• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ballkani quhej Scanderbego; Zbulohet harta e rajonit e vitit 1455

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Hero Evropian pra, Atleta Kristi, kalores i krishterimit. Pastaj thone s'ishte ashtu :D
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Hero Evropian pra, Atleta Kristi, kalores i krishterimit. Pastaj thone s'ishte ashtu :D
Do kapesh thjesht te titulli?!

Europa e adhuronte kryetrimin arberor sepse i frikesohej zgjerimit te metejshem osman. Si pasoj e rrethanave dhe fitoreve te jashtezakonshme te Skenderbeut, titulli që permende ishte teresisht i justifikuar.

Tani, n'a thuaj pak se si e denigron ai titull Skenderbeun... se kjo nenkuptohet nga komenti tend.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mendimi im dihet nuk e perseris 100 here barnaba. Por as ajo çfarë e thash smund te mohohet. Nese ke fakte tkunderta, urdhero por mos u kap per mendime personale sepse jo tgjithe mendojne si ti madje as vet historianet me fame boterore.

Mirembetsh
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Mendimi im dihet nuk e perseris 100 here barnaba. Por as ajo çfarë e thash smund te mohohet. Nese ke fakte tkunderta, urdhero por mos u kap per mendime personale sepse jo tgjithe mendojne si ti madje as vet historianet me fame boterore.

Mirembetsh
Ku di une se ke historian "me fame boterore" ke lexuar ti, dhe se çfarë argumentesh prezantojn ata... Une di që Skenderbeu luftoi per pavaresine e principates se tij, kunder një PUSHTUESI. Ndaj, s'kam se si "te sjell fakte te kunderta" kur ti refuzon te japesh qofte edhe një shpjegim minimal.

Ajo pjesa ku shkrove "mos u kap ne mendime personale" është aq e pakuptimte sa s'di se si ti pergjigjem.

Tani, nese perton te japesh një pergjigje pyetjes që une ngrita - e cila është SHUME e thjesht dhe nuk kerkon shume mundim - atehere mire do beje t'i kurseje edhe komentet denigruese ndaj heroit kombetar.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ku di une se ke historian "me fame boterore" ke lexuar ti, dhe se çfarë argumentesh prezantojn ata... Une di që Skenderbeu luftoi per pavaresine e principates se tij, kunder një PUSHTUESI. Ndaj, s'kam se si "te sjell fakte te kunderta" kur ti refuzon te japesh qofte edhe një shpjegim minimal.

Ajo pjesa ku shkrove "mos u kap ne mendime personale" është aq e pakuptimte sa s'di se si ti pergjigjem.

Tani, nese perton te japesh një pergjigje pyetjes që une ngrita - e cila është SHUME e thjesht dhe nuk kerkon shume mundim - atehere mire do beje t'i kurseje edhe komentet denigruese ndaj heroit kombetar.
Une se konsideroj koment denigrues. Nuk është nevoja ta dish çfarë kam lexu e sa historian, ato fakte i din edhe ti vet. Faktinqe diskuton dhe e mbron një mendim deshmon se frikesohesh per te kunderten.

Skenderbeu ishte hero i krishterimit, mos e moho se do deshmosh se je pjese e shperlarjes se trurit nga komunizmi.
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Une se konsideroj koment denigrues. Nuk është nevoja ta dish çfarë kam lexu e sa historian, ato fakte i din edhe ti vet. Faktinqe diskuton dhe e mbron një mendim deshmon se frikesohesh per te kunderten.

Skenderbeu ishte hero i krishterimit, mos e moho se do deshmosh se je pjese e shperlarjes se trurit nga komunizmi.
Si denigrues, ose si ironi, ose minimalisht si mospajtim ndaj respektit dhe statusit që gezon kryetrimi yne kuptohen ato komentet e tua... Madje nuk duhet një gjeni per te kuptuar se edhe motivet e tua jane transparente - një nderthurje e qarqeve fetare dhe pro-turke - tjeter gje se ti nuk e pranon...

Ku e di ti se çfarë kam lexuar une?! Une jam larguar nga Shqiperia qysh ne adoleshence...

Te me akuzosh ti per shplarje truri, që rrezik as e ke degjuar termin 'mendim kritik' dhe jo me t'a aplikosh ne ceshtje te tilla, është kulmi... Sinqerisht, duhet te te falenderoj per kete se me shkrive se qeshuri.
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Kalove nga spekulimi ne spekulim, dhe nuk n'a the çfarë problemi perben titulli 'atlet i krishtit'...
 

Lauri

Anunnak
@Barnaba ka 15 vjet që i flas atij po nuk merre vesh. keshtuqe mos i kushto shume kohe ska pune tjeter ai.
Preferoj te lexoj dy faqe libri diku sesa ti rri pas atij.
Skenderbeg është vete një titull, TURK. Pra ne harte Ballakni qenka e shkruar me titull turk, dhe jo Gjergj-Krishti apo tokat e Kalorsit te Krishtit.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Top