshte shfryre goma e makines ,,,,, po te eshte shfryre shum ?-e pyeti mekaniku ... Jo , jo i thote Klau92 , vetem tek pjesa qe kap ne tokë eshte shfryre . hahahahahahah
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Sqarim

Djali: Babi, cili është dallimi ndërmjet fjalëve ‘pa para’ dhe ‘badihava’?
Babai: ثshtë e thjeshtë. Për shembull, ti e ke kryer shkollën e mesme pa para, por ke shkuar atje badihava...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Kujtimi i hidhur

Burri i thotë gruas:

- Kurrë nuk do ta harroj momentin kur jemi takuar! Por, asnjëherë nuk do të ndalem së përpjekuri!


Komplimenti

Gruaja: Zemër më thuaj diçka që të ndihem si femër.
Burri: Në rregull. Nuk je parkuar si duhet...


Kur gratë flasin më pak

Në cilin muaj gratë flasin më pak?
Në shkurt.
E pse?
Sepse i ka vetëm 28 ditë.


Sa herë më ke tradhtuar?

Një çift ka aplikuar për divorc.

Burri: Më trego tash, sa herë më ke tradhtuar?
Gruaja:...
Burri: Ma thuaj se dua ta di!
Gruaja:...
Burri: Më trego!
Gruaja: Prit, a nuk po e sheh se jam duke numëruar...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Një shef si ky

- Përshëndetje shef! Nesër nuk mund të vij në punë, sepse nga shiu i madh ka pasur përmbytje dhe lumi e ka marr urën.
Shefi ia kthen:
- Në aplikacionin për punë e ke shkruar se e ke hobi notin. Shihemi në zyrë në ora 7.


Te psikiatri
- Doktor jeni shumë i paqartë. Njëherë më thoni të jem ai që jam, kurse pastaj më thoni se nuk mund të jem Spidermani dhe se më duhet t’i pi barnat...


Valentini
A e feston Shën Valentinin?
Jo, unë jam shqiptar, e festoj 28 Nëntorin!
E ti?
Jo, as unë s’kam femër...
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nje polic hyri ne nje dyqan syzesh dhe i thote shitses qe po kerkonte nje pale syze speciale. Zonja i thote qe mqs qenke polic kam nje pale syze me te cilet mund te shohesh njerzit lakuriq fare, nqs dikush mbane nje arme apo thike te fshehur nen rroba.
Shume mire thote polici, mi jep ti provoj. I ve ne sy syzet dhe shikon shitsen lakuriq, kur i heq e shihte te veshur. Interesante thote polici, po dal pak tek dera e ti provoj tek njerzit qe kalojne rruges: i ve syzet, shihte te gjithe njerzit lakuriq, i heq syzet, i shihte te gjithe te veshur. ok thote po i bleje.
Polici ik ne shtepi me syze ne sy dhe shikon gruan lakuriq bashke me nje person tjeter, i heq syzet, por prap lakuriq keta. E provon perseri me syze dhe pa syze, por skena nuk ndryshon, gjithmone lakuriq qe te dy.
Dreq o pune thote polici duke dale jashte drejte dyqanit e duke fol me vete: Keta syze qenken difektoze, tani i le njerzit gjithmone lakuriq...:)
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Un bambino va dal padre e dice: Papà cos' è la politica? Il padre ci pensa e poi dice: Guarda te lo spiego con un esempio: io che lavoro e porto a casa i soldi sono il capitalista, tua madre che li amministra è il governo, la donna delle pulizie è la classe operaia, tu che ormai hai qualche voce in capitolo sei il popolo, tua sorella che è appena nata è il futuro.
Il bambino va a dormire, ma alle due di notte la sorella comincia a piangere; il bambino va a cercare qualcuno. Va dal padre ma non lo trova, va dalla madre la quale lo manda via perché ha sonno, va dalla donna delle pulizie e la trova a letto col padre e allora torna dalla sorella e le dice: Guarda ho proprio capito cos'è la politica: i capitalisti fottono la classe operaia, il governo dorme, il popolo non lo ascolta nessuno e il futuro stà nella merda.
 

