• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Barcoleta te ndryshme

MasteR

I'm offline
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Me falni, a mund te ma jepni pak passwordin e wireless-it?
------Po ti porosit njehere kafen, idiot.
--Ta shkruaj bashke apo vec e vec?
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Zonja byliha na thoni arsyen pse doni me e nda burrin
-du me e nda per perputhje karakteresh
-mos deshte me than per mosperputhje karakteresh??
-jo jo, per perputhje karakteresh
-ma shpjegoni pak kte perputhjen se je tu me lujt meq, nuk e kisha nigju najher
-shiko mor shoku gjykats, un i heku vetullat, i pelqen edhe atij me hek vetullat, un depilohem, edhe ai depilohet, mu mpelqen me i lidh flokt bishtalec nmaje te kres, i pelqen edhe atij me i lidh njashtu, mu mpelqen me vesh xhinsa tr ngushta ne fund, i pelqen edhe atij njashtu....
Tesh qe isha tu ardh per gjykat, po kerkosha tangat e kuqe e si gjeta kund, ne disha gja i ka vesh ky itesh....

Mire qe nuk i ka humbur edhe kati i siperm thuaj!!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Barcoleta te ndryshme


I thotë biondja shoqes së vet bionde:

“Paramendo, dje u ndal rryma, mbeta në ashensor një orë rrafsh!”

“Po kjo nuk është asgjë. Unë kam mbetur tri orë në shkallët lëvizëse”. :D
 
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nje burre po bente xhiro me makinen e tij ne Tirane duke thene lutjet e tij papritur tha me ze te larte:
-o Zot te lutem le ler te shpreh nje deshire!!
papritur qielli u vrejt.filloi te bubullinte e siper tij degjoj nje ''ze'' te thoshte:
-meqe je munduar te jesh besues tek un me cdo menyre do te jap mundesine te shprehesh nje deshire!!
dhe burri tha:
-punoj emigrant ne itali,dhe deshira ime eshte te ndertosh nje ure nga durresi e ne Itali qe te shkoj e te vij sa here dua!!
ateher nje ''ze'' u pergjigj:
-kerkesa yte eshte ceshtje shteterore.mendo sa do kushtonte kjo. me mijera metra do duheshin te ndertohej bazamenti,cimento,hekur, mundem ta plotesoj kete deshire por nuk ja vlen qe ta plotesoj kete deshire kur duket kaq pa vlere!! Mund te mendosh dicka tjeter,nje deshire qe do te kishte vlere e do ta adhuroje!!!
Burri u mendua e u mendua per disa ore,,,Dhe si perfundim tha:
-O Zot i madh,do kisha deshire te mundja te kuptoja femrat,,, dua te di cfar ndjejne brenda ne shpirtin e tyre,cfar kan ne mendjet e tyre kur nuk flasin,perse qajne,cfar duan te thone kur thone'' jo '' dhe si mund te bej vertet nje grua te lumtur,,!!!!
Degjohet zeri i Zotit e i thote:
-e do dy kalimeshe apo kater kalimeshe ate uren??!!!
 

sensuu

sweet
Titulli: Barcoleta te ndryshme

nje cun kishte ardhur nga jashte dhe erdhi ne shqiperi duke u "hapur",i dukej vetja shume i forte...cdo here qe dilte zihej me ndonje dhe e rrifte dhe i jati i thoshte:kujdes or bir se kane per te rraf ndonje dite dhe ky i thoshte:keto jane miza bab miza per mu...por kujdes or bir,po keto jane miza mor bab miza.
Nje dite vjen i enjtur ne fytyre ,e kishin rraf dhe i jati i thote: a te kam thene se kane me te rraf....ishin gjrenza bab gjrenza :D
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Para ca kohesh dy cuna qe jetoni ne itali vendosin te marin atje per pushime babin e tyre.
Pasi arrin atje qendron ca dite ambjentohet me vendin edhe cunat i thone o babi do te cojme ne darke te nje lokal nate.
Vjen darka dhe pasi i japin te pije pak i sjellin nje femer 20 vjece kur nga pija e siper babi tyre kryu pune.
Te nesermen babai po rrinte i merzitur dhe cunat te hapitur i thone ca ke mo babi qe je i merzitor mos ndoshta mbreme su kenaqe apo ca ndodhi.
Jo bijne e mij u pergjigjet babi tyre sjam i merzitur per ate gje por teksa po mendoja ku isha mbreme kam arrit ne nje konkluzion qe ajo nena juaj gojen e ka vetem per te ngrene buke lol
 
