• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Barack Obama, “me shesh” në një lagje të Gjirokastrës

BeniT

Donatorë
Pas fitores në krye të Shtëpisë së Bardhë të Barack Obamas, banorë të lagjes Punëtore në Gjirokastër, të entuziasmuar nga fitorja e tij kanë nisur grumbullimin e firmave për ti vënë emrin e tij sheshit qëndror të lagjes së tyre.

“Obama Mania” mbërrin deri në një lagje të vogël të qytetit të Gjirokastrës. Banorë të komunitetit rom të lagjes punëtore në qytetin e gurtë të entuziazmuar nga fitorja e Barack Obamas si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë nisur grumbullimin e firmave për ti vënë emrin sheshit qendror të lagjes Barack Obama. Banorët e lagjes punëtore në Gjirokastër, e cila banohet kryesisht nga romë shprehen të kënaqur nga fitorja e Obamës në Amerikë, ndërsa thonë se ai në mënyrë indirekte përfaqëson edhe komunitetin e tyre.
Banorët e lagjes punëtore duket se e kanë marrë seriozisht këtë nismë. Pas grumbullimit të firmave përfaqësues të kësaj lagje do tia përcjellin kërkesën kryetarit të Bashkisë Flamur Bime e më pas edhe Ambasadës Amerikane në Tiranë, ku do të kërkojnë përkrahje në procedurat e vënies së emrit Barack Obama sheshit qendror të lagjes. Banorët thonë se zgjedhjet në Amerikë treguan edhe luftën që bota po bën racizmi.

News24
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
uaaa sa kot..keto gjera budallalleqe sme pelqejne hic..pa pik kuptimi..ai fitoi per ameriken,keta terbohen ktu!!!!!!!!!!:p
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Ore mos eshte ai sheshi ku ra pallati sot ?Cfare budallalleqesh jane keto mor aman hajde popull hajde, e te shkretet ne ........
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Nuk shoh ndonje gje te keqe ne kete mes . Pse te mos i vihet Emri Obama sheshit ,
meqense keshtu don banoret e lagjes. Eshte gje e mire kur njerzit kenaqen me vogelsira.
 

Lolita25

So EmoTionaL
"Ky esht i yni ,ne kemi prejardhje te njejt per ate jemi shum te gezuar qe fitoi " kte thoshin ne tv romet LOL
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
"Ky esht i yni ,ne kemi prejardhje te njejt per ate jemi shum te gezuar qe fitoi " kte thoshin ne tv romet LOL
Vertete???? LOL LOL :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Uroj te mos e degjoje njeri kete gje se na ul shume si popull...
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
U ca lajmi spektakolar ky po qe eshte lajm shiko te kandidohet nje rom per president edhe ne shqiperi.Sa kemi ikur ne shqipetaret aq shume sa edhe romet po e ngrejne koken me shume se ne ne vendin tone.
 

fc bayern

Anëtar i ri
krejt pa lidhje kjo gja
jo po tja vejm shatervanit ne shkoder paris hilton
ose qendres tregtare ne tirane pamela anderson
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Vertete???? LOL LOL :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Uroj te mos e degjoje njeri kete gje se na ul shume si popull...
Pse na ul Obama eshte pjesa jone e duam Obamen me shume se veten tone Long life Obama me gjak Shqiptari qe kishte dale per te gjuajtur luane ne Kenia LOL LOL LOL
 

Scorpions

DyRrAhU bOy
Pas fitores në krye të Shtëpisë së Bardhë të Barack Obamas, banorë të lagjes Punëtore në Gjirokastër, të entuziasmuar nga fitorja e tij kanë nisur grumbullimin e firmave për ti vënë emrin e tij sheshit qëndror të lagjes së tyre.

“Obama Mania” mbërrin deri në një lagje të vogël të qytetit të Gjirokastrës. Banorë të komunitetit rom të lagjes punëtore në qytetin e gurtë të entuziazmuar nga fitorja e Barack Obamas si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë nisur grumbullimin e firmave për ti vënë emrin sheshit qendror të lagjes Barack Obama. Banorët e lagjes punëtore në Gjirokastër, e cila banohet kryesisht nga romë shprehen të kënaqur nga fitorja e Obamës në Amerikë, ndërsa thonë se ai në mënyrë indirekte përfaqëson edhe komunitetin e tyre.
Banorët e lagjes punëtore duket se e kanë marrë seriozisht këtë nismë. Pas grumbullimit të firmave përfaqësues të kësaj lagje do tia përcjellin kërkesën kryetarit të Bashkisë Flamur Bime e më pas edhe Ambasadës Amerikane në Tiranë, ku do të kërkojnë përkrahje në procedurat e vënies së emrit Barack Obama sheshit qendror të lagjes. Banorët thonë se zgjedhjet në Amerikë treguan edhe luftën që bota po bën racizmi.

News24
kur ti shofesh te gjith lalat me viza amerikone tashi LOL LOL LOL
 

Bilderberg

Anëtar i ri
Sa me injorant te jete nje popull aq me lehte budadalleku dhe hipokrizia leshon rrenje!!

Por ajo qe eshte me ironike eshte fakti i hipokrizis se ketyre njerzve qe ulerijn majtas dhe djathtas te entuziazmuar per demokracine dhe per te drejtat e njeriut ne USA (qe faktikisht shkelen me te dyja kembet).
Jam mese i bindur qe nese neser ne Shqiperi ngrihet nje gabel/ harixhi/ zezak Shqiperie (qe eshte marre më trafiqe e kontrabande të të gjitha llojeve) dhe fillon e kerkon më shume të drejta per vetveten dhe kelyshat e vet rom dhe pse jo kerkon edhe të behet President i Shqiperise , njerez si puna e ketyre perfshih dhe shume shqiptar hipokrit do jene të paret qe nuk kane per t’ja lejuar kete mundesi!!!
 
Top