Barcoleta te ndryshme

Jetmira

Antarë i Respektuar
Tallja me Nastradinin
Disa të rinj e panë Nastradinin që ishte mbështetur tek stalla e gomarëve dhe donin ta tallnin.
Njëri më i shkathët i thotë: - “Ku je o Nastradin, baba i gomarëve”
Nastradini i përgjigjët: - “Po ti mor bir pse pake dalë prej stalle”?
 

MO.

Be good or be good at it
Burri dhe gruja ishim tu prashit aren edhe i vjen mesazh burrit ne telefon nga dashnorja i thot hajde se jam vetem ne shpi
Si me i ik gruse ky i thotno gru me paska vdek xhaxhai e duhet me shku po ti prashit edhe pak
Shkon ky kryn pune edhe kur vjen ne shpi i thot gruse...a moj gru ma te poshtun se shqiptart ska se paskan kene tu ba lojna se xhaxhai shnosh e mire ishte,po ti i thot a prashite ndopak?
Po o burre i thot po sa ike ti erdhen nja dy trima te parcela e me than o kendo ose kena me te q.
Po a kendove i thot burri?
Jo o burre si kisha me kendu kur ty te kish vdek xhaxhai
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishte një her 1 Frances , 1 Italian edhe 1 Shqipëtar , duke udhëtuar me një avion edhe gjatë rrugës thot Franceze

Un mbrëm bëra dashuri me gruan 4 her edhe ne mengjes kur u ngrit gruaja me gatoj nje krep edhe me tha sesa shum me adhuron ...

Haha un bera 6 her mbrem dashuri me gruan edhe kur u ngrit ne mengjes me beri nje omelet duke me then se kurr sdo dashuronte mashkull tjeter , ia pret direkt Italiani ...

"Heshtje totale "

Po ti ? Flasin njekohesisht Italiani me francezin duke par nga shqipetari ..

1 her ua kthen shqipetari dhe hesht ...

1 her ?????? Edhe cfare te tha gruaja ne mengjes ??

Mooooos uuuu ndaaaaaaaal , pergjigjet shqipetari.
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishin nje her dy turiste anglez ne amerik dhe po ecnin ne nje pyll duke shijuar natyren e paster , ne nje moment shikojn nje 'indian' shtrir permbys dhe veshin mbeshtetur ne toke ,
I mahnitur njeri nga turistet thot: shhhh po degjon nepermjet tokes kushedi sesa larg dhe cfare mund te degjoje , po mahnitese i pergjigjet turisti tjeter me nje fetyr cuditese , ate moment indiani kthen syt nga turistet dhe thot: nje karroc e zbuluar me dy kuaj nje I kuq nje i bardh me nje grua nje burr nje femi dhe plot me sende shtepiake ...
Wowwwww mahniten turistet me gojen hapur......
Kaloi siper meje pak me par dhe me shtypi , vazhdon indiani ...
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishte një her nje zezak dhe arratiset nga burgu , duke ec me dit pergjat shiretetires I rraskapitur , uritur , dhe etur ne nje moment pengohet edhe rrezohet , aty shikon nje llampe dhe e merr dhe fillon e pastron nga rëra edhe ate cast del xhini nga llampa edhe I thot , me thuaj tre deshira dhe un do te ti plotesoje , edhe zezaku I thot: do me besh te bardh , te rrjedh gjithmon uje I fresket mbi mua dhe te shikoj gjithmon te pasme femrash edhe organ gjenetial femrash , mendohet per nje caste xhindi ne heshtje per tu munduar te kuptoj dhe pastaj I ploteson deshirat duke e ber Bide ... ( Wc perendimore , Jo allaturka)
 

Empire

Antarë i Respektuar
Pakistanezi ne angli:

Pasi mberrin per her te pare ne londer pakistanezi ne dogane I behen pyetjet rutine , polici: name ? , Pakistanezi: Hasan

Polici: surname? Pakistanezi: husein

Polici: age ? Pakistanezi: 29

Polici : sex ? Pakistanezi : 6-7 her ne jave

Polici : no no sex , male or female ?

Pakistanezi : cte jet se kemi problem ne pakistanezet.....
 