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Burri, kthehet ne shtepi dhe pasi sheh verdalle, pyet i alarmuar:
-Oh, Zot i madh! Cfare ka ndodhur ketu?!
Gruaja i pergjigjet qete:
-E ke parasysh i dashur, ate castin, kur kthehesh ne shtepi dhe me pyet se cfare bej tere diten?!
E pra, sot vendosa te mos e bej!
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Një mjekut në shtëpi i plasi gypi i ujit, ai shpejtë merr telefonin dhe thërret një hidraulik të cilin e njihte.
“Hipi makinës edhe eja tek unë menjëherë! Më ka shpërthyer gypi, i tërë bodrumi më është mbushur ujë”
“Nuk mundem tash kurrsesi, a e di se sot është festë. Kam në shtëpi fëmijët dhe tërë familjen. Thirre dikë tjetër”.
“A po a, sa herë sëmurej dikush në familjen tënde, gjithmonë më thërrisje mua kohë e pa kohë, e unë pa bërë asnjë fjalë kam ardhur në vizitë”
“Ke të drejtë, menjëherë po vi”
Mbërrin hidrauliku, hapë derën e podrumit dhe nga shkalla e tretë i hedhë dy aspirina në ujë dhe i thotë mjekut:
“Nëse deri të hënën nuk bie niveli i ujit, thirrëm prapë!”
 
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Një çoban e thërrasin në qytet si dëshmitar në një gjyq. E pyesin..
-Si quhesh ?
Thotë emrin e tij.
- Je i martuar ?
- Kush, unë ?
- Po, t'i.
- Jam.
- Me kë ?
- Kush unë ?
- Mos thuaj: kush, unë..hajde me kë je i martuar ?
- Me një grua..
- Bre budalla, di ndonjë që të jetë martuar me burrë ?
- Kush, un...? Po di...
- Kë ?
- Motrën time.....
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Një çoban e thërrasin në qytet si dëshmitar në një gjyq. E pyesin..
-Si quhesh ?
Thotë emrin e tij.
- Je i martuar ?
- Kush, unë ?
- Po, t'i.
- Jam.
- Me kë ?
- Kush unë ?
- Mos thuaj: kush, unë..hajde me kë je i martuar ?
- Me një grua..
- Bre budalla, di ndonjë që të jetë martuar me burrë ?
- Kush, un...? Po di...
- Kë ?
- Motrën time.....

Tamam barsalet greqie ke thene lol
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Duke pritur për analiza në një spital... djaloshi e shef një vajzë duke qarë.
Djaloshi: Përse po qani !?
Vajza: Erdha për ti bërë analizat e gjakut dhe mjekët më thanë se duhet të ma presin gishtin.
Pasi degjoi këtë djaloshi filloi të qajë me të madhe.
Vajza: Po ti përse po qan tani?
Djaloshi: Unë kam ardhur për ti bërë analizat e urinës jo të gjakut!
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Babai : Kë do më shumë ti, mamin apo babin ?
Djali : Të dy
Babai : Jo, thuaj kë
Djali : Të dy
Babai : Nëse unë shkoj në Amerikë dhe mami në Paris, ku do shkoje ti ?
Djali : Paris
Babai : Domethënë ti do mamin ?
Djali : Jo, por sepse Parisi është më i bukur se Amerika
Babai : Nëse unë shkoj në Paris dhe mami në Amerikë, ku do shkoje ti ?
Djali : Amerikë
Babai : Përse ?
Djali : Epo e pashë Parisin me mamin o babi...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Meq jemi ne tema jashtoksoresh keto dite nje barsolete me ta:

Nje jashtokesor me bashkshorten e tij nje mbremje i trokiten ne dere nje tokesori ::cool:: U tmerrua kur i pa po s'kish qa bente i futi brenda. Pasi ndenjen e bene qejfe vendosen te flenin por ky tokesori po i thot mysafirit: Meq je vetem sonte ketej qe do i nderrojme grate sa per sonte?:gez:

I nderrojme - tha jashtoksori dhe ashtu u be.

