Audio dhe Video Islame

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Selamun Alejkum vellezer dhe motra te besimit Islam.

Mundesisht ne kete teme te postohen t'gjitha audio & ilahite me permbajtje Islame, ne menyre qe te mos hapet cdo teme e vecante per nje ilahi.

Ju flm per mirekuptim, selamun alejkum :)
 
Last edited by a moderator:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Do i shkarkoj insha-Allah sa te jem ne shtepi, ngase tani jam ne pune :)

Ty, Zoti t'shperblefte me Xhennetin Firdews si gjithmone (A) :)
 

muhamed-psh

Antar Aktiv

muhamed-psh

Antar Aktiv
3 Ligjerata te Hoxhe Jakup Hasipit (Allahu e meshiroft)

Jakup Hasipi - Dituria
4shared.com - online file sharing and storage - download Jakup Hasipi - Dituria.rar

==================================================
Jakup Hasipi - Karierizmi
4shared.com - online file sharing and storage - download Jakup Hasipi - Karierizmi.rar


==================================================
Jakup Hasipi - Pendimi
4shared.com - online file sharing and storage - download Jakup Hasipi - Pendimi 1.rar
ketu pendimi 2
4shared.com - online file sharing and storage - download Jakup Hasipi - Pendimi 2.rar
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
muhamed-psh & Tonyss

Allahu ju shperblefte me Xhennetin Firdews per kohen qe i'a kushtoni Islamit, si dhe per mundin qe beni per kete fe :)

Vazhdoni keshtu, Allahu ua shtofte sabrin, Imanin & Diturine.
 
muhamed-psh & Tonyss

Allahu ju shperblefte me Xhennetin Firdews per kohen qe i'a kushtoni Islamit, si dhe per mundin qe beni per kete fe :)

Vazhdoni keshtu, Allahu ua shtofte sabrin, Imanin & Diturine.Amin inshAllah edhe ty vella Loverboy, All-llahu te ruajte e te shtofte diturin.. Cdo te mir dhe kalofsh mir, Selamun Alejkum.
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Disa nga ilahit me kan pelqyer shum

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=50fPz865y3w]YouTube - Më fal -Ahmed Bukhatir[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tJNLspsxzd8&NR=1]YouTube - ILahi arabe-Meshary Rashid[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kaGJVwJgBP4&feature=related]YouTube - Deri kur o maturant ?[/ame]
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Emri ALLAH ne harten e Kosoves


[ame=http://www.youtube.com/watch?v=y3R3hiTui38]YouTube - Emri ALLAH ne Harten e Kosoves[/ame]Subhanallah :) Nqfs dikush nuk e din se si shkruhet emri ALLAH ne gjuhen arabe, mjafton ne google ta shkruaj ALLAH, pastaj do te sheh menyra te ndryshme te shkrimit te emrit ALLAH, emer i cili eshte gjetur edhe ne harten e Kosoves.

La Ilahe Il-llallah (Nuk ka te adhuruar tjeter pervec Allahut). Kjo eshte edhe nje mrekulli e Allahut.
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
All-llahu te shperblefte moter e nderuar Linda

Ja ketu e keni te shkruar ne disa gjuhë.


Ketu e keni videon ne verzionin Anglisht
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=UOxfEdWn5Xc]YouTube - My Umma[/ame]Sami Yusuf - Mother (Nëna)Në gjuhën Shqipe

E bekuar eshte fytyra jote
I bekuar eshte emri yt
E dashura ime
E bekuar eshte buzqeshja jote
E cila e bene shpirtin tim te fluturon
E dashura ime
Gjithe ato nete
Dhe gjithe ato kohe
Qe ti je kujdesur per mua
Por kurr nuk e kuptova
Dhe tash eshte shume vone
Me fal

Tash jam i vetmuar dhe shume i turperuar
Per te gjitha ato vite qe te kam shkaktuar dhembje
Sikur te mund te flija ne krahet e tu edhe nje here
Nene jam i humbur pa ty

Ti ishe Dielli qe ma ndriqonte diten time
Tash kush do te mi fshij lotet nga syte
Sikur ta dija, ate qe e di tani
Nene jam i humbur pa tyNe gjuhen turke:

Tash kujt ti tregoj per dhimbjet e mija
pasi ti mungon, nene?
Nuk e kam ditur vleren tende, e dashura nene

Pejgamberi (pbuh) ka thene
“Parajsa eshte nen kemben e nenes”
Imazhi yt eshte ne zemren time, shpirtin tim, dhe enderrat e mia

Kur shkove ti, shkoj dhe shpirti im me ty
Ndarja jone ka qene e dhimbshme
Dhe bota ma dha nje dhimbje
dhe hidherim e dashura ime nene

Po qaj sikur nje re
Ti je si kenge ne gjuhen time
Kam gabuar me ty me mijera here
Me fal nene
Teksti Anglisht--Turqisht:

Blessed is your face
Blessed is your name
My beloved
Blessed is your smile
Which makes my soul want to fly
My beloved
All the nights
And all the times
That you cared for me
But I never realised it
And now it’s too late
Forgive me

Now I’m alone filled with so much shame
For all the years I caused you pain
If only I could sleep in your arms again
Mother I’m lost without you


You were the sun that brightened my day
Now who’s going to wipe my tears away
If only I knew what I know today
Mother I’m lost without youTurkish:

Ben derdimi kime söyleyeyim
Sensiz ana
Senin kadrini hic bilemedim ben
Aziz ana


Resul buyurdu;
Cennet analarin ayaklari altinda
Senin hayalin aklimda,
ruhumda, ruyalarimda

Sen gittiginde canim gitti,
Ayrilik bir yaman dertti,
Dunya bana cefa etti,
Benim aziz anam


Aglarim ben bulut gibi,
Dilimdesin sarki gibi,
Gunahlarim derin derin
Hakkini helal et ana


Vëllau juaj Tonyss
 
Redaktimi i fundit:

Liza

Anëtar i Respektuar
a mundet dikush me mi gjet Ilahijat e Ilir Gashit se me pelqejn shum po spo muna me i gjet
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kimCEm2AAhI&feature=related]YouTube - Surate Ya-Sine, nga djaloshi (Hassan Abdullah Awad )[/ame]
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Masha-Allah ! Subhanallah, qfare zeri te bukur ka :) Vetem Allahu ka dite ta fale me kete ze te bukur kete femi !
 

Alko71

Anëtar Aktiv
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=IAcnA7INSwk&NR]YouTube - surate al-balad[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9rQMrSZuj34&mode=related&search=]YouTube - Abdul Samet surate ad-duha[/ame]
 

Ado

FISEBILIL-LAH
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=mLkpwH185mg&feature=related]YouTube - Adem Ramadani - Palنstina[/ame]
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Ky Tipi Baben E ka Bektesh .. Kurse Vet Musliman :D[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GBqB2lRDcmU]YouTube - VALTON KRASNIQI FEJA ISLAME[/ame]
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Tonyys Zot te shperbleft
 

METi

-=EdoLorEli=-
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vgPBs9oqCLE]YouTube - Muhammad sami yusuf[/ame]
 

METi

-=EdoLorEli=-
E pëlqyera Ime:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ozrjBGXVn2E]YouTube - Sami Yusuf - Supplication[/ame]
 

muhamed-psh

Antar Aktiv
Ligjerata per Ramazan

Qdo nate ne Ramazan do te beje record ligjerata ne xhamin Ebu Beker Es-Sidik dhe do ti postoj ketu

Download Ketu ligjeraten nga Adnan Ahmedi ne naten e 1 te Ramazanit
Shkarko Ketu Ligjeraten
 
Redaktimi i fundit:

muhamed-psh

Antar Aktiv
Download Ketu Ligjeraten ne naten e 3 te Ramazanit nga Sevdail Jakupi imam ne xhamin Ebu Beker es sidik ne presheve
Shkarko Ketu Ligjeraten
 
Redaktimi i fundit:

muhamed-psh

Antar Aktiv
Redaktimi i fundit:
Top