Empire

Antarë i Respektuar
Vitet e para te shqipetareve ne emigracion:

Nje flete buke europiane duke shetitur papritmas shikon nje emrigrant shqipetar , ohhh thot mos edhe fillon bredh me vrap , duke bredhur shikon nje flete djathi eshe i bertet , vraaap vraaaap !! Po vjen nje shqipetar do na haj !!! Edhe fillojn bredhin sebashku , pak me tutje shikojn nje berxoll te majme e i berrtasin , vraaaap vraaaap !! Po vjen nje shqipetar do na haj !!

Berxolla: relax mos u shqetesoni per mua vazhdoni vrapin ju , Mua sme njeh shqipetari!!!!
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishin nje her 2 gjahtar dhe po tregonin historit dhe pervojat e tyre , Isha nje her ne xhungel per gjah edhe duke ecur ndjej disa hapa edhe kthej koken shikoj nje Luan gjigand per momentin u trema ngriva pasaj ja fus vrapit , bridh un bridh luani , duke bredhur shkisja rrezohesha ngriesha bridhja serisht por shyqyr luani sme arrinte ( medemek ) , si nuk qenke dhi ne brek ia pret gjahtari tjeter ? , po perse ku mendon se shkisja kur bridhja ?
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishte nje her 1 lepur dhe kishte vendosur testikujt e tij ne nje gur dhe me nje gur tjeter duke ngjitur doren lart I godiste me sa fuqi kishte duke renkuar me ze te lart nga eksitimi , ne nje moment kalon luani edhe shikon lepurin duke I goditur pa u ndalur , i cuditur luani mendoj me vete , lepuri kaq trim ? Edhe u eksitoka ndersa un mbreti kafsheve se kam provuar akoma ?? , Shkon afrohet tek lepuri i merr gurin nga dora vendos testikujt e tij ngre gurin dhe I godet me sa fuqi kishte .... Edhe berrtet aaaaaaaaaa , djerset e ftohta , dhimje tmerrshme , pasi arrin te marr frym pas dhimjes shikon testikujt te gjakosur , kthehet nga lepuri duke i then , o legen si e arrin te eksitohesh me kete gje ( gjith inat nga dhimbja ) , ja kthen lepuri , pikerisht aty eshte eksitimi eshte se nuk i shenoj dot!!!!
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishte nje her nje burr dhe kalon perpara nje dyqani me shpend dhe ne nje moment degjon nje papagall qe e pershendet " ckemi shker....t" , I cuditur nga pershendetja por mendon me vete kshu duhet tu thot te gjitheve Jo vetem mua , kalon pas disa ditesh perseri papagalli " ckemi shker.....t " , ska mundesi thot me vete edhe vendos te kaloj mbas ndonje kalimtari tjeter te shikoj nese do i thoshte atij te njejten gje , edhe shkon mbas nje kalimtari dhe ate moment degjon papagallin " mirmengjesi zoti Alban" me pas " ckemi shker....t" I thot ketij papagalli , i merzitur inatosur vendos per disa dit mos te kalonte me aty edhe pasi kalojn disa dit kalon te shikoj nese papagalli do e mbante mend e nese do e shante a jo , edhe kur kalon degjohet papagalli " ckemi shker.....t , ke humb fare ka dit ste kemi par ktej " I revoltuar e merr papagallin e fut ne nje thes shkon diku larg ne shkretetir dhe e godet thesin ne tok me mani , pasi lodhet hap thesin te shikoj nese ishte gjall papagalli edhe sapo hap thesin del papagalli duke shkundur krahet e thot " po po cfare termeti , shikon verdall shkreterir kudo edhe thot , veç un e ky shker....ta paskemi shpetuar!!!!"
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishin njeher nje cift edhe po hanin mjesin, i thot gruaja e mban mend thot para 50 vjetesh kshu uleshim hanin mjesin ? Po thot plaku vecse uleshim lakuriq dhe shijonin njeritjetrin duke par duke u puthur e duke ngren, E di cke thot plaka do e bejm perseri te shijojm ato vite te rinis si ateher , Mir thot plaku edhe te nesermen ashtu bejn ulen lakuriq e fillojn te hajn Ne nje moment I thot plaka plakut, E din se thithkat e mia Jan akoma hot per ty tamam njesoj si ateher ? Sme duket ndonje cudi e madhe ia kthen plaku , sepse njera tka ren te filxhani cajt dhe tjetra siper omeletes