sensuu

sweet
Titulli: Barcoleta te ndryshme

une di nje barcalete,
nje cift te moshuarish po bisedonin,dhe plaka i thote:eek: burr,akoma e ndjej ate zjarrin per ty qe kam pas ndjere kur kam qene e re.
Cohu mi budallaqe nga soba se u dogje lol
 

MasteR

I'm offline
Vendndodhja
Invisible...
Titulli: Barcoleta te ndryshme

- Dje natën hyri një hajdut në shtëpinë time dhe po kërkonte në të gjithë shtëpinë për të gjetur lekë!
.
- Po ti cfarë bëre?!
.
- U ngrita dhe unë fillova të kërkoja bashkë me të.lol
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Zonja byliha na thoni arsyen pse doni me e nda burrin
-du me e nda per perputhje karakteresh
-mos deshte me than per mosperputhje karakteresh??
-jo jo, per perputhje karakteresh
-ma shpjegoni pak kte perputhjen se je tu me lujt meq, nuk e kisha nigju najher
-shiko mor shoku gjykats, un i heku vetullat, i pelqen edhe atij me hek vetullat, un depilohem, edhe ai depilohet, mu mpelqen me i lidh flokt bishtalec nmaje te kres, i pelqen edhe atij me i lidh njashtu, mu mpelqen me vesh xhinsa tr ngushta ne fund, i pelqen edhe atij njashtu....
Tesh qe isha tu ardh per gjykat, po kerkosha tangat e kuqe e si gjeta kund, ne disha gja i ka vesh ky itesh....
 

MasteR

I'm offline
Vendndodhja
Invisible...
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Me falni, a mund te ma jepni pak passwordin e wireless-it?
------Po ti porosit njehere kafen, idiot.
--Ta shkruaj bashke apo vec e vec?
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Zonja byliha na thoni arsyen pse doni me e nda burrin
-du me e nda per perputhje karakteresh
-mos deshte me than per mosperputhje karakteresh??
-jo jo, per perputhje karakteresh
-ma shpjegoni pak kte perputhjen se je tu me lujt meq, nuk e kisha nigju najher
-shiko mor shoku gjykats, un i heku vetullat, i pelqen edhe atij me hek vetullat, un depilohem, edhe ai depilohet, mu mpelqen me i lidh flokt bishtalec nmaje te kres, i pelqen edhe atij me i lidh njashtu, mu mpelqen me vesh xhinsa tr ngushta ne fund, i pelqen edhe atij njashtu....
Tesh qe isha tu ardh per gjykat, po kerkosha tangat e kuqe e si gjeta kund, ne disha gja i ka vesh ky itesh....
Mire qe nuk i ka humbur edhe kati i siperm thuaj!!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Barcoleta te ndryshme


I thotë biondja shoqes së vet bionde:

“Paramendo, dje u ndal rryma, mbeta në ashensor një orë rrafsh!”

“Po kjo nuk është asgjë. Unë kam mbetur tri orë në shkallët lëvizëse”. :D
 
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nje burre po bente xhiro me makinen e tij ne Tirane duke thene lutjet e tij papritur tha me ze te larte:
-o Zot te lutem le ler te shpreh nje deshire!!
papritur qielli u vrejt.filloi te bubullinte e siper tij degjoj nje ''ze'' te thoshte:
-meqe je munduar te jesh besues tek un me cdo menyre do te jap mundesine te shprehesh nje deshire!!
dhe burri tha:
-punoj emigrant ne itali,dhe deshira ime eshte te ndertosh nje ure nga durresi e ne Itali qe te shkoj e te vij sa here dua!!
ateher nje ''ze'' u pergjigj:
-kerkesa yte eshte ceshtje shteterore.mendo sa do kushtonte kjo. me mijera metra do duheshin te ndertohej bazamenti,cimento,hekur, mundem ta plotesoj kete deshire por nuk ja vlen qe ta plotesoj kete deshire kur duket kaq pa vlere!! Mund te mendosh dicka tjeter,nje deshire qe do te kishte vlere e do ta adhuroje!!!
Burri u mendua e u mendua per disa ore,,,Dhe si perfundim tha:
-O Zot i madh,do kisha deshire te mundja te kuptoja femrat,,, dua te di cfar ndjejne brenda ne shpirtin e tyre,cfar kan ne mendjet e tyre kur nuk flasin,perse qajne,cfar duan te thone kur thone'' jo '' dhe si mund te bej vertet nje grua te lumtur,,!!!!
Degjohet zeri i Zotit e i thote:
-e do dy kalimeshe apo kater kalimeshe ate uren??!!!
 

