• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Banka Botërore paralajmëron: Prisni dhimbje ekonomike e varfëri!

Vajza

💕
Staf në FV.AL
Kriza ekonomike nga pandemia e koronavirusit do të përballë me varfërinë gati 24 milionë persona në Lindje të Mesme dhe rajonin e Paqësorit, paralajmëron Banka Botërore.Në raportin e funti të saj theksohet se “një krizë madhore ekonomike do të jetë e pashmangshme në të gjithë shtetet”. Rreziku më i madh, thotë Banka, do t`I kanoset sidomos familjeve që varen nga industritë e prekura nga virusi.

Këtu përfshihet dhe turizmi në Tajlandë dhe Ishujt e Paqësorit, si dhe prodhimi në Vietnam dhe Kamboxhia. Sipas skenarit më të keq, thotë REL, Banka parashikon që pothuajse 35 milionë persona do të rrezikojnë varfërinë, përfshirë 25 milionë në Kinë.

Linjën e varfërisë si mbijetesë, Banka Botërore e përcakton me 5.50 dollarë në ditë apo më pak. Parashikimet e saj janë që rritja ekonomike në këto rajone të ngadalësohet në 2.1 për qind këtë vit, krahasuar me 5.8 për qind që ishte në 2019.Top Channel
 
Top