Barcoleta te ndryshme

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Ne kopshtin zoologjik, fëmija qan e thotë: dua te hyp mbi nje gomar. :D

Nëna i thotë babait: Po merre fëmiun mbi krah, të na lë të qetë.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Përshëndetja

- Hajde, zemër, përshëndetu me xhaxhin. Si themi kur shkojnë mysafirët?
- O Zot, shyqyr...


Unaza

- Bir, ku e more atë unazë të shtrenjtë?
- E gjeta në rrugë.
- E pse nuk e dërgove në polici?
- Sepse nuk është nevoja. ثshtë për mua. Ja ku shkruan “gjithmonë e jotja”...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Atje ku askush s’më ka puthur

Pas lidhjes disamuajshe dhe dhuratave të shtrenjta, e dashura vendos ta lejojë të dashurin ta puthë.
- Do të lë të më puthësh, atje ku askush nuk më ka puthur!
- E ku ashtu zemër?
- Në Paris...
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Murgeshat po kenaqeshin duke bere xhiro me biciklete ne oborrin e manastirit aq sa po bertisnin, nderkohe del prifti i dhe i thote, do rrini urte apo tua vendos shalat :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Krushqia moren nusen dhe posa u fut nusja ne veture ja krisen pushket.

Vellau i nuses: O Baba, po keta ne oborr tonin akoma dhe gjithe keto krisme po cdo hjeq motra kur te shkojne ne oborrin e tyre!
Babai i nuses: Pa merak biri im, le te kercasin sa te duan, por kan harru se ne sapo ua vendosem bomben ne veture. Kur te qojne ne shtepi do marin vesh per gjemen :p
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Fatura

- Grua, fqinji më goditi me shkop!
- E pse, çka u bë?
- ثshtë i hidhëruar se e ka kuptuar që po ia vjedhim ‘wirelessin’.
- A thua çfarë do të bëjë kur t’i vjen fatura e rrymës...
 

VIP

V.I.P
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Dy polica po ecnin ne nje rrug.Ne nje moment shohin nje femij duke pire cigare edhe e pyesin.
-Ne cfare klase je?
Ne kals te 2
Njeri nga ata fillon ta qortoj..kurse tjetri i thote :
-Cfare eshte me ty?Ti nuk pije cigare kur ishe ne klas te 2?
Po por un kisha 18 vjec
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Barcoleta te ndryshme

ben te qeshin me lot dhe ta kthejne " Idiot vdeksh "
-
GocatDy pleq po festonin nudo 70 vjetorin e marteses.
Kur plaka i thot plakut
-i dashur akoma e ndjej ngrohtesin tende si para 70 vjetesh
-e dashur te ka ren gjoksi ne pjaten e supes prandaj.Gruan shtatzënë e lë burri në spital dhe të nesërmen e thirr në telefon.
- Zemër, a e linde?
- Po!
- Urime! Vajzë apo djalë?
- Djalë!
- Mashalla! E kujt i ngjan?
- Njërit atje te puna, nuk e njeh ti..

Sot qellova per here te pare me arme dhe per fat te mire vrava nje pule,te gjithe ngelen te shtangur.Vetem kur degjoj nje ze:
-'O اuno hiqe armen,se jena ne lokal ktu,mos je gje i semure qe i gjuan nje pule te pjekur'
'Polici: Pse e vrave gruan?
Burri: Më tradhetoi !!
Polici:po gruan e dyte pse e vrave?
Burri: Dhe ajo më tradhetoi !!
Polici: Po gruan e trete pse e vrave ??
Burri: Ku di un,mu be ves !!!
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

e-mail


- Ministër, ju ka ardhur një e-mail.
- Në rregull. Thuaji le të hyjë...
Mundesh më mirë

Djali: Babi, njihu me të dashurën time.
Babai: Mundesh ti shumë më mirë. Nuk është për ty!
Djali: Le babi, mos fol ashtu...
Babai: Këtë po ia thosha asaj, jo ty...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Vajza: As nuk ma urove 8 marsin e as nuk me bleve dicka
Djali: S’kam pas pare pasha mamin
Vajza: Te me thoje bile qe jam e bukur, ne fcb, kete munde ta beje
Djali: Hajt se t’thom me 1 Prill
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Barcoleta te ndryshme

OVER+60 :p
Shkon nji burre nja 60 vjeç ne Farmaci,e o thote farmacistet:
M'fal zonje, a ke mundsi me ma dhane nji hap "Viagra"?
Po mor zotni ja kthen kjo veq kujdes, se ka edhe efekte dytsore!
Hajt maj gru ja kthen ky po i here kena le, e nji here desim...
Mir ma ta marrsha, ja kthen farmacistja, kjo e fundit afron shkallen, fillon e njitet nelt me shkalle me marr, ilaçin, tuj u njit kja, sa ma nelt u njit'te naq ma shume e shifte ky prej poshte, aja marshalla alamet pelet, dy metra rroten e shals der te shpatullar e kti fakirit, aja moderne , e bukur, e re, e vazhdote tu u njit, kur tja thot ky i shkreti!
Lene ilaçin nuk e du, e ka fajin gruja
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nuk pres më shumë!