Te nesermen me vesen e mengjesit kish ike jashtoksori me bashkedhorten e tij. Dikur u zgjua dhe ky tokesori dhe vajti ne kuzhine ku pa vetem nusen e tij.

Paskan ikur -pyeti
Po, po iken - ju gjegj
Hajt me trego si kalove mbreme - pyeti burri
Permerak. Me ane te vesheve e rregullonin madhesine e bilbilit - tha nusja
Uaaaa, po ajo dreq femra e tij desh me shkuli veshet mua, e une i thoja: Cke moj, cke?:D
 
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Barcaleta Podiumi.com

Anglezi dhe Shqiptari:

Shqiptari : A mund ta hapesh pak dritaren?

Anglezi : What?

Shqiptari : A mund ta hapesh pak dritaren?

Anglezi : What?

Shqiptari : Do you speak english?

Anglezi : Yes.

Shqiptari : Po hape pra dritaren.

اifti i plakur

Ishte nje cift 80 vjecaresh dhe nje dite u shkon mbesa per vizite. Therret burri: Zemer na erdhi mbesa! Zemer sa eshte rritur mbesa! Zemer qerase mbesen! Mbesa e habitur e pyet: O gjyshi po akoma ke dashuri kaq te madhe per gjyshen qe e therret ‘Zemra’?
-Te keqen gjyshi kam 20 vjet qe i kam harruar emrin, prandaj e therras ashtu.

Basti

Komandanti urdhëron ushtar Pjetrin, një bixhozxhi i përvëluar, të njoftojë zonjën Kanani që i shoqi i saj ka humbur jetën gjatë provave ushtarake. Ushtar Pjetri vihet shumë në siklet se si do ja thoshte këtë lajm të dhimbshëm gruas së shokut të tij. Shkon tek pallati, ngjitet te apartamenti, i bile ziles, del një zonjë dhe i thotë:
– Vejusha Kanani?
– Joooo, zonja Kanani!!
– A e vëmë me bast!?

Cifti per Shopping

Nje cift nga nje qytet i Shqiperise dalin xhiro neper dyqane. Gruaja ndalet para nje vitrine dhe u fiksua pas nje fustani.
Burri: Te pelqen?
Gruaja: Po shume?
Burri: Vertet??
Gruaja: Po vertet?
Burri: Ok vijme e shohim prap neser!!!

Po digjej shkolla

Babi: Bir pse qan?
Djali: Pash ne enderr sikur po digjej shkolla…
Babi: Ska gje ishte thjesht nje enderr…
Djali: Prandaj po qaj se ishte enderr.

Tradhëtia

-Zemer me thuaj te verteten, nqs do te tradhetoja a do me falje?
-Po shpirti im do ta kisha falur, biles do te kisha sjellur dhe lule.
-Po lulen perse?
-Nuk i shkohet dikujt tek varri duar that

Goni dhe Beni godasin serish

Goni dhe Beni u vonuan per ne shkolle.
Zysha: Goni pse je vonuar sot?
Goni: Pashe nje enderr te gjate o zysh sikur ika ne Stamboll me aeroplan dhe sme doli gjumi.
Zysha: Po ti Beni?
Beni: Une e percolla Gonin deri ne aeroport o zyshe.

Qesha -_-

Nje shqiptar ne itali po kerkonte te blinte nje shtepi,pasi i shikon disa njera i pelqen shum dhe i thot atij italianit ! Vieni kaza Vieni!( hajde shpi hajde )

Policet

Dy police duke kalu ne rruge shohin nje femije me cigare ne dore.
-Hajde ktu ti hajde. Ne cil klas je?
-Ne klas te 8 – i thot femija
-Hidhe shpejt cigaren, femije i keq se je shum i vogel.
Polici tjeter i thote:
-Po pse i bertite? Edhe ti e ke pire cigaren kur ke qen ne klas te 8!
-Epo un ateher kam qen 27 vjec.

Pa titull…………………….

