• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Artan Gjyzel Hasani

Marla

Rootless Tree!
CORONAKARMA as tani nuk e kupton, o njeri, as tani qe u trondit nga themelet bota? është karma çfarë po ndodh me ne është vullneti i Saj, i Tij i Zotit që zumë me gurë i Natyrës që dikur e quanim “Mëmë” dhe e vumë poshtë për ta përdhunuar… inçesti ynë i përditshëm që lind monstra… karma për miliardat atomike dhe luftërat e pafund karma për mjekun që vdes në betejë kundër krimit tuaj karma për sheikët dhe naftën që ua zëvëndësoi gjakun karma për turpin e qytetërimit, Dhimbjen e Zezë, Afrikën karma e miliona jeteve që shuhen për një pikë ujë karma për pyje të djegur dhe për miliona katërkëmbësha fqinjët tanë të pafajshëm që nga ty u bënë hi karma për revolverët që zëvëndësuan lodrat karma për fëmijët që nuk kanë më babë e nënë por kane prindër nr.1 e nr.2 karma për ata që shkuan përtej binarëve karma për Sodomat dhe Gomorat moderne karma për idiotët krenarë që ju i shtuat karma për mendjebythëhapurit dhe indiferentët karma për shkencën brilante që nuk zhduk varfërinë por gruas i vë një karuc dhe e bën burrë dhe në gjoksin leshator të koqeprerit mbjell gjinj … karma për egot dhe dëshirat tona të shfrenuara për epshet tona drejt lavdisë, triumfit, parasë karma për duartrokitësit e paguar dhe trushplarët... në mëngjes Abelë, Kainë në muzg ngritëm dolli për delen Dolly pa e kuptuar që ne ishim ajo dhe erdhi një kohë kur Mbinjeriu i laboratorëve pushtoi Galaktikat, mposhti zotat dhe pastaj u tërhoq zvarrë nga një virus I bëtë të gjitha… nga Bir i Natyrës dhe Rob i Zotit u bëtë Skllav i Silikonit dhe Pjellë e Djallit Çfarë iu ka ngelur akoma? Deshët të ishit Zotër mbi Zotin dhe Natyrën mbi Diellin, dhe Shiun, Dheun dhe Ujin Rrufetë dhe Dëborën, Kohën dhe Hapësirën dhe nën sundimin tuaj i gjithë njerëzimi? Ja, u bë vullneti juaj, o mëndjendyrë! Mbi kokat tuaja djallezore Karma vuri Kurorën… dhe ky është veç fillimi…


(nga vellimi poetik "IMORALISTI", 2020) ©Artan Gjyzel Hasani
 
Top