- اka po bën këtu?
- Ja po e pres të dashurën, tha se do të vijë në ora 8:00.
- Po tash është ora 9:00.
- E pres unë deri kah ora 10:00, nëse nuk vjen ora 11:00, pas orës 12:00 unë shkoj, nuk pres më, i kam edhe unë disa parime!


Sa më do

- Zemër, sa më do prej 1 deri në 10?
- Shpirt, prej 1 deri në 10 të dua tepër, por pas 11-ve do të dal me shokët në klub...


Zgjidhja

- Pse e ke lënë fëmijën të flejë mbi dollap?
- Rrëzohet shpesh nga krevati e nuk e dëgjoj kur jam në gjumë...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Stacionin i busit ;)

Plaku: Sa eshte ora oj bij?
Vajza: 12:45
Plaku: E kur vjen busi?
Vajza: Ku di une
Plaku: Sa vjet i ke?
Vajza: 33
Plaku: A je e martuar?
Vajza: Jo
Plaku: Hmmm, e cfare po pret?
Vajza: Busin! ::cool::
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Familja

Pas zënkës së një çifti në veturë, ata e shohin një lopë.
Burri: Grua, mos e ke familje atë?
Gruaja: Po, po, është vjehrra ime...


Lidhjet e mëparshme

I dashuri: A ke ec me dikë tjetër para meje?
E dashura: Jo, të gjithë kanë pasur vetura...


Bukuria e gruas

I thotë burri gruas:
- Zemër, hajde ta rregullojmë bukurinë tënde. Ti shko të bësh makijazh, unë po shkoj të pi...


Sharon Stone

Gruaja: Zemër a të kujtohet ajo skena e Sharon Stone në filmin “Basic Instinct” kur i kryqëzon këmbët?
Burri: Më kujtohet, si jo!
Gruaja: Atë nuk e ke harruar? E bukë të blesh ke harruar...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Muhabet mbremjeje ;)

Gruaja: Shpirti, si thua sikur sonte te shofim nje film horror?
Burri: Shume mire, ide gjeniale, fute kaseten e dasmes! :D::cool::
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Muhabet mbremjeje ;)

Gruaja: Shpirti, si thua sikur sonte te shofim nje film horror?
Burri: Shume mire, ide gjeniale, fute kaseten e dasmes! :D::cool::

domethan dasma per atë ishte film horror.... :)

ide gjeniale....:)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Proporcionet

Duke u rruar, burri i ankohet gruas:
- Zemër, më duket se e kam hundën shumë të madhe.
- Jo, shpirt, një hundë më e vogël nuk do të shkonte në atë kokë aq të madhe...


Lajmi

Porsa hyn në derë, burri bërtet:
- Grua, kam një lajm të mirë...
- Ta kanë rritur rrogën?!? – pyet gruaja e emocionuar.
- Thashë lajm, jo mrekulli!


Bën ç’të duash

Gruaja i thotë burrit:
- Sonte dua të më lidhësh për krevati dhe të bësh çfarë të duash!
Burri e merr litarin e lidh dhe shkon në dhomën tjetër për ta shikuar ndeshjen...


Princesha

- Babi, a jam unë princesha jote?
- Jo bir, ti je një idiot!


Mos na merr fytyrën

- Babi, a mund të shkoj sonte në kinema me të dashurin? – pyet vajza bionde të atin.
- Mundesh, por ke kujdes, ruaje fytyrën!
Kur kthehet pas mesnate, vajza i pëshpërit babait në vesh:
- Babi, mu hodh sipër, bëri gjithçka, po as që ka guxuar të ma prekë fytyrën...


Vjedhja

Policia e kap hajnin që e ka vjedhur një artar.
- Pse e bëre? – e pyesin.
- po aty shkruante: “Shfrytëzojeni rastin”.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Ne Gjirokaster:
- O kamarier, sa eshte password-i i wireless-it?
- Lerbakshish.Pse Shqipria ska kampionat Noti ?
- Sepse gjithe ata qe dinin , iken me not n'Itali n 97'

Kurre mos debato me nje femer...