Ai: – Ah me ne fund. Me zi po prisja
Ajo: – A do qe une te iki?
Ai: – Jo! As qe te te shkoj ne mendje kjo
Ajo: – A me do?
Ai: – Sigurish! Cdo dite! Gjithmone!
Ajo: – A me ke tradhetuar ndonjehere?
Ai: – Jo ! C’eshte kjo pyetje?
Ajo: – A do te me puthesh?
Ai: – Sa here te me jepet shansi.
Ajo: – A do me qellosh ndonjehere?
Ai: – Je e cmendur!? Kurre.
Ajo: – A mund te kem besim tek ty?
Ai: – Po!
Ajo: – Zemer !
Per te kuptuar se cfar ndodhe pas
marteses,
lexojeni tani tekstin duke filluar
nga poshte lart

50 Euroshi

Dy polic duke ecur rruges, njeri polic shef 50€.
– Wow 50€! E sheh mir e mir e pastaj e gris…
Polici tjeter e shikon e pyet:
– Pse e grise?!
– Ishte fallco!
– Nga e kuptove?
– Ke pare ndonjehere 50€ me dy zero ti?
 
Redaktimi i fundit:
Nje grua rreth 40 vjece pasi ishte ndare 9 here vendosi te martohej per here te 10-te.

Natyrisht shpresonte qe kjo do ishte e 10-ta e verteta.

Naten e pare sapo shtrihen i thote te shoqit-Te lutem, ngadale, jam e virgjer!

Ky e shikon me habi dhe i thote-
Si , si the?Je e virgjer?

Ok, prit pra se ta shpjegoj une - ja kthen ajo.

Deri sot kam zgjedhur gjithmone personin e gabuar.

Burri im i pare ishte agjent shitjesh.Thoshte qe ishte i zoti ti bentebte gjitha por ne fakt nuk bente asgje.


Burri im i dyte ishte programues.Thoshte gjithmone-Ja sa te futem ne program, ta kontrolloj, pasi futej ama nuk levizte fare, nuk bente me asgje.

Burri im i trete ishte IT.Me thoshte-Prit te futem ne sistem, shikonte nese ishte gjithcka ne rregull por pastaj se dinte as vete por sistemi ngecte.


Burri im i katert ishte inxhinjer.Isha e sigurt qe ky do dinte c'te bente.Por edhe ky me.thote-Duhen 3 vjet studime per te kuptuar mekanizmin e pastaj e bejme.
Nuk mund te prisja 3 vjet dhe u ndame.

I pesti ishte korrier.
Thoshte gjithmone qe pako ishte nisur por nuk dihej kur do arrinte ne destinacion.

I gjashti punonte ne administraten shteterore.Mendonte se dinte te bente gjithcka por kur vinte puna per te zgjidhur problemin
thoshte qe nuk ishte detyra e tij.

I shtati ishte reklamues.
Thoshte qe produkti ishte gati por nuk ishte momenti per ta hedhur ne treg.


I teti ishte psikolog.Donte te bente dashuri ai ulur ne kolltukun e tij ndersa une ne kolltukun perballe.


Edhe i nenti nuk ishte me mire.Ishte gjinekolog.
Kishte qejf te inspektonte me imtesi cdo gje por kaq ama, nuk shkonte me tej.


Por me ty ama jam e sigurt qe do arrijme ta bejme.

Cfare te ben te mendosh keshtu?-ja pret burri.

Sepse ti je politikan.Eshte profesioni yt t'ja fusesh popullit.

Ja kthen politikani-E vertete, ke te drejte, ti nderkohe kthehu nga pas dhe vendosu ne 90 grade.
Perkthyer nga news.fidelityhouse.eu
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Rruges takohen dy shoke, njeri prej tyre kishte nje liber ne dore. E pyet shoku: Hahaha, ke filluar te studiosh?
-Jo, pergjigjet ky, eshte nje liber qe studion logjiken, psh:
-Ke akuarium ne shtepi?
-Po, kam.
-Dmth te pelqejne peshqit, deti.
-Po, me pelqen.
-Dmth te pelqen plazhi.
-Po, sigurisht.
-Dhe ne plazh shikon femrat me bikini trupin e tyre te bukur.
-Po, pergjigjet ky.
Ja pra kte studion ky liber “logjiken” dmth nga akuariumi arritem te pika qe ty te pelqejne femrat..
-Shum gje e bukur, i thote shoku -po shkoj dhe un ta blej kete liber.. Dhe keshtu ben, e blen librin dhe duke ikur rruges e takon nje shok tjeter dhe i thote:
-Hahaha ke filluar te studiosh?
-Jo, i pergjigjet ky – eshte liber logjike.
-Ouu… çfare eshte ky liber?
-Po ja psh. ke akuariumin ne shtepi..
-Jo, e nderpret ky -nuk kam akuarim.
-Epo je pederast pastaj, që s’te pelqejne femrat, kjo eshte logjika..