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishin iher tre shok Edhe shkojn Tek njera qe sherbente popullin Dhe kishin deshir ta Benin me te te tre njekohesisht Mir u thot kjo por me nje kusht nese arrini tme prishni pa u prishur ju sdo ju Marr lek nese prisheni ju pa u prishur do mjepni 3fishin , ok direkt keta pranojn me iden se do fitonin lehte edhe fillon I pari del off fillon I dyti off fillon I treti off , edhe nxjerrin leket keta ja japin kesaj , mbas Pak kohesh shkojn perseri sepse u vinte dhe inat edhe po njesoj u thot kjo dhe perseri humbin , nje nga kta shkon nshpi gjith nerva merzit e shef gruaja I thot cfare ke , ca te them I thot gruas ky kshu kshu na ndodhi , epo nuk behet ashu I thot gruaja kur te shkoni heren tjeter qe te filloj njeri sa te vej afer prishjes te ndaloj te filloj I dyti pasaj te ndaloj edhe KY si I pari tfilloj I treti pasaj prap I pari dhe do prishet ajo , I gezuar ky shkon u thot planin shokeve dhe shkojn direkt Tek kjo perseri edhe fillojn sic I tha gruaja ketij duke ber punen arrin nje moment prishet kjo , ok u thot dakord fituat do ju Jap leket por dua tme tregoni kush ua mesoj kete stil , gjith krenari pergjigjet ky gruaja ime !!! Ehhh thot kjo paska qen me Rrugaçe se un gruaja jote .
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishte nje her vajz dhe ishte e virgjer edhe po afronte dite dasmes dhe shkon tek e jema per disa keshilla per naten e pare te marteses , edhe I thot e jema do besh cfare te thot Burri por nese te thot ktheu mos e bej kurr sepse ato mendje te semura perverse , edhe vjen nata e pare e marteses cdo gje shkon ok poashtu nata e dyt java e pare java e dyt e me radh kalon nje muaj e ca ,edhe nje nat sic ishin duke ber ato cka benin pernat ne nje moment I thot Burri , zemer ktheu ! Jooooo I pergjigjet kategorikisht , tlutem zemer perse ? Ato Jan gjera te semura dhe perverse nuk kthehem , por tlutem o zemer ktheu tani he tkam shpirt , joo nuk kthehem , o zemer po ktheu tlutem te bejm dhe ndonje fmi se ngelem vec nga pas .
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishte nje her njeri dhe shkon tek nje lokal pasi kishte ndrruarr disa lokale me par , hyn brenda dhe shkon I thot banakierit nje dippio whiskey Mua jepu tgjitheve ctju doj qefi dhe merr vet CA tduash ti tpish edhe keshtu ben banakieri pas Pak po njesoj 1 whiskey mua ca tduan tgjith dhe vet cte duash edhe u perserit disa her kjo gje vjen , momenti I thot banakierit sa kushtojn ? Edhe I thot x€ banakieri , heuuuu cne kaq shum ?? Un kater gota whiskey piva ?? Po keto qe qerase gjith lokalin dhe Mua kush do I paguaj ?? Ooo un te thash jepu por Jo se do i paguaj , nje ta kap banakieri I fut nje dru mir e mir , edhe kalojn disa dit vjen prap ky Tek lokali edhe I thot banakierit nje dippio whiskey Mua jepu tgjitheve ctju doj qefi edhe ti vet MOS PI SEPSE E KE PIJEN ME SHERR TRREF
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishte nje her nje i moshuar dhe shkon tek doktori I thot , doktor dua te bej analiza nese sp.... Ime eshte akoma riprodhuese , e shikon doktori dhe mundohet te mbaj te qeshuren duke qeshur me vete edhe merr nje vazo dhe I thot urdhero hidh dy tre pika ketu dhe bjere per analiza ( duke buzeqeshur pak me ironi ) , edhe e merr plaku vjen te nesermen me vazo bosh , he thot doktori duke qeshur , cfare ndodhi ? Po ja thot plaku shkova nshpi fillova me te doren e djatht hic , pasaj me te majten hic , erdhi gruaja me te dyja duart hic , thirrem komshiem vajz e re erdhi ajo me duar me kem me goj prap hic ........
Nuk hapej kapaku vazos ja ..... :mad:
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishte nje her njeri edhe disa muaj rresht i vinte llogarie telefonit te shtepise shum leke derisa nje dit shkoj tek zyrat e kompanis per tu ankuar , duke debatuar me punojesen per shumen e madhe te faturave punonjesja i tregon se shuma ishte e madhe nga telefonatat roz 0900 , ska mundesi thot un skam fol kurr me keta numera njeri tjeter skam ne shpi , me vjen keq zoteri po keto jan telefonatat e rregjistruara , nejse iken duke memduar se ndoshta ndonje hajdut hynte ne shpi gjat kohes kur ishte ne pun edhe thur nje plan , te nesermen ben sijur iken ne pune edhe fshihet ne shpi , mbas 10 minutash degjon nje ze , alo zemra un jam sa iku ai budalli ne pun , jam hot per ty etj etj , del direkt ta kapi kur shkon tek telefoni cye shikoj ... Papagalli i tij , i nxehur e kap papagallin edhe e kryqezon ne mur nje muaj si denim edhe iken ne pun , i merzitur papagalli duke ndejt i kryqezuar perball ne mur shikon jezusin edhe e pershendet me pas e pyet , sa vjet ke aty ? 2000 vjet i thot jezusi , sa re ????? Ti ja paske q.r fare 0900 sa paske fol kshu qe te denoj 200 vjet ai ....
 