- Ato kane 400 GB kujtese dhe te plasin surratit dicka qe ke thene para 6 vjetesh ne oren 2 te nates..Femrat kur lidhen me nje djale dhe i tregojne shoqes se ngushte:
-Waaa u lidha me njerin sot o ylli.
-Waa me trego si eshte ai?
-Eshte i bukur, i mire, i sjellshem.
-Urime moj zemer, se me fat qe je.

Cunat kur lidhen me nje vajze dhe i thon shokut te ngushte.
-O plak u lidha me njeren sot.
-Eshte e mire??
-Po o plak super yll.
-Ok, i thuj te na beje ndonje shoqe re.

Nderkoh ne gjirokaster


Babai: Bir ke filluar duhanin


Djali: jo o ba sjam legen un eshte hashash


Babi: He se m trembe
 

Pentacle

Anëtar i ri
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Gruaja e pyet burrin, - i dashur cfare plani ke per pashke?

Burri i pergjigjet, - si Jezusi e dashur, do zhdukem per tre dite edhe do vij perseri ;)
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Pyetje e veshtire.. he si quhet

O raciste , o paragjykuse , o perverese çkerkon ti me mendjen tende qe nuk e gjen !!!
Golfiste quhet , si te gjitha femrat e tjera qe luajn golf . hahahahahahahahahaha
 
Redaktimi i fundit:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Ne Gjirokaster:
- O kamarier, sa eshte password-i i wireless-it?
- Lerbakshish.Pse Shqipria ska kampionat Noti ?
- Sepse gjithe ata qe dinin , iken me not n'Itali n 97'Dyjat i dimë............. Edhe ne Greqi kan shku shumë.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Mfalni kamarjeri?
Po kamarjeri jam
Ahh a ka mundsi me ardh me na pastru pak tavolinen se na u derdh bravoja.
O Vis shka pastraja pak tavolinen ksaj zonjushes
Pse a nuk je ti kamarjeri?
Ja maj zemer po thash spo ta prishi e hajt tthash kot jam kamarjeri
Wowww pse ca je ti?(kjo e fundit kujton se asht pronari)
Une? une jam roja i klubit maj lol
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: Barcoleta te ndryshme

E dashur, me cfare je veshur ne keto momente?
- Jam veshur vetem me mbathje te kuqe.
Uauu.. me thuaj me shume detaje.
- 80% pambuk, 20% poliester.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Karotat për shikim të mirë

- A është e vërtetë se karotat janë të mira për sytë?
- Natyrisht, a ke parë ndonjë lepur me syze?


Gruaja e sëmurë

Burri: Doktor, çfarë ka gruaja ime?
Doktori: Ose sëmundjen Alzheimer ose AIDS-in.
Burri: E çfarë të bëj unë?
Doktori: Lëre në qytet, ndërsa nëse vjen në shtëpi, mos bëj më seks me të...


Edhe diçka...

Dy gra i kalojnë 15 vite në të njëjtën qeli në burg.
Ditën kur i lëshojnë nga burgu, njëra i thotë tjetrës:
- Prit se harrova të të tregoj edhe diçka...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Lajmi i mirë

Pasi iu prish vetura, e dërgoi te mekaniku.
Mekaniku: Kam një lajm të mirë dhe një të keq.
Klienti: Të mirin përpara.
Mekaniku: Kam pasur një ftohje të rëndë, e sot më kaloi, tash jam tip-top.
Klienti: E lajmi i keq?
Mekaniku: Duhet t’ia ndërrosh krejt motorin...


Paguan gjyshja

Hyn një vajzë e bukur në dyqan, e pyet shitësin:
- Sa kushtojnë këto çokollata?
- Një puthje copa...
- Në rregull. Do t’i marr pesë. Paguan gjyshja...


Burimi i stresit

Një burrë shkon në kontroll te mjeku. Pasi e kontrollon, doktori i thotë:
- Ju keni nevojë të jeni të qetë. Do t’jua shkruaj disa barna për nervat. Kur të shkoni në shtëpi, ia jepni gruas tuaj...


Gratë dhe Drejtësia

Pse grave nuk iu duhet Fakulteti i Drejtësisë?

Sepse ato gjithmonë kanë Të Drejtë!
 

VIP

V.I.P
Titulli: Barcoleta te ndryshme

3 te mencurit"

Nje dite tre shoke kan qene duke biseduar. Njeri prej atyre thot: "kam degjuar se me 13 shtator bora ka me qene deri ne fyt". Tjetri thot: "po leri bre ato llafe se un sapo degjova lajmet me 13 shtator ka me qen 40 grad celsius". I treti i degjon dhe kthehet e thot: "uhh kush po e pastron gjith at bore ne 40 grad celsius".
 
Top