• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Babai vret të birin 3 vjeç se nuk ia pëlqente e fejuara e re

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Babai vret të birin 3 vjeç se nuk ia pëlqente e fejuara e reDavid Creato Jr., 23-vjeçari Nju Xhersi ka vrarë vogëlushin e tij 3 vjeç sepse nuk i pëlqente të fejuarës së re. Motivi i vrasjes së vogëlushit u bë i ditur nga vetë i riu, i cili në dëshminë e tij tha se e fejuara e re nuk i pëlqente fëmijët.

Deklarata e David Creato Jr., ka shkaktuar zemërim të madh në SHBA. Trupi i 3-vjeçarit Brendan u gjet në një pyll pranë shtëpisë së babait vrasës, në Haddon Toënship në tetor të 2015.Hetuesit besuan se pista e vrasjes kishte të bënte ajo e marrëdhënieve familjare. David thuhet se e ka mbytur të birin sepse e fejuara e tij 17 vjeçe e kërcënonte se do e linte. Ajo nuk u akuzua kurrë nga hetuesit.g.shqip
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Te vraft Zoti,prind mizor.
Mos pafsh dit,po ku vritet 1 engjell si ky.
Zemra vogel sa gjynaf :(.
 
Top