I_Shemtut

Katunar Kinez
Një Nënë po gatuan në guzhinë e dëgjon djalin e saj 7 vjeçar që po luan në sallon me trenin e tij elektrik
Në një moment treni ndalon e djali thotë:
"Të gjithë trapat që duhet të zbresin në këtë stacion të lëvizin bythën nga vendi e të hiqen qafe para se të niset treni kurse ata kopila që duhet të arrijnë në stacionin tjetër të nxitojnë të hipin në tren se nuk j'ua kemi qejfin"
Nëna e shokuar vrapon te i biri e me zë të lartë i thotë:
"Turp të kesh.
Nuk përdorim këtë fjalor në shtëpinë tonë.
Tani do rrish mbyllur 2 orë në dhomën tënde e kur të kesh menduar mirë për ato fjalë që nxore nga goja mund të luash përsëri"
Pas 2 orësh i biri del nga dhoma e fillon të luajë përsëri me trenin e tij....!!!
Nëna dëgjon fjalët:
"Të gjithë pasagjerëve që po zbresin nga treni ju kujtojmë të mos harroni bagazhet e shpresojmë tu kemi përsëri në shoqërinë tonë.
Pasagjerëve që sapo hipën ju kujtojmë me mirësjellje që nuk lejohet të pihet duhani.
Duke ju uruar udhëtim të këndshëm ju falenderojmë për mirëkuptimin"
E ëma buzëqesh e lumtur kur kupton se dënimi që i dha të birit bëri efekt kur dëgjon djalin që vazhdon....
"Dua t'ju kujtoj se nëse dikush prej jush është nervozuar që treni niset 2 orë me vonesë....nuk është faji im po i debiles në guzhinë :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Sot me dergovi sms e dashura.

O xemla ime, do te tregoj nje superlajm per ne te dy.
- He me zemer me thuaj se po m'hik truni nga gezimi ....
O Shpirt jam shtatzaaaane . :)

- Oww, po ky eshte nje superlajm o Shpirt.

Me PAS
" Ika Ne Drejtim Te Paditur"
I them dhe Aida Shtinos qe po me gjete kom me TQR...

:D :D :D
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishe nje her nje burr edhe e dergon gruaja te bej pazarin , edhe i le porosi mos te vonoeshej ne te kundert hante dajak , duke ber pazarin takon nje shok qe kishte mbi 20 vjet pa e par qysh kur kishin mbaruar ushtrine , edhe i thot shoku me pi kafe , gjith siklet pranon por mendjen e kishte te dajaku qe do hante nga gruaja , duke pir kafe e raki e ndonje meze got mbas gote kalon ora goxha behet dark erresir , niset iken per shpi duke menduar cdo i thoshte gruas nderkohe arrin ne shpi , hap deren ngadal hyn avash mos te bente zhurm edhe sa hyn ne koridor ndizet drita tek dhome gjumit qe u zgjua gruaja duke ardhur drejt koridorit , direkt ate momente derdh qesken me kerrmillat ne cimento duke u then , hajde djema oburra ecni se arritem na zuri nata!!!!
 

