• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Astronomët zbulojnë "binjakun" e Jupiterit

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Astronomët zbulojnë "binjakun" e Jupiterit
Planeti i zbuluar është "binjaku" i Jupiterit të sitemit tonë diellor. Astronomët thonë se kanë zbuluar një planet të ri, i cili, sipas tyre, shton mundësitë që jashtë sitemit tonë diellor të ekzistojë një planet si Toka.

Planeti i zbuluar së fundmi, është të ngjashëm me gjigandin e sistemit tonë diellor, Jupiterin.

Ai ka në orbitën e vet një diell, i cili ndodhet 90 vjet dritë larg tij.

Nga kërkimet e mëhershme, jashtë sistemit tonë diellor ishin zbuluar planete shumë të ndryshme nga planetët e sitemit tonë dhe në orbita ose shumë larg, ose shumë afër nga diejt e tyre.

Kjo gjë përjashtonte çdo mundësi të ekzistencës së jetës në to.

Por austronomët thonë se zbulimi i tyre i fundit, pra planeti i ri, është larg nga dielli i vet në të njëjtën largësi sa është Jupiteri nga Toka.

Kjo, shtojnë ata, rrit gjasat që të mund të ekzistojë dhe një planet si Toka.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Hmmm info interesante :)

thnx sweety =)
 

korado

President
Me te vertete lajm i mire
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Une po pres akoma lajmin per planetin tjeter te banuar ne hapesiren e pafund...

Interesant !
 
Top