sensuu

sweet
Titulli: Barcoleta te ndryshme

nje cun kishte ardhur nga jashte dhe erdhi ne shqiperi duke u "hapur",i dukej vetja shume i forte...cdo here qe dilte zihej me ndonje dhe e rrifte dhe i jati i thoshte:kujdes or bir se kane per te rraf ndonje dite dhe ky i thoshte:keto jane miza bab miza per mu...por kujdes or bir,po keto jane miza mor bab miza.
Nje dite vjen i enjtur ne fytyre ,e kishin rraf dhe i jati i thote: a te kam thene se kane me te rraf....ishin gjrenza bab gjrenza :D
 

MasteR

I'm offline
Vendndodhja
Invisible...
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Para ca kohesh dy cuna qe jetoni ne itali vendosin te marin atje per pushime babin e tyre.
Pasi arrin atje qendron ca dite ambjentohet me vendin edhe cunat i thone o babi do te cojme ne darke te nje lokal nate.
Vjen darka dhe pasi i japin te pije pak i sjellin nje femer 20 vjece kur nga pija e siper babi tyre kryu pune.
Te nesermen babai po rrinte i merzitur dhe cunat te hapitur i thone ca ke mo babi qe je i merzitor mos ndoshta mbreme su kenaqe apo ca ndodhi.
Jo bijne e mij u pergjigjet babi tyre sjam i merzitur per ate gje por teksa po mendoja ku isha mbreme kam arrit ne nje konkluzion qe ajo nena juaj gojen e ka vetem per te ngrene buke lol
 
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Burri, kthehet ne shtepi dhe pasi sheh verdalle, pyet i alarmuar:
-Oh, Zot i madh! Cfare ka ndodhur ketu?!
Gruaja i pergjigjet qete:
-E ke parasysh i dashur, ate castin, kur kthehesh ne shtepi dhe me pyet se cfare bej tere diten?!
E pra, sot vendosa te mos e bej!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Një mjekut në shtëpi i plasi gypi i ujit, ai shpejtë merr telefonin dhe thërret një hidraulik të cilin e njihte.
“Hipi makinës edhe eja tek unë menjëherë! Më ka shpërthyer gypi, i tërë bodrumi më është mbushur ujë”
“Nuk mundem tash kurrsesi, a e di se sot është festë. Kam në shtëpi fëmijët dhe tërë familjen. Thirre dikë tjetër”.
“A po a, sa herë sëmurej dikush në familjen tënde, gjithmonë më thërrisje mua kohë e pa kohë, e unë pa bërë asnjë fjalë kam ardhur në vizitë”
“Ke të drejtë, menjëherë po vi”
Mbërrin hidrauliku, hapë derën e podrumit dhe nga shkalla e tretë i hedhë dy aspirina në ujë dhe i thotë mjekut:
“Nëse deri të hënën nuk bie niveli i ujit, thirrëm prapë!”
 
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Një çoban e thërrasin në qytet si dëshmitar në një gjyq. E pyesin..
-Si quhesh ?
Thotë emrin e tij.
- Je i martuar ?
- Kush, unë ?
- Po, t'i.
- Jam.
- Me kë ?
- Kush unë ?
- Mos thuaj: kush, unë..hajde me kë je i martuar ?
- Me një grua..
- Bre budalla, di ndonjë që të jetë martuar me burrë ?
- Kush, un...? Po di...
- Kë ?
- Motrën time.....
 

MasteR

I'm offline
Vendndodhja
Invisible...
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Një çoban e thërrasin në qytet si dëshmitar në një gjyq. E pyesin..
-Si quhesh ?
Thotë emrin e tij.
- Je i martuar ?
- Kush, unë ?
- Po, t'i.
- Jam.
- Me kë ?
- Kush unë ?
- Mos thuaj: kush, unë..hajde me kë je i martuar ?
- Me një grua..
- Bre budalla, di ndonjë që të jetë martuar me burrë ?
- Kush, un...? Po di...
- Kë ?
- Motrën time.....
Tamam barsalet greqie ke thene lol
 
Top