Vvetoni

Larguar
Kish fillu burri me gruan me diskutu për diçka në shtëpi, edhe në fund ishin përla goxha shumë.
Për me hi në fore burri e pyet gruan: Çka do me thanë kur të kruhet dora e djathtë.
Gruaja: Ki me masturbu sonte.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Hasa edhe Hysa me 1 dhome, vetem 4 mure n'to. Nalet rryma !
Hasa: O hys, a bohmi kishe po shetisum n'korz (tek ne korze i kemi thene kur naten dilnim dhe ecnim neper nje territor te caktuar, kohe me pare)
Hysa: Ani
Hasa: Ia mshon shuplake ne erresire Hyses
Hysa: O Has, qa t'bona qe ma mshove?
Hasa: Ku po e din qe ta mshova une, kqyre sa njeri eshte tu shetit ktu
 

Vvetoni

Larguar
E kish pas pi 1 gjakovar 1 sulidamor ( bar për qetësimin e dhimbjes së kokës), tu mendu se po pi vitamina, për mos me qu dam sulidamorin, i ka thanë grus së vet, hajde bom nervoz mos ta qoj dam sulidamorin.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Intervistë pune :
- E dini anglishten?
- Po.
- E dini qfarë do të thotë 'allow'?
- Po.
- Përdoreni ju lutem në fjali.
- 'Allow' kush është në telefon?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
E maron Nastradini ni shpi, me menxi, edhe i vine m'ia pa.
"Fort e mire bre vec t'ja kishe ba hymjen ka perendimi se kshtu cohesh heret,"
E then, e zidon apet. Vine do tjere.
'Perhajr i kofte, kun ni behane s'e paska, vec t'e kish hymjen ka lindja m'e pa diellin".
E menon, apet e then, e zidon.
Kur ia nisin do te trete qysh ka jugu ma mire se fryn nxeti, qartet krejt e t'e hype ne rrota.
"Sillne ka t'kini qef." :DDD
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Si alternative e dorianes klasike shoke dhe jo shoqe mund të provoni dorianen kolektive tibetane.Klasikja eshte si të thuash jo ekonomike sepse do te nderrosh tastiera të sterpikura here pas here apo sterilizosh muret, pa permendur pastaj segretaret me karriget e tyre të njollosura .Kurse tibetanja behet ne oborrin e manastirit tibetan(me perjashtim të dimrit per efekt ngurtsimi),nen flladin qe perkdhel gjethet e pemeve të lashta,nen fluturimin e dallendysheve kureshtare,nen një qiell të kalter me disa re të bardha qe kalojne tek tuk të mbushura me Endrra,nen perendimin e diellit qe shnderron ngjyren e reve të bardha shkumes, deri të një të kuqerremte të flaket,nën natën qe ec lehtas me tapetin e saj të zi të mbushur me yje qe zbulon lehtas henen e sapo zgjuar.Ne gjithe kët kontekst ulemi kembas dhe shpalosim mbi derrasen e mbeshtetur tek kofshet shnajperin tone,perbadh nesh një tibetan me sy të mbuluar me nje shirit te zì sì te Zorrosit dhe me nje shkop baseball-it ne dore kerkon të perqendrohet per te gjetur derrasen e gjate me shnajperat e shpalusur qe ti godase.Per një moment dikush mund të pyes:po ne c’moment arrin pika kulminante ne kete tip dorianet te tmerrshme?
Ne momentin qe shkopi i baseball-it godet derrasen një milimeter afer shnajperit tend,aty plumbat e shnajperit dalin pa pushim.
 

Empire

Antarë i Respektuar
Ishte nje her nje gjirokaste ( @iva ) edhe nje dit i thot burri , zemer me vjen turp nga familja ime
Perse te vjen turp ? E pyet e shoqa
Po ja prsh babi na bleu shpin , mami cdo veshje , motra supermarketin etj , ndaj me vjen turp
Po shum mir zemer qe te vjen turp sepse ai vellai jot kaq vjet sna e bleu nje makin ......
 

Empire

Antarë i Respektuar
Shkon @iva ne nje bibliotek edhe pyet shitesen
Iva: Me falni , keni libra per gjirokastrite ?
Shitesja: Po sigurisht kemi
Iva: do ma falni nje liber ju lutem
??????
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Barcoletat me gjakovare ne Kosove jane te popullarizuara. Shkojme me nje te tille :p

I thote gjakovari shokut t'vet: A ki cigare?
Ia kthen ky tjetri: I kam vec 18 t'fundit
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Shkon @iva ne nje bibliotek edhe pyet shitesen
Iva: Me falni , keni libra per gjirokastrite ?
Shitesja: Po sigurisht kemi
Iva: do ma falni nje liber ju lutem
??????
Ahahahahahaahahahhahah hahahahhaha sa e bukur ahahahhahahahahahaha
 
Top