Kishin shkuar Beni me Gonin ne nje pyll te larget te Afrikes… Duke shetitur neper pyll, degjojne disa zhurma… – Indianet, – tha Beni dhe hipi me vrap ne peme… Kurse Goni nuk arriti te hipte dot, keshtu erdhen indianet dhe e rrahen… Edhe te nesermen kur indianet erdhen prap, Goni serish nuk mundi te hipte ne peme dhe indianet e rrahen perseri…. Ne diten e trete te shetitjes neper xhungel, kur po afroheshin indianet, Goni nxitoi me shume dhe hipi ne peme, keshtu qe kete radhe, Beni mbeti poshte… Kur erdhen indianet thane: – Kete poshte e kemi rrahur dy here, sot le te rrahim ate qe eshte ne peme.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Burri tu lexu libra e gruaja ne telefon:

Gruaja: I lutna zotit me u ba liber ndoshta me kishe kap ne dore najher o burri jem. :kohe:

Burri: Me mire lutju zotit mos te te beje kalendar se te kisha nderru cdo vit :yep::yep:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Gruaja: Zemer sot eshte nje vjetori i marteses sone. A e pjekim gjelin per darke? :kohe:

Burri: Cfare faji ka gjeli i shkrete. Do ishte mire me gjet e me pjeke shoqen tende qe na njoftoje :yep::yep:
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Gruaja: Zemer sot eshte nje vjetori i marteses sone. A e pjekim gjelin per darke? :kohe:

Burri: Cfare faji ka gjeli i shkrete. Do ishte mire me gjet e me pjeke shoqen tende qe na njoftoje :yep::yep:

pokur ska shoqe qe te ka njohur ke te pjekim burrin apo gruan :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Kerkoje falje kam gabu. E po kshu kur i ke shefet mbi koke e ngutesh :murit::nerv::nerv:

Shefe andej e shefe ketej :fiu:

Vdekje shefeve e liri argatit t'popullit

mos me thuaj se u bera fobi edhe te burrat e fv ...?! jete femrave e suksese ne karrjere le te urdherojne burrat qe mos te digjen po te ju vije pjekja duke i perkedhel me nga nje penel "yndyre" tju rri ngjyra e duhur e konsistenca krokante :p
cpaaki qen ca maskilista :p
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
burri- me la gruaja..tha qe se degjoj o pak a shume dicka te tille...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Para disa ditëve, në terr, po ecja nëpër një rrugicë, ku befasisht më doli para një hajdut.
Ai bërtiti: Paratë ose jetën!
Unë iu përgjigja: O burri dheut, unë jam i martuar! Po, cilat para të lutem?! Cilën jetë?!

Aty ai më përqafoi dhe qamë së bashku!
Ishte një çast mrekullueshëm!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Djali: Cfare kishe me te tradhetu une?
Vajza: Te kisha sjelle lule.
Djali: E pse lule?
Vajza: Te vorrezat nuk shkohet pa lule. :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Bisede e nje cifti:

Burri: Okej, po ta fali tradhetine me kushtin qe te me tregosh si dhe pse e bere?

Gruaja: Ok, ndegjo. U ndal rryme dhe hyri dikush shtepi e une isha ne dhome.

Burri: Pastaj ......

Gruaja: Une po te prisja zhveshur ne shtrat dhe te prisja ty.

Burri: Pastaj ......

Gruaja: Meq drite nuk kishte une se njoha edhe kur hyri ne shtrat.

Burri: Pastaj ......

Gruaja: Beme seks heren e pare ashtu neper terr dhe me ngjau si ti.

Burri: Pastaj ......

Gruaja: Kur perfundoi heren e pare dhe filloi te dyten e mora vesh se nuk ishe ti por ishte vone :fiu:
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Femijet qeshin 400her ne dite.
te rriturit 20her.
te vdekurit asnjëher… / :) :( dyat /


400? :)
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Shkojn dy tomate te shetisin, dhe njera shkelet papritmas…


E pashkelura i thote te shkelurës: "Hallo ketshup." :D
 

Drejtori

Rr'no se na duhesh...
Me sillni nje pirun ju lutem…..


Du me kru icik brinjt… :D :D
 
Private conversations
Help Users
    Top