• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Barcoleta te ndryshme

London

carpe diem
Titulli: Barcoleta te ndryshme

U takuan ne parajse me zotin : Nje
shqiptar, nje italian dhe nje
gjerman. Pyesin gjermanin
- Po ti nga se vdiqe ?!
Ai i thot :
-Bleva nje mercedes CLS tip i
fundit dhe kur dola ne rruge nga
shpejtesia u perplasa me nje mur
dhe vdiqa.
-Po ti , si vdiqe?-pyesin italianin
-Edhe une bleva nje ferrari i thote
italiani dhe kur dola ne rruge nga
shpejtesia u futa poshte nje
kamioni dhe vdiqa.
-Po ti? - i thone shqipetarit , nga
se vdiqe ?!
-Une.- thot shqiptari , bleva nje
BMW X6 dhe ... vdiqa nga uria...:funny::funny::funny::funny:
 

London

carpe diem
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Duke ecur me biciklete shof anes
rrugesh nje super pjeshk ishte
mbeshtetur afer nje x6-te..
I afrohem dhe i them:
-Ckm o goce je per naj kafe?
-Ik mor cun andej se skam nerva
t'merem me ty.
-O goce e di ca ke ti? Hapu pak
nga x6-ta ime..
I te nxjer celsat u futa ne makine i
xhirova gomat dhe ika, nderkohe
shikoja ate nga xhamat qe rrinte
si e dhjere...
Morali: Falenderoj pronarin e
lavazhit qe me dergoi ti merja x6-
ten dhe t'ja laja !..:funny::funny::funny::funny:
 

London

carpe diem
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nje nuse e re sapo kishte shkuar
te shtepia e burrit dhe vjerra i
thot
-degjo moj bij un kam disa huqe
qe ti esht e mira ti dish,kur ta kem
shamine e lidhur ne krahun e
djathte do te thot se jam ne qef e
bejme muhabet si shoqe sa te
duash,ama kur ta kem ne te
majten mos me fol fare vetem
puno e ul koken kshu do evitojme
shamatat e konfliktet.
-mir moj nene e kuptoj,po edhe
un kam disa kerkesa
-me thuaj te keqen nena
-un jam mesuar te zgjohem heret
dhe me kafen e mjesit baba me
kam msu me pi nje got raki
-ska prob te keqen nena raki kemi
plot
-po por pas gotes se par jam msu
me pi te dyten e pas te dytes te
treten,dhe kur ti kem pi 3 gota
moj nene sme plas fare se nga cili
krah e ke lidh shamine ti..:funny::funny::funny::funny:
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Gruaja zgjohet nga gjumi ne ora 2 te nates ve re se burri i saj nuk ishte ne shtrat.
Filloj ta kerkoj aj ishte ne kuzhine, kishte ndezur nje cigare, pinte kafe dhe qante, gruaja ju drejtuar i dashur a te kujtohet sot ne festojme 20 vjetorin e marteses, po po e di mori grua me kujtohet shume mire edhe takimi i yne i pare ne benim dashuri ne makinen time, ne ate kohe une kisha 20 vjete e ti ishe 16 vjecare, babai i yte na zuri, mua me kercenoj ose do te martohem me ty ose do te shkoj 20 vite ne burg, paramendoje po kisha shkuar ne burg sote do te isha i lire.
 

London

carpe diem
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nje burr, blen nje xhip te bukur
4x4.
Kur shkon ne shtepi ne dark,
shikon se porta e oborrit nuk e
zinte xhipin dhe parkon ne
trotuar.
Nga mesnata aty kalon nje i dehur
i ber tap dhe sheh xhipin e ri ku
anash tij shkruante: 4x4
Nxjerr nga xhepi nje kaاavid dhe
aty ku shkruhej 4x4 i shton =16
اohet burri ne mengjes dhe sheh
makinen e zhgarravitur.
E اon ne servis, e lyen dhe paguan
100 euro.
Ne dark parkon perseri ne trotuar.
Perseri i dehuri kalon aty, sheh
makinen e thot:
-te thash qe bejne 16?
Nxjerr perseri kaاaviden dhe e
shkruan =16.
Te nesermen pronari i makiner
shkon perseri ne servis dhe i thot:
Pasi ta lyesh, shkruaje me boje
=16, se ndoshta ai njeri me len
rehat.
Ashtu u be.
Parkon ne dark ne trotuar dhe
vjen i dehuri perseri ne mesnat,
sheh xhipin ku ne te shkruhej :
4x4 =16.
Nxjerr kaاaviden dhe shkruan ::haaa::haaa::haaa::haaa::haaa:
 

London

carpe diem
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Iken dritat
ngaterroi deren
s'puthi nusen
puthi vjehrren
erdhen dritat
ca me pa
kish fillu vjehrra
me kercy tallava
i thot e bija
o nan ca ban
i thot nana
t'ka lali shpirt
t'ka lali xhan :p:funny: :funny::funny: :funny::funny: :funny:
 

London

carpe diem
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Shih se c'te ben gruaja.....
Nje burre kur po jepte shpirt,
kerkon gruan dhe i thote.
- Grua, me fal, te kam genjyer.
Gjithe ato net qe te thoja se
jam ne pune deri vone isha me
femra te tjera. Dhe jo me nje po
me dhjetra. Me fal por te kam
tradhetuar.
Gruaja e qete i thote:
- E dija, prandaj ta dhashe
helmin.....:funny::funny::funny::funny::funny:
 

London

carpe diem
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Polici tek berberi. o Polic a te them
1 gjeagjez ? mir i thot polici .
C'e kam une cunin e nenes time?
Cun xhaje thote polici,jo, cun
teze,jo,cun halle,jo.Nuk e di !
Po vlla e kam o hajdar vlla !
Polici i gezuar shko ne komisariat
dhe mbledh shoket e u thot: do ju
them 1 gjeagjez : C'e kam une
cunin e nenes time? Fillojn: Cun
teze,cun daje,cun xhaje..Ky ua
kthen gjith pordh: po esht vellai i
berberit o budallenj ...:funny::funny::funny::funny:
 

London

carpe diem
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Futet beni ne klas dhe i thote
mesueses:
- Te jap 10 mije leke me jep nje te
puthur?
- Ok, - thote mesuesja e puthi beni
dhe i thote prap:
- Te prek pak shalen te jap 40 mije
lek?
- Ok, - thote mesuesja i thot beni
prap:
- Te jap 150 mije leke ta humb
virgjerin me ty?
Mendohet mesuesja por ishin
shume leke.
- Hajde, - i thote. Vazhdo beni
mbaroi pune dhe iku, pas pak
futet drejtori dhe i thote mesuese:
- Ta solli Beni ate 200 mije lekshin
e rroges?:funny::funny::funny::funny::funny::funny::funny::funny::funny::funny:
 

London

carpe diem
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Shkon nje shqiptar ne Amerike
dhe kerkon pune.Pas kerkimeve
gjen pune ne nje zoo.Shkon atje
dhe i thon se u ka ngordh
majmuni, i japin nje kostum
majmuni dhe fillon pune. Pas nje
jave duke u kacavjerr neper dege
ai bie te kafazi i luanit, heq
masken kapet te hekurat dhe
bertet ndihme ndihme...
I afrohet luani i terbuar duke
hungurire kur papritur i peshperit
te vesh: "Mos fol shqip ketu se na
bere gropen na le pa pune te
gjithve"..:funny::funny::funny::funny::funny::funny:
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nje plak 97-vjeçar shkon tek nje zyre sigurimesh ..
- ا`kemi?
Dua te bej siguracion per jeten.
-Sa vjeç je?
- 97 i thote plaku.
Nenpunesi çmendet:
- Tallesh po ç`te duhet ty siguracioni?
- Po ja do shkoj me babain tim jashte shtetit, dhe thame te siguroheshim.
- Me babain tend!? E sa vjeç eshte ai?
- Po ja neser mbush 125 vjeç.
- E ku do shkoni?
- Do shkojme te takojme gjyshin tim.
Nenpunesi I bie murit me koke
- ا`fare thua, tallesh me mua, gjyshin the!!!!!!!!!
- Po sa vjeç eshte gjyshi yt?
- Po per nje jave mbush plot 142 vjeç.
- E çfare ben ai?
- E po ja, martohet dhe do shkojme ne dasem.
Nenpunesi i afrohet dritares gati te hidhet:
- Po pse martohet?
-Budallalleqe more, e detyrojne prinderit.. LOL LOL LOL
 

cent

...Lontano
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nje bjonde duke ecur rruges i rreshqet kemba dhe bie ne pusete..
Pas pak disa persona qe ishin aty e ndihmojne qe te dale..
Kur del bjondina thot :
Mir qe nuk ishte kapaku se do kisha ngelur brenda ne puset :p
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

I thote lepuri gjarprit: O plako me fal qe jam tallur me ty dje qe nuk ke kembe…
Gjarpri: S’ka problem vlla, e shkuar e harruar.
Lepuri: Hallall plako, jepe doren ktu… :p
 

Apsara

Anëtar i ri
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Një herë një fëmijë i vogël pyet mamanë e tij që ishte shtatëzanë:
- O Mami, pse e ke barkun e madh ti?
Dhe Mamaja ja kthen: Sepse pres një femijë!
Një ditë djali shef një burrë që e kishte barkun e madh dhe e pyet:
- Xhaxhi po ti çfarë po pret?
Ai ja kthen: Po pres autobuzin!
- Fëmija i thotë: Po doli biçikletë do ma japësh mua?

 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Dy shok
Hasa: Kam nje lajm te mire dhe nje lajm te keq,
Hysa: Ok me thuaj ate te mirin me perpara,
Hasa: Kam lene drogen,
Hysa: Po shyqyr me ne fund… po lajmi i keq
Hasa: Se mbaj mend ku e kam lene.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Djali: Dua te martohem me ty, por pjestaret e familjes nuk me lejojne.
Vajza: Cilet pjestare?
Djali: Gruaja dhe 2 femijet. :p
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Gjate rrezimit te nje avioni ne shkretetire ,shpetojne nje italian dhe nje shqiptar,ec e ec neper shkretetire shume te etur, italiani gjen nje qyp me florinj,
- o sa mir,gjetem florinj tha shqiptari,,
-jo gjetEM,gjetA tha italiani...epo mir ecen perseri dhe pas disa min shqiptari gjeti nje bidon me uje.
-o sa mir gjetem uje,tha italiani,,
-jo gjetem,gjeta-tha shqiptari...
-po mir si do ja bejme??
-E bejme si ne treg?
-Ok ath,un do jem shitesi dhe ti bleresi tha shqiptari,
-mir ashtu e bejme...dhe vihen si ne treg,vjen italiani..
-prshnd,nje bidon me uje ju lutem,sa kushton??
-Nje qyp me florinj...
-O po si shtrenjt e paske...
-po mir ti bjeri njer pazarit rrotull, po gjete me lire shko dhe blije..
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Lepuri gangsterr

Shkon leprui ne bar dhe i thote ariut bartender me ze te trash
- Ari nje birre ose....
Me vrap ariu i jep nje birre lepurit. Te nesermen prap e njejta gje. Hyn lepuri si gangtserr dhe me ze te trashe
- Ari nje birre ose...
Kushedi cdo me bej mendoi prap ariu dhe me vrap i solli birren lepurit. Po kjo puna vazhdoi per nje jave rresht derisa ariu u merzit. Keshtu qe merr zemer ariu e beht gati. Vjen prap lepuri dhe i thote
- Ari nje birre osee....
- Ose cfare - i thote ariu.
- Ose nje coca cola po s'ke birre.
 

cent

...Lontano
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Ishin gjermani italiani dhe shqiptari...
kta donin te talleshin me shqipetarin..
gjermani merr nje unaz dhe flet me te...i thot shqiptari: me ke po flet..?
Gjermani: me gruan...
dhe italiani merr unazen dhe gjoja po fliste..shqiptari: me ke po flet ... italiani: me gruan...
ky i shkreti ngaqe sdinte cte bente leshon nje po*dh dhe nga sikleti u thot: i dergova gruas nje faks .
 

cent

...Lontano
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nje hajdut vjedh 1 bank pasi mbaron pune pyet dike:
-A me pe ti mua duke vjedhur?
-Po i thot ai.
Bam-bam e vret.
Pastaj pyet dike tjeter:
-A me pe ti mua duke vjedhur.
-Jo i thot ai por,gruaja ime nuk ti ka ndar syt
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Shpenzimet

Shpenzimet jetësore në ditët e sotme janë rritur aq shumë, saqë burri mund të ketë dashnore vetëm nëse e ka edhe gruan të punësuar.

اfarë ia vlen të jetosh

Një mashkull me moshë mesatare shkon te mjeku dhe e pyet nëse ekziston mundësia të jetojë 150 vjet.
Mjeku i thotë se mundet dhe fillon me pyetjet:
- A pi duhan?
- Jo, asnjëherë në jetë nuk kam ndezur cigare.
- E, a pi alkool?A shkon nëpër bare nate?
- E urrej alkoolin dhe kafenetë!
- A të pëlqen bifteku, hamburgerët, ushqimi i yndyrshëm...?
- Jo, unë konsumoj vetëm perime dhe peshk.
- A shkon pas femrave, të pëlqen t’i ndërrosh?
- Nuk më interesojnë gjëra të tilla.
- E, a bëhesh nervoz duke shikuar futbollin?
- Nuk e ndjek aspak sportin.
- Po, për çfarë dëshiron të jetosh 150 vjet?!?
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Befasia

Tri shoqe – njëra e fejuar, tjetra dashnore, tjetra e martuar – bien dakord që t’u përgatisin befasi meshkujve të tyre. Ato vishen me rroba lëkure sado-mazohiste, këpucë me take të larta dhe me nga një shirit të zi në sy, për të shikuar reagimet e partnerëve.

Pas disa ditësh takohen dhe flasin për befasisë:

E fejuara: Kur më shikoi, u çmend. Më shikoi me dashuri, më tha se jam femra e tij e ëndrrave dhe tërë natën çuam dashuri.

Dashnorja: Kur më pa, më kapi përnjëherë dhe nuk bëmë sy gjumë deri në mëngjes.

E martuara: Kur u kthye nga puna, më shikoi me kërshëri dhe më tha: “Ej, Zorro, a është darka gati?”.

Mosmarrëveshja

Si definohet mosmarrëveshja?
E fton fqinjën të pijë kafe. Ajo vjen, e pi kafen dhe shkon.
 

cent

...Lontano
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Hipen nje bjonde ne taxi dhe pas saj hipen taksisti dhe e pyet
-per ku zonje?
-pse edhe ti do vish???ja kthen bjondja
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nje tip i trishtuar ulet ne nje bar dhe porosit nje kafe.Pas disa minutash i vjen nje shok dhe ia pi kafene.Pasi ia piu e pyet:
-He mo pse je kaq i trishtuar?
-Ehhh.-I thote ky.-Shkova ne shpi dhe e gjeta gruan me nje tjeter dhe e ndava.Shkova ne pune e me pushuan nga puna.Shkova te luaj ne kazino dhe i humba te gjitha parat.Thash te helmoja veten por ma pine edhe helmin.
 

cent

...Lontano
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Ne nje urban nje person preu dy bileta....i cuditur personi qe ndodhej prane tij e pyet:
-zoteri pse prevet dy bileta kur ju jeni vetem i pa shoqeruar ....dhe ky ja kthen:
-po me humbi njera,kam tjetren ....
dhe personi insiston me teper dhe e pyet:
-po te humben te dyja...? Dhe ky ja kthen:
-Po pse kot e kam abonen une
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Edhe një hap

Ashtu bija ime edhe një hap... bravo, të lumtë... edhe një hap... Bravooo!
Grua, u kthye vajza nga diskoteka.

Letra

Nëna i shkruan djalit:
“Biri im, u gëzuam shumë kur morëm vesh se do të martohesh. Babai dhe unë gjatë kohë e kemi pritur ditën kur do të shohim me një grua të mirë. ثshtë dhurata më e mirë që na ka dhënë Zoti këto ditë”.

Në fund të letrës shkruan:
“(Nëna po bëhet gati ta dërgojë letrën) Mos u marto bir, a je në mend çfarë gabimi po bën!?!


‘Air conditioning’

Vallëzojnë një djalë dhe një bionde në një diskotekë. Në një moment, djali ndjen një fllad dhe thotë:
- Më në fund e lëshuan ‘Air conditioning’.
- ثshtë grupi im i preferuar – reagon biondja.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Pijaneci, komshiu dhe kepuca

Kjo gje i shqetesonte shume komshinjte, aq sa nuk mund te flinin. Nje mengjes komshiu i thote:
-Ju lutem shume, mos i perplasni ato kepuce aq fort se nuk mund te fleme. Na zgjon dhe na tremb edhe femijet.”…
-Me falni ja kthen burri nuk ka per te ndodhur me.
Po ate nate ai kthehet perseri vone si gjithmone i dehur, heq kepucet, e mer njeren e perplas fort, nderkohe u kujtua cfare i kish thene komshiu dhe me kujdes e le kepucen tjeter poshte. Athere shkon te flere. Por pas nje ore degjohet nje ze:
- “Po aman ore kur do ta hedhesh dhe tjetren qe te fleme pastaj rehat”.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Nje dite djali i thote babait:
Djali: O babi, cfare do te thote Politika?
Babi: Po ja le te marrim nje shembull.
Un jam ndermarresi pra, jam kapitalisti
Mamaja qe drejton leket eshte qeveria
Gjyshi eshte bashkia sepse eshte me i vjetri
Kjo rrogtarja nga Venezuela qe kemi eshte klasa puntore
Dhe keshtu te gjithe shqetesohemi dhe punojme per ty qe je populli, ndersa vellai i yt i vogel (6 muajsh) eshte e ardhmja.
E more vesh tani biri im?

Mepas djal shkon duke menduar ate cfare i tha Babi. Gjate nates Djali zgjohet nga te qarat e foshnjes (vellai i vogel) i cili kishte bere nje veprim ne pelena.
Don te zgjoje mamin por ajo ishte duke fjetur.
Ndegjon babain duke rraplluar posht ne kuzhin por gjen gjyshin qe po shikonte nga vrima e celesit.Kur hyn mbrenda gjen baban dukebere dashuri me Venezuelanen.
Te gjithe ishin kaq te zene sa qe nuk kishin kohe te mirrenin me femijen qe qante.

Te nesermen Babi e pyet perseri djalin:
Babi: he more bir e kuptove fjalen politike?
Djali: Po babi e kam kuptuar.
Kapitalistat ja fusin puntoreve.
Bashkia rri dhe ben sehire , shikon.
Qeveria ja fut gjume.
Per popullin nuk e can asnje fare.
Ndersa e ardhmja eshte zhytur ne mut.
 

cent

...Lontano
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Shkon nje plak ne restorant dhe i thot kamarierit:
-dua peshk te fresket
-po zoteri i fresket esht,po deshe hajde shikoje vete se e mbajme ne vaske.
Shkon plaku bashk me kamrierin ta shohi.
-ja zoteri i fresket esht shikoje si leviz
-ore per te leviz leviz edhe plaka ime qe esht ne shpi po nuk esht e fresket ama.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barcoleta te ndryshme

Na ishte nje fshatar ne nje maune dhe po qeronte molle. Aty u afrua nje polic dhe i thote:
- Me fal po cfare po ben?
Fshatari i kthehet dhe i thote:
- Bisnes. Qeroj mollet dhe i marr farat, se keto fara te bejne te mencura .
- Epo mire – i tha polici me bej nja tre fara.
Farat i shiste fshatari me 15 mije lek kokrra. Polici i bleu. Pasi i hengri ai u kujtua dhe i thote fshatarit:
- Po une me 15 mije lek kisha ble gjithato kile me molle pse te mora ty vetem tre fara?
- E shef qe u bere i mencur? – i thote fshatari.
- E mire – ja kthen polici – me bej nja tre kokrra tjera.
 
Top