• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Aston Villa fiton Peace Cup

E3

Anëtar i Nderuar
Juventus dorezohet te penalltite dhe i jep Peace Cup Aston Villa-s. 4-3 ishte rezultati final, pasi koha e rregullt dhe ajo shtese u mbyll 0-0.

Vendimtare ishin gabimet e Iaquinta-s dhe Del Piero-s. Shenuan per italianet Trezeguet, Amauri e Felipe Melo.

Nderkohe anglezet shenuan kater here ne porten e italianeve duke fituar trofeun.

Ne radhet e italianeve Buffon u tregua shume i matur ne disa raste duke evituar tentativat per gol te Young, Carew e Albrighton. E rrezikshme Juve ishte ne minuten e 19-te dhe 25-te.

*tch*
 

Alchohole

Moderator!
Kisha pershtypje te mira per Juventusin se do te fitonte kete kupe pasi qe mposhti Realin,dhe bash ne lojtaret qe mendoja qe do te shenojne siq eshte Del Piero,ai nuk shenoi.Po shoh qe Aston Villa qenka perforcuar ndoshta pasiqe edhe e mposhti Porton tani Juventusin.Suksese te dyja skuadrave